BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 30 von 72 ErsteErste ... 2026272829303132333440 ... LetzteLetzte
Ergebnis 291 bis 300 von 720

Tirana - Bauprojekte

Erstellt von Arbanasi, 24.10.2009, 20:06 Uhr · 719 Antworten · 198.392 Aufrufe

 1. #291

  Registriert seit
  20.02.2010
  Beiträge
  4.612
  neuer tower in tirana

  112 ::: trp architekten 2. #292
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Crazy_Kosovar Beitrag anzeigen
  neuer tower in tirana

  112 ::: trp architekten  Ich hoffe dass es nicht gebaut wird. Passt einfach nicht zu den anderen 3 Gebäuden ("TID"-Tower, "For ever Green"-Tower und "Sytė e Tiranės")
  Ein anderer Design wäre schöner und würde mehr in die umgebung passen..

 3. #293

  Registriert seit
  20.02.2010
  Beiträge
  4.612
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen
  Ich hoffe dass es nicht gebaut wird. Passt einfach nicht zu den anderen 3 Gebäuden ("TID"-Tower, "For ever Green"-Tower und "Sytė e Tiranės")
  Ein anderer Design wäre schöner und würde mehr in die umgebung passen..
  ich hoffe das es gabut wird solche projekte braucht tirana

 4. #294
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Ist auch nicht in Tirana, aber um keine 100 Threads aufzumachen poste ich es einfach hier...


  Fshati Turistik Spa i Gjirit tė Lalzit  Plotėsisht i menaxhuar nga njė operator turistik i njohur ndėrkombėtar, Fshati Turistik Spa i Gjirit tė Lalzit do tė sigurojnė pajisje tė shėrbimit luksoz me 5 yje, duke e bėrė atė njė nga destinacionet turistike mė tė dėshirueshme nė Mesdheun Lindor.  Fshati turistik ėshtė projektuar nga arkitektė tė famshėm botėror WoodsBagot dhe do tė ketė akomodim tė klasit te parė duke pėrdorur materiale tradicionale dhe tė qėndrueshme. E gjithė prona do tė ndėrtohet me njė fokus nė cilėsi tė jashtėzakonshme dhe vėmendje e rėndwsishme do ti kushtohet detajeve.

  Fshati Turistik i Gjirit tė Lalzit dhe Spa ka njė cilėsi e larte ndėrtimi ne zhvillimin e njė hoteli turistik ndėrkombėtar, me vila dhe apartamente te pajisura deri ne hollėsi dhe ofron nje strehe mahnitėse me ēmimet me tė arritėshme nė bregdetin e Mesdheut.

  Rezorti ka njė bukuri te thjeshte elegante me rreshta tė pastėr gjeometrik dhe i plotėsuar me ashensore xhami, ballkone dhe tarraca, tė cilat punojnė pėr tė krijuar ekuilibrin perfekt ndermjet jetesės se brendshme dhe asaj te jashtme.

  Me nje plazh privat mahnitės prej 300m dhe njė sipėrfaqe prej 200.000 m2, fshati turistik do tė ndėrtohet nė njė densitet tė ulėt 25% dhe ndėrtesat do tė jenė te ulta me njė lartėsi maksimale prej 4 nivelesh e drejt pjesės se pasme tė ndertimit.

  Tė gjitha pronat brenda fshatit turistik janė vendosur brenda kopshteve te bukur, zonave te pishinave dhe rrugicave te izoluara pėr kėmbėsorėt. I gjithe trafiku i automjeteve do tė drejtohet nė rrugė drejt kufijve tė fshatit turistik, duke minimizuar ndikimin e tyre mbi banorėt dhe mysafirėt.

  Te vendosur pėr tė bėrė shitjen e shpejtė turistike bregdetare nė Shqipėri, Fshati turistik i Gjirit te Lalzit dhe Spa ėshtė njė mundėsi e shquar pėr investim per njė zgjedhje te menyrws se jetesės pėr ata qė kėrkojnė tė blejnė njė shtėpi pushimi.

  http://www.lalzitbay.com/


  Urbania.al

  http://www.lalzitbay.com/

 5. #295
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Renovimi i sheshit "Skenderbej"


  15.07.2010

  Urbania.al

 6. #296

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.527
  wie wird der shehsi skenderbeg später ausschauen

 7. #297
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Kisha Ortodokse


  15.07.2010

  Edi-H (SSC)

 8. #298
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von ALB-EAGLE Beitrag anzeigen
  wie wird der shehsi skenderbeg später ausschauen

  Blätter mal npaar Seiten zurück, hab grad keine Zeit...

 9. #299

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890


  Die Fahne verschönert die Moschee.

 10. #300
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen

  08.2008
  14.07.2010

  Ardenica (SSC)  15.07.2010

  Edi-H (SSC)

LinkBacks (?)

 1. 12.05.2012, 06:34

Ähnliche Themen

 1. Griechische Bauprojekte
  Von El Greco im Forum Bauprojekte
  Antworten: 673
  Letzter Beitrag: 12.01.2018, 20:37
 2. bosnische Bauprojekte
  Von bosmix im Forum Bauprojekte
  Antworten: 35
  Letzter Beitrag: 15.06.2009, 02:14
 3. Sarajevo Bauprojekte
  Von CoolinBan im Forum Bauprojekte
  Antworten: 55
  Letzter Beitrag: 28.09.2008, 23:45
 4. Zenica Bauprojekte
  Von bosmix im Forum Balkan-Städte
  Antworten: 36
  Letzter Beitrag: 28.11.2007, 21:23