BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 6 12345 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 55

28 Nentori / Dita e Flamurit

Erstellt von Aktivist Vetevendosje, 26.11.2011, 16:53 Uhr · 54 Antworten · 10.761 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

  28 Nentori / Dita e Flamurit

  Der 28 November ist der wichtigiste albanischer Feiertag , und am montag ust der 99 jahrestag von albanien .

  Die vorbereitungen von einigen Organisationen : 2. #2
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Kta Kastravecat e Prishtines duhet me Organizu najsen ma mir, e jo ashtu si ēdo vit qe i qesin Flamurat aty sikur me qit Tesha me ter.

 3. #3
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614


  Rreth flamurit tė pėrbashkuar,
  me njė dėshirė e njė qėllim,
  tė gjithė atij duk'iu betuar
  tė lidhim besėn pėr shpėtim.
  Prej lufte veē ai largohet
  qė ėshtė lindur tradhėtor,
  kush ėshtė burrė, nuk frikohet,
  po vdes, po vdes si njė dėshmor!


  Nė dorė armėt do t'i mbajmė,
  tė mbrojmė atdheun nė ēdo kėnd,
  tė drejtat tona ne si ndajmė;
  kėtu armiqėt s'kanė vend.
  qė kombe shuhen pėrmbi dhe,
  po Shqipėria do tė rrojė,
  pėr tė, pėr tė, luftojmė ne!  O flamur, flamur, shenj' e shtrenjtė
  tek ti betohemi kėtu,
  pė Shqipėrin, atdheun e shtrenjtė,
  pėr nder'edhe lavdimn e tu.
  Trim, burrė quhet dhe nderohet
  atdheuet kush iu bė therror.
  Pėrjetė ai do tė kujtohet

 4. #4
  Avatar von donnie_yen

  Registriert seit
  23.01.2011
  Beiträge
  643
  Urime gjithve dita e flamurit! Dhe ishalla plotsohet vullneti i kombit ton sa me shpejt!

 5. #5
  Avatar von Rockabilly

  Registriert seit
  27.01.2011
  Beiträge
  15.896
  Noch ein Jahr

 6. #6

  Registriert seit
  26.11.2011
  Beiträge
  9
  Urime 28 nentori - dita e flamurit dhe shpalljes e pavaresise se Shqiperis!

 7. #7

  Registriert seit
  19.09.2008
  Beiträge
  16.602
  Urime shqiptarve (ata qe e ndjejne veten te tille) kudo qe jane kete dite madheshtore

  P.S: askush prej ktyne nacioneve tjera nuk ju uron shqipes kete dite, kjoft edhe ne menyre simbolike.

  haters gonna hate

 8. #8

  Registriert seit
  16.10.2011
  Beiträge
  335
  urime urime urime

  shqiptarve


 9. #9
  Avatar von Lahutari

  Registriert seit
  08.12.2010
  Beiträge
  5.050
  Urime

 10. #10

  Registriert seit
  05.11.2011
  Beiträge
  614
  Uriiiiiiiimmmmmmeeee!!!


Seite 1 von 6 12345 ... LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. GEZUAR 28 NENTORI
  Von alba_mafia im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 87
  Letzter Beitrag: 14.06.2011, 07:44
 2. 28 nėntor - Dita e Flamurit (Mulit)
  Von Mulinho im Forum Rakija
  Antworten: 53
  Letzter Beitrag: 20.11.2010, 19:49
 3. Dita e Flamurit ne Shkup
  Von Karim-Benzema im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 4
  Letzter Beitrag: 01.08.2009, 03:02
 4. 28 Nėntori
  Von prishtinase im Forum Rakija
  Antworten: 28
  Letzter Beitrag: 18.11.2008, 14:56
 5. Urime 28 Nentori Dita e Flamurit
  Von AGRON im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 28.11.2006, 12:24