BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.

Umfrageergebnis anzeigen: Welche Partei würdet ihr wählen ?

Teilnehmer
22. Du darfst bei dieser Umfrage nicht abstimmen
 • PDK

  4 18,18%
 • LDK

  1 4,55%
 • Vetevendosje

  14 63,64%
 • AAK

  2 9,09%
 • AKR

  1 4,55%
Seite 14 von 51 ErsteErste ... 410111213141516171824 ... LetzteLetzte
Ergebnis 131 bis 140 von 505

Am 3. November 2013 - Kommunalwahlen in Kosova

Erstellt von Cameria, 24.08.2013, 18:14 Uhr · 504 Antworten · 29.255 Aufrufe

 1. #131

  Registriert seit
  21.10.2013
  Beiträge
  1.811
  PDK gewinnt eh wieder das steht schon fest und bei den nächste Wahlen wird geändert.

 2. #132
  Avatar von Cameria

  Registriert seit
  25.05.2012
  Beiträge
  2.468
  VV in Prishtine .................

  -
  -
  575726_751814304834616_63613507_n.jpg

 3. #133
  Nonqimi
  Zitat Zitat von Cameria Beitrag anzeigen
  VV in Prishtine .................

  -
  -
  575726_751814304834616_63613507_n.jpg
  Irgendwie habe ich das Gefühl das die VV in Prishtina gewinnen wird

 4. #134
  Avatar von VoxPopuli

  Registriert seit
  07.06.2011
  Beiträge
  2.612


  Vritet në Skënderaj kandidati i AAK-së, Bekim Birinxhiku!

  kajtazi-1383408133.jpg

  Person, apo persona të panjohur kanë vrarë Bekim Birinxhikun, 38-vjeç, nga Qubreli i Skënderajt, ish-luftëar, invalidë i luftës së UÇK-së dhe kandidat i AAK-së për këshilltar komunal, të shtunën rreth orës 16:15 minuta.

  Dëshmitarët kanë thënë, se Birinxhiku ishte duke folur me telefon, kur në të ishte shtënë nga një veturë në lëvizje.

  Gjithnjë sipas dëshmitarëve, ai ishte ftuar me telefon nga persona të panjohur që të takohëshin me ta në parkingun e xhamisë dhe pa mbërritur në vend ishte shtënë në të. Bekim Birinxhiku, është dërguar me të shpejt në QKMF-në e Skënderajt, por mjekët vetëm sa e kanë konstatuar vdekjen e tij.

  Në Stacionin e Policisë në Skënderaj nuk ka dhënë asnjë hollësi, përveç që e kanë konfirmuar rastin. Për motivin që ka çuar deri te kjo ngjarje tragjike, tani për tani nuk dihet. Bekim Birinxhiku ishte një prej luftëtarëve të parë të UÇK-së, ndërsa ishte i sistemuar në rajonin e Zonës Operative të Dukagjinit.

  Gjatë luftës, ai ishte plagosur dy herë, ndërsa pas lufte, ai bashkë me familjarët e tij kishte zhvilluar një biznes, në të cilin ishte treguar i suksesshëm. Në zgjedhjet e 3 nëntorit, AAK-ja dega në Skënderaj e pati kandiduar Birnxhikun për këshilltar komunal të Skënderajt. Ai është vrarë vetëm disa orë para se të fillonte procesi i zgjedhjeve.

  Zeri.info | Dorëzohet polici V.G. i cili dyshohet për vrasjen në Skënderaj  Die Thaci-Mafiabanden samt Sami Lushtakus Schergen haben wieder zugeschlagen. Kein Wunder sprach Thaci von einem "Wähleranteil der PDK von mind. 90% in Skenderaj". Mit diesem Mord so kurz vor den Wahlen, hat das Kosovo wieder einmal ein trauriges Kapitel mehr in seiner Staatsgründung bzw. -bildung. Dieser "Staat" verkommt mehr und mehr zur Lachnummer und die Leute, welche auf die wahren Ideale des Freiheitskampfes pfeifen, werden insbesondere in der im Artikel genannten Region hochgelobt.

  Aus einem Forum habe ich zudem einen Beitrag, der für mich treffend und erschreckend zugleich ist:

  E kam than njeqind here e po e them prap. Nese Shqiperia ka Lazaratin ne kemi Skenderajin. Aty ende ka mafi qe votohet masivisht, ende ka "kanun" qe percillet, ende ka vende ku civilizimi tek duhet me mberri.

  Hiq me larg se para disa diteve ne mes te Skenderajt dhe ne mes te dites klanet e ndryshme mafioze te Drenices u perleshen ndermej veti, pati edhe te shtena armesh por policia ishte e urte, si mize, nuk guxoj, as te arrestoj as te intervistoj, as te hyj ne lokalet apo shtepite e personave te involvuar.

  Te nesermen erdh kryemafijashi i Kosoves (qe rastesis me qene edhe kryeminister) z.Thaqi dhe me vrasesin e tij personal Kadri Veselin me "kanun" e rregullun problemin. Policia, prap, nuk reagoj, prokuroria si duket eshte ne gjume, po EULEX-i? Eh, EULEX-it do e ruan kete rast per nje raund tjeter te bisedimeve me Serbine. Sapo Thaqi te kundershtoj ndonje mareveshje do i perkujtohet kjo dite "nga miqte tane nderkombetare" dhe ai menjehere do nenshtrohet ne dem te Kosoves (si njemije here deri me tani) vetem per ta ruajtur veten dhe mafijashat e tij prej ndjekjes penale.

  Ah shtet o shtet...


  - - - Aktualisiert - - -

  Ein Polizist erschoss den AAK-Kandidaten Bekim Birinxhiku!
  http://koha.net/?page=1,13,164231

 5. #135

  Registriert seit
  21.10.2013
  Beiträge
  1.811
  Unglaublich ej und sowas mitten in Europa.

 6. #136
  Avatar von Cameria

  Registriert seit
  25.05.2012
  Beiträge
  2.468
  Zitat Zitat von Apfelsaft Beitrag anzeigen
  Unglaublich ej und sowas mitten in Europa.
  Ach was hat das mit , mitten in Europa , zu tun ?

  Natürlich ist das traurig und nicht normal , aber in anderen ländern schmeißen die ihre babys in Mülltonnen und etc.....

 7. #137
  Avatar von VoxPopuli

  Registriert seit
  07.06.2011
  Beiträge
  2.612
  Zitat Zitat von Cameria Beitrag anzeigen
  Ach was hat das mit , mitten in Europa , zu tun ?
  Weil man Morde an Politiker eher mit Ex-Sowjetrepubliken, Afghanistan und Pakistan assoziiert.

  Zitat Zitat von Cameria Beitrag anzeigen
  Natürlich ist das traurig und nicht normal , aber in anderen ländern schmeißen die ihre babys in Mülltonnen und etc.....
  Ach und im Kosovo passiert das nicht?

  Gjendet një foshnje e vdekur në deponinë e mbeturinave
  ?Gjendet një foshnje e vdekur në deponinë e mbeturinave - Kronika e zezë - KosovaPress

 8. #138
  Avatar von Cameria

  Registriert seit
  25.05.2012
  Beiträge
  2.468

 9. #139
  Avatar von amerigo

  Registriert seit
  19.10.2011
  Beiträge
  5.089
  Zitat Zitat von Cameria Beitrag anzeigen
  was will ceca die cetnikbitch?

  kannst dus in 1-2 sätzen übersetzen, geht irgendwie um ihren mann und mitrovica

 10. #140

  Registriert seit
  21.10.2013
  Beiträge
  1.811
  Zitat Zitat von Cameria Beitrag anzeigen
  Ach was hat das mit , mitten in Europa , zu tun ?

  Natürlich ist das traurig und nicht normal , aber in anderen ländern schmeißen die ihre babys in Mülltonnen und etc.....
  Mehra brauch ich nicht sagen. Der Kollege hat für mich gesprochen.

  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von VoxPopuli Beitrag anzeigen
  Weil man Morde an Politiker eher mit Ex-Sowjetrepubliken, Afghanistan und Pakistan assoziiert.  Ach und im Kosovo passiert das nicht?

  Gjendet një foshnje e vdekur në deponinë e mbeturinave
  ?Gjendet një foshnje e vdekur në deponinë e mbeturinave - Kronika e zezë - KosovaPress

  Danke

Ähnliche Themen

 1. 2013 bekommt Kosova eine Armee
  Von Hamëz Jashari im Forum Kosovo
  Antworten: 66
  Letzter Beitrag: 08.11.2013, 16:51
 2. Kosova führt Visapflicht für 87 Länder zum 1.7.2013 ein
  Von Ölcrem_Drehcran im Forum Kosovo
  Antworten: 78
  Letzter Beitrag: 07.11.2013, 00:48
 3. Kommunalwahlen in BiH 2012
  Von Kampfposter im Forum Politik
  Antworten: 24
  Letzter Beitrag: 10.10.2012, 10:31
 4. BiH: Kommunalwahlen
  Von Der_Buchhalter im Forum Politik
  Antworten: 95
  Letzter Beitrag: 08.10.2008, 19:29
 5. Kommunalwahlen in Mazedonien beendet
  Von jugo-jebe-dugo im Forum Politik
  Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 16.03.2005, 12:25