BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 3 von 3 ErsteErste 123
Ergebnis 21 bis 30 von 30

A po pergaditet ndarja e Kosoves

Erstellt von Mbreti Bardhyl, 21.05.2011, 11:04 Uhr · 29 Antworten · 3.087 Aufrufe

 1. #21
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Adriatiku Beitrag anzeigen
  Kėtė mendim e kan pas Serbėt ne vitėt 98/99 per Shqiptarėt. Vetem nuk ėshtė kan fjala per Shumadinė, po per Shipninė.
  Ti nuk mundesh me perkrah shtetin atehershem te Serbis se veq dihet qfare te drejtave kemi pasur atehere me te drejtat e serbeve qe i kan sot ne Kosove.

 2. #22
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Armend Beitrag anzeigen
  sa di une jan mbi 10 000 por ata nuk po kthehen ne shtepit e tyne. edhe deri sa nuk kthehen mitovica veriore esht ne rezik te ndahet.
  Atyre Shqipetareve atje duhet shteti i Kosoves mu kujdes per sigurine e tyre,tjerat "sene"bien krejt ne vend te vet.

 3. #23
  Avatar von Sheqa

  Registriert seit
  20.05.2011
  Beiträge
  1.561
  Zitat Zitat von Mbreti Bardhyl Beitrag anzeigen
  Atyre Shqipetareve atje duhet shteti i Kosoves mu kujdes per sigurine e tyre,tjerat "sene"bien krejt ne vend te vet.
  jan duke u ndertuar shpiat po pa pas siguri shpia nuk i duhet ktyne njersve

 4. #24
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Armend Beitrag anzeigen
  jan duke u ndertuar shpiat po pa pas siguri shpia nuk i duhet ktyne njersve
  Besoj shume shpejt ka me ndryshu diqka ne kete drejtim,per sigurine e atyre Shqipetarve atje.Po keta politikanet tane po bojne shume dallavere,nuk po punojne sa duhet ne kete drejtim

 5. #25
  Avatar von Pjetėr Balsha

  Registriert seit
  02.05.2010
  Beiträge
  6.287
  Zitat Zitat von Gentos Beitrag anzeigen
  Schliesst euch der Vetevendosje an.
  unterstützt die FBKSH und keine vetevendosje

 6. #26
  Avatar von Sheqa

  Registriert seit
  20.05.2011
  Beiträge
  1.561
  Zitat Zitat von Mbreti Bardhyl Beitrag anzeigen
  Besoj shume shpejt ka me ndryshu diqka ne kete drejtim,per sigurine e atyre Shqipetarve atje.Po keta politikanet tane po bojne shume dallavere,nuk po punojne sa duhet ne kete drejtim
  ishalla

 7. #27

  Registriert seit
  12.10.2010
  Beiträge
  2.194
  Zitat Zitat von Pjetėr Balsha Beitrag anzeigen
  unterstützt die FBKSH und keine vetevendosje

  die haben das gleiche ziel nur so

 8. #28
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Zitat Zitat von Pjetėr Balsha Beitrag anzeigen
  unterstützt die FBKSH und keine vetevendosje

  Die haben das gleiche ziel , und arbeiten teilweise zusammen !

 9. #29

  Registriert seit
  09.03.2006
  Beiträge
  3.135
  Ndarja e Kosoves nenkupton edhe lenjen anash te Mitrovices! Sepse vete politikanet shqiptar e pranuan Marreveshjen e Atisarit dhe pastaj edhe 5 pikat e Ban Ki Moon.
  Politikanet serb vete pranuan, se ne veri te Kosoves (inkl. Mitrovica veriore, e cila eshte tani komune me vete) jan te instaluar institucionet e Serbise, e jo institucione paralele.

  Ndarja duhet te ndodh, por shqiptaret nuk duhet kurre ta pranojne, dhe keshtu kemi ne arsyje per ndryshimin e kufinjve. Serbet e Bosnjes pergaditen per nje referendum ne te cilen ata kerkojne me shume autonomi si Republike ne vete, e cila (sipas analisteve) me vone mund te shpalli shkeputjen nga Bosnja.
  Slavet sic duket na degjojne neve cka flasim (cfare duhet bere), dhe e bejne vete!! Ne flasim, ata punojne!

 10. #30

  Registriert seit
  09.03.2006
  Beiträge
  3.135
  Bashkohen LB dhe LIB

  NJOFTIM

  Sot, mė 23.5.2011, nė njė konferencė pėr media, Kryetari i Lėvizjes pėr Bashkim (LB), z. Avni Klinaku dhe Kryetari i Lėvizjes pėr Integrim dhe Bashkim (LIB), z. Fadil Fazliu, kanė bėrė me dije se kanė arritur marrėveshje pėr bashkimin e dy organizatave nė njė tė vetme.

  Ky bashkim pritet se do t’i shumėfishojė forcat nė drejtim tė pėrpjekjeve pėr bashkimin e Kosovės me R. tė Shqipėrisė si dhe bashkimit tė plotė tė popullit shqiptar nė njė shtet tė vetėm.
  Pėrndryshe, fuzionomi i plotė i organizatave dhe funksionalizimi i kėsaj marrėveshjeje do tė arrihet nė Kuvendin e II-tė tė Lėvizjes pėr Bashkim, i cili do tė mbahet mė 12 qershor 2011.

  Zyra pėr Informim

  Prishtinė
  13.5.2011

Seite 3 von 3 ErsteErste 123

Ähnliche Themen

 1. Pacolli president i Kosoves
  Von AKSH im Forum Kosovo
  Antworten: 86
  Letzter Beitrag: 15.02.2011, 21:13
 2. Hekurudhat e Kosoves
  Von Prizren im Forum Rakija
  Antworten: 34
  Letzter Beitrag: 13.07.2010, 14:56
 3. Nė Zagreb u hap ambasada e Kosovės
  Von Adem im Forum Kosovo
  Antworten: 11
  Letzter Beitrag: 20.02.2010, 23:12
 4. Superliga e Kosoves
  Von Balkanese im Forum Sport
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 07.07.2009, 14:36
 5. Kosova/kosove/Kosoves
  Von Kosova/Mitrovica im Forum Kosovo
  Antworten: 116
  Letzter Beitrag: 08.03.2009, 23:39