BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 5 von 10 ErsteErste 123456789 ... LetzteLetzte
Ergebnis 41 bis 50 von 93

14 Jahre sind es nun.

Erstellt von Lazarat, 06.03.2012, 22:52 Uhr · 92 Antworten · 7.079 Aufrufe

 1. #41
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Gibts das Video von gestern mit Rifat Jashari in ganz ????

 2. #42

  Registriert seit
  03.11.2009
  Beiträge
  13.141
  Lavdi

 3. #43
  Avatar von VardarSkopje

  Registriert seit
  23.01.2011
  Beiträge
  5.064


  Wie ihr drauf anspringt, Autogramme gibts später.

  Jetzt bin ich lieb und halte mich vom Thread fern

 4. #44
  Avatar von Sazan

  Registriert seit
  27.05.2009
  Beiträge
  13.046
  ishallah n“xhenet o shehid, o trim !

 5. #45
  Avatar von Lazarat

  Registriert seit
  18.12.2011
  Beiträge
  7.147
  Zitat Zitat von VardarSkopje Beitrag anzeigen


  Wie ihr drauf anspringt, Autogramme gibts später.

  Jetzt bin ich lieb und halte mich vom Thread fern
  So reagiert nur einer der nix mehr zu melden hat, du kleine Pussy.

  Ja halt dich lieber fern Fyromer

 6. #46
  Avatar von VardarSkopje

  Registriert seit
  23.01.2011
  Beiträge
  5.064
  Zitat Zitat von Bobiē Beitrag anzeigen
  So reagiert nur einer der nix mehr zu melden hat, du kleine Pussy.

  Ja halt dich lieber fern Fyromer
  Meine Meinung ist klar, Pussy.

 7. #47
  Avatar von Lazarat

  Registriert seit
  18.12.2011
  Beiträge
  7.147
  INFORMAT MĖ RENDESI RRETH VARRIMIT TĖ FAMILJES JASHARI

  Informatė e pa bėrė e ditur mė parė, informatė e cila nuk ėshtė publikuar asnjėherė nė televizionet tona.
  Sot mė 7 mars 2012 do tė transmetohet drejtėpėrdrejt ne PeaceTv nga ora 21:00.

  E tėra nuk ėshtė bėrė publike nga modestia dhe sinqeriteti i njeriut pėr tė cilin do ta publikojmė kėtė informatė. Bėhet fjalė pėr
  Mulla Fetah ef. Bekollin. Hoxhė i cili ka qenė imam nė Xhaminė e Rogovės, pajtues i gjaqėve, ish-ushtar i UCK-sė dhe njėherit vlen tė pėrmendet, se mė vonė hoxha Fetah Bekolli ishte edhe udhėheqes i brigadės 126 nė zonen operative tė Pashtrikut.
  Hoxha i nderuar Mulla Fetah ef. Bekolli ka varrosur shumė familje tė masakruara: Tė masakruarit e Qirezit dhe Likoshanit, familjėn e Jasharajve, familje nė Rogovė tė Hasit, tė masakruarit e Piranės si dhe shumė e shumė familje tė tjera nė mbarė Kosovėn. Mulla Fetah Bekolli varrosi familjėn Jashari dhe ia fali namazin e xhenazės me disa xhematlinjė. Hoxha Fetah ka qėndruar vazhdimisht tek depoja e Lah Tushilės qė gjendet nė Skenderaj, aty ku ishin vendosur kufomat e familjes Jashari tė pshtjellura mė qefine siq edhe i keni parė nė TV. Nė atė vend mė pas ēetniket sėrb kanė ardhur me autoblinda dhe kamion tė cilt i kanė ngarkuar kufomat e qė njėherė nuk dihej se ku i kanė dėrguar. Pra tek ajo depo ka qenė prezent edhe Osman Musliu hoxha i Drenasit, por jo edhe ne varrimin e Jasharajve siē ai potencon vazhdimisht dhe para se tė vijnė serbet ti marrin kufomat, hoxha Osman Musliu ėshtė larguar dhe ka shkuar nė fshatin e tij. Ndersa mė vonė kur ėshtė errėsuar, Hoxha Fetah ef. Bekolli mė Zekria Canen dhe disa tė tjerė kanė shkuar tek stomatologu i mirėnjohur Abdyl Salihu nė Skenderaj pėr ta kaluar natėn, aty e kanė kuptuar sė ēetniket sėrb, kufomat e Jasharajve i kanė futur nė disa varre qė janė hapur tek lagjja e Jasharajve dhe nuk janė varrosur si duhet, bile edhe nuk janė mbuluar tėrėsisht. Tė nesermen Zekria Cana ka shkuar tek stacioni i policisė sėrbe nė Skenderaj dhe ka bėrė ē'mos tė marr leje pėr varrimin e Jasharajve si duhet, e qė pėrfundimisht i ipet leja. Mė pas nga fshati Klinė e Ulėt dhe disa fshatra tė tjera tė komunes sė Skenderajt jan tubuar shumė njerez tek lagjja e Jasharajve e gjithashtu edhe hoxha Fetah me Zekria Canen dhe veprimtarė tė tjerė kanė shkuar dhe i kanė hapur ato varre, tė cilat i kanė mbuluar sėrbėt dhe i kanė varrosur si duhet e qė ēdoherė ishin nė presion tė vazhdueshėm nga paramilitaret sėrb, sidoēoftė, hoxha Fetah Bekolli pėrfundimisht varrosi Jasharajt siē varrosen gjithė muslimanėt nė Kosovė, i cili nė tė njėjtėn kohė ka marrė abdes tek njė lum i vogėl qė gjendet afėr varrezave dhe me disa xhematlinjė ua ka falur namazin e Xhenazės familjes Jashari.
  Kjo ishte nė pika tė shkurta ceremonia e varrimit tė Jasharajve nga hoxha i nderuar Mulla Fetah ef. Bekolli e qė shumė pak e dijnė ketė tė vertetė, meqenėse kjo informatė nuk ėshtė bėrė publike nga njerzit pėr arsye tė ndryshme, ndersa hoxha ketė nuk e ka bėr publike nga modestia dhe sinqeriteti i madh. Hoxha Fetah ef. Bekolli tani merret ende mė pajtimin e gjaqeve, e qė deri mė tani ka pajtuar me qindra familje ne mbarė trojet shqiptare. Personalisht hoxhen e nderuar Fetah ef. Bekollin e falenderoj shumė duke e lutur Allahun qė ta shpėrblejė pėr ēdo gjė, ta ruaj nga ēdo e keqe dhe ta bėjė prej banorve tė Xhennetit.

 8. #48
  Karim-Benzema
  politiker sind die größten huren

 9. #49
  PJP

  Registriert seit
  03.02.2012
  Beiträge
  260
  Zitat Zitat von Bobiē Beitrag anzeigen
  RIP Adem Jashari.

  Auf verschiedenen Sendern spielen sie gerade Lieder mit Qiftelia und Sharkija für Adem Jashari, der während dem Krieg 98/99 in KS ermordet wurde samt seiner ganzen Familie.

  Was die Serben und so denken interessiert mich gar nicht, er war ein Held und wird es auch immer bleiben

  14 Jahre Adem Jashari!

  4 Jahre Kosova!

  Dumm gelaufen...

 10. #50
  Avatar von Lazarat

  Registriert seit
  18.12.2011
  Beiträge
  7.147


  Mediat Arabe nderuan Adem Jasharin dhe Familjen e tij

Seite 5 von 10 ErsteErste 123456789 ... LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Alle Terroristen sind Muslime - außer den 99%, die keine sind.
  Von Frieden im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 24.08.2011, 08:31
 2. 69 Jahre sind vergangen...
  Von PravoslavacRS im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 38
  Letzter Beitrag: 04.07.2011, 21:19
 3. BF-Wir sind stolz, wir sind eins!
  Von Kusho06 im Forum Rakija
  Antworten: 63
  Letzter Beitrag: 14.09.2010, 15:38
 4. Private Boote sind in Albanien für 3 Jahre verboten
  Von lupo-de-mare im Forum Politik
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 16.12.2005, 22:51