BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 4 von 4

AKSH: Ndalni zgjedhjet serbe nė Kosovė ose i ndalim ne

Erstellt von Aktivist Vetevendosje, 23.03.2012, 16:47 Uhr · 3 Antworten · 807 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

  AKSH: Ndalni zgjedhjet serbe nė Kosovė ose i ndalim ne

  PRISHTINE- Grupi "Armata Kombėtare Shqiptare", e pėrfshirė nė listėn e zezė tė organizatave terroriste nga ana e SHBA-sė, kėrcėnon se do tė pėrdorė forcėn pėr tė ndaluar Serbinė tė zhvillojė zgjedhje nė Kosovė, nėse vetė ndėrkombėtarėt nuk do ta ndalojnė.

  Grupi misterioz ushtarak, i cili kėrkon bashkimin e Kosovės me Shqipėrinė ka dėrguar njė email nė agjencinė online tė lajmeve Balkan Insight dhe nė disa redaksi tė tjera ku thotė se “ka vendosur tė riaktivizojė strukturat e saj pėr tė mbrojtur Kosovėn nga njė tjetėr pushtim i Serbisė.

  “Drejtuesit e Armatės Kombėtare Shqiptare, AKSH nė takimin e 17 marsit, kanė vendosur tė riaktivizojnė tė gjithė strukturat e saj ushtarake dhe tė pėrballen me Serbinė dhe bandat e saj nė Republikėn e Kosovės” shkruhet nė mesazh.

  Policia deklaron se nuk ka dijeni nė lidhje me kėtė ngjarje ndėrsa do tė nisė veprimet paraprake.

  Lėvizja Armata Kombėtare Shqiptare ėshtė dėnuar nga qeveria e Kosovėsdhe komuniteti ndėrkombėtar si shkelje e integritetit territorial dhe pavarėsisė.

  Ushtarakė tė AKSH janė parė nė Kosovė qė nė pėrfundim tė konfliktit nė 1999 madje janė filmuar teksa patrullonin tė armatosur. Grupi mori pėrgjegjėsinė dhe pėr disa incidente me bomba nė Kosovė qė prej 1999.

  Nė letrėn e saj AKSH thotė se qė me pavarėsinė e Kosovės, nė 2008, I kishte dhėnė fund aktivitetit tė saj, duke shpresuar se Kosova do tė lihej tė ecte para nga fqinjėt serbė.

  Por pėr 4 vjet, qė nga pavarėsia, Serbia kurrė nuk ka ndalur sabotimin e Republikės sė Kosovės. Ne ju kėrkojmė ju, komunitetit ndėrkombėtar, qė para se tė nisė lufta, ndėrhyni tė parandaloni luftėn nė Ballkan.
  (sg/shqiptarja.com)
  Shqiptarja.com - Rishfaqet AKSH: Ndalni zgjedhjet serbe nė Kosovė ose i ndalim ne

 2. #2

  Registriert seit
  08.03.2012
  Beiträge
  106
  do pres kete dit me gjith qef!!!!

 3. #3
  Hamėz Jashari
  Edhe ne AKSH ka shum hajna neve nuk na duhen asgja
  gjithkush munohet veq mi mbush xhepet me para

 4. #4

  Registriert seit
  08.03.2012
  Beiträge
  106
  Zitat Zitat von Hamėz Jashari Beitrag anzeigen
  Edhe ne AKSH ka shum hajna neve nuk na duhen asgja
  gjithkush munohet veq mi mbush xhepet me para
  pytja esht kush nuk mundohet me mush gjepin e vet... hajna krejt jon ba ne kosove.... po bile bile shkijet mos mej lan me ba qka dojn.
  Po besoj qe kto veq fjal jon... si "shteti" si kjo grupa....

  Kape njanin mshoj tjetrit....

Ähnliche Themen

 1. AKSH hielt uns an...
  Von Feuerengel im Forum Rakija
  Antworten: 26
  Letzter Beitrag: 26.04.2013, 01:17
 2. AKSH-ja del publikisht
  Von ALB-EAGLE im Forum Kosovo
  Antworten: 80
  Letzter Beitrag: 18.04.2011, 00:21
 3. aksh-helden
  Von Tiraner im Forum Politik
  Antworten: 251
  Letzter Beitrag: 30.06.2008, 13:15
 4. AKSH ist wieder da
  Von Kosova_Kid im Forum Politik
  Antworten: 72
  Letzter Beitrag: 09.03.2006, 18:13