BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 10 von 11 ErsteErste ... 67891011 LetzteLetzte
Ergebnis 91 bis 100 von 109

22. Juni - Steh auf!

Erstellt von Gentos, 16.06.2011, 12:14 Uhr · 108 Antworten · 7.524 Aufrufe

 1. #91
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756
  Zitat Zitat von Ionian Boy Beitrag anzeigen
  po ku mos me sha thaqin 1 dekad ka munu me vrra Rugoven tash shkon ne Rugov me shit Bole, kishe mi nderru viktimat qe kan rra kunder Shkijeve,
  eeeeuuuuuuu bre edhe vet u qudita qysh diskutum sonte pa ja fut pordh kerkush

  perpak e prishe ionian sa kesh tu ik me flejt.

  a po e vreni prej se nuk asht ma ktu albioni , alb igel, imperatori, edhe planc

  po mujk anjeri me bisedu edhe diskutu normal... so ganz neben bei.. se ata e prishnin cdo thread veq tuj shajt, 1 satz kurr nuk thojshin kurgja argumentuese.

  naten e mire.

 2. #92

  Registriert seit
  26.12.2010
  Beiträge
  2.419
  Zitat Zitat von Ardian Beitrag anzeigen
  eeeeuuuuuuu bre edhe vet u qudita qysh diskutum sonte pa ja fut pordh kerkush

  perpak e prishe ionian sa kesh tu ik me flejt.

  a po e vreni prej se nuk asht ma ktu albioni , alb igel, imperatori, edhe planc

  po mujk anjeri me bisedu edhe diskutu normal... so ganz neben bei.. se ata e prishnin cdo thread veq tuj shajt, 1 satz kurr nuk thojshin kurgja argumentuese.

  naten e mire.
  Jane Fakte

 3. #93
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Ionian Boy Beitrag anzeigen
  po ku mos me sha thaqin 1 dekad ka munu me vrra Rugoven tash shkon ne Rugov me shit Bole, kishe mi nderru viktimat qe kan rra kunder Shkijeve,

 4. #94
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

 5. #95
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Policia nuk zbatoi urdhrat, shmangi pėrleshjen me protestuesit


  23:43 / 22.06.2011

  Udhėheqėsi i Njėsisė Speciale Operative tė Regjionit tė Prishtinės, tė mėrkurėn, derisa po zhvillohej protesta e Lėvizjes Vetėvendosje, ka shmangur me menēuri konfrontimin me protestuesit. Shmangia e kėtij konflikti ėshtė arritur fal mosrespektimit tė urdhrit tė dhėnė nga Dhoma Komanduese e Drejtorisė sė Policisė tė regjionit tė Prishtinės.
  Siē njofton Ekonomisti, duke u thirrur nė burime brenda Policisė sė Kosovės, shkruan se derisa ishte duke u mbajtur protesta me moton “Kundėr Hajnisė”, zinxhiri komandues i policisė nė vendin ku mbahej protesta, ka marrė urdhra qė tė ndėrhyhet dhe tė merret bina ku mbanin fjalim liderėt e Vetėvendosjes.
  “Urdhri ka ardhur nga Dhoma e Komandimit, ose siē quhet ndryshe, dhoma e incidenteve, pėr tė ndėrhyrė dhe pėr tė hequr binėn e improvizuar pasi protestuesit kishin arritur para vendit ku do tė mbaheshin fjalimet e organizatorėve tė protestės. Urdhri nuk ėshtė zbatuar nga eproret e Njėsive Speciale. Kjo pėr shkak se eprorėt kanė konsideruar se protestuesit mund tė revoltohet”, ka thėnė burimi i agjencisė, duke treguar me pas se komanda ishte pėr tė ndėrhyrė, mirėpo nė mėnyrė paqėsore.
  Kjo sipas tij, nuk ka qenė e mundur pa pėrdorimin e forcės ndaj protestuesve tė cilėt nė atė kohė vetėm kishin filluar tė mbanin fjalime. “Eprori i Njėsisė Speciale i ėshtė pėrgjigjur Dhomės Komanduese duke i kėrkuar urdhrin pėr pėrdorimin e forcės nėse kėrkohet zbatimi i urdhrit pėr heqjen e binės. Ky qartėsim i eprorit tė Njėsive Speciale, duket qė i ka hamendur eprorėt e dhomės komanduese pasi kėta tė fundit nuk i janė pėrgjigjur dhe kanė qėndruar tė heshtur nga kėrkesa e eprorit nga vendi i ngjarjes”, ka thėnė ai.
  Sipas tij, urdhri pėr tė ndėrhyrė dhe pėr ta marrė binėn e improvizuar, e cila ishte vendosur pas heqjes se asaj qė ishte montuar para sė tė fillonte protesta, kishte ardhur nė kohėn kur organizatorėt e protestave kishin filluar tė mbanin fjalime. Ai ka thėnė se zbatimi i kėtij urdhri pashmangshėm do tė sillte njė konfrontim dhe dalje tė situatės jashtė kontrolli.
  Ky komunikim mes eprorit tė NSJO-sė dhe Dhomės Komanduese ėshtė dėgjuar edhe nga gazetari i Ekonomisti-t, derisa biseda ishte duke u zhvilluar nė radiolidhje pak metra larg vendit ku po mbahej protesta pėrpara ndėrtesės sė Qeverisė sė Kosovės. /Telegrafi/


  Po me vjen mire qe nji pjese e policise se kosoves nuk qenka e korruptume
  E kush e ka dhon at urdher? Reshat Maliqi.
  Kush osht mbi ligjini? Maliqi.
  Pse nuk po shkon ne Mitrovice ky fare Reshat muti e me jep urdhera atje,po nuk ka böth ky fare muti me shku atje.

 6. #96
  Avatar von skenderbegi

  Registriert seit
  27.09.2006
  Beiträge
  11.205
  Zitat Zitat von Aktivist Vetevendosje Beitrag anzeigen
  haliti ist das der sohn vom arschloch haliti politiker der pdk? danke

 7. #97

 8. #98

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Vetevendosje!
 9. #99

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890

 10. #100

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Vetevendosje!


Seite 10 von 11 ErsteErste ... 67891011 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. D-Day 6. Juni 1944
  Von Domoljub im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 4
  Letzter Beitrag: 12.06.2011, 15:03
 2. 12.Juni
  Von MIC SOKOLI im Forum Kosovo
  Antworten: 15
  Letzter Beitrag: 12.06.2009, 02:26
 3. Ich steh' dazu: Ich finde die NATO gut
  Von Franko im Forum Politik
  Antworten: 38
  Letzter Beitrag: 02.04.2009, 17:18
 4. Bush im Juni in Albanien
  Von Kusho06 im Forum Politik
  Antworten: 139
  Letzter Beitrag: 01.05.2007, 00:25
 5. Verhandlungsstart bis Juni?
  Von Krajisnik im Forum Politik
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 15.04.2005, 16:05