BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 8 von 8 ErsteErste ... 45678
Ergebnis 71 bis 75 von 75

Albanien, der einzige Staat der Kosova anerkennt

Erstellt von Benutzername, 12.02.2009, 00:09 Uhr · 74 Antworten · 3.703 Aufrufe

A tha Qeveria e Kosoves JO BISEDIMEVE te planifikuar nga UNMIK???

Lexo tash kete lajm:

Prishtina dhe Beogradi duhet tė bisedojnė 14/02/2009 15:26:35
    Ambasadorja amerikane nė Kosovė, Tina Kaidanow ka deklaruar se Beogradi dhe Prishtina duhet tė bisedojnė pėr ēėshtjet qė kanė tė bėjnė me jetėn e tė gjithė njerėzve nė Kosovė, e sidomos tė atyre serbė. Ajo gjithashtu ka shfaqur bindjen e saj se, “do tė ketė edhe mė shumė njohje tė Kosovės”. "Do tė ishte mirė sikur Kosova dhe Serbia tė gjenin njė mėnyrė pėr t’i zgjidhur kėto ēėshtje, dhe jo patjetėr nėpėrmjet bisedimeve direkte”, ka thėnė Kaidanow pėr radion “KIM”, dhe ka shtuar se shpreson qė me ndėrmjetėsim tė BE-sė do tė gjendet mėnyra pėr bisedime, sepse, sipas saj, “BE-ja i pranon tė dyja palėt”.

Kaidanow po ashtu ka thėnė se tė gjithė e kanė tė qartė se nė kėtė pjesė tė Evropės ekzistojnė probleme tė pazgjidhura, mirėpo qeveria amerikane shpreson qė shtetet e rajonin, bashkėrisht, do tė arrijnė t’i zgjidhin ato.

"Serbia ėshtė pjesė e kėsaj, mu sikur edhe Kosova, Bosnja, dhe shpresojmė qė tė gjithė njerėzit do tė punojnė bashkėrisht pėr t’i zgjidhur kėto probleme, dhe nėse nuk veprojnė kėshtu kjo do tė ishte nė dėm tė tyre”, ka thėnė ambasadorja amerikane.

Kaidanow po ashtu ka thėnė se Kosova do tė konkurrojė pėr t’u pranuar nė institucione tė ndryshme ndėrkombėtare financiare. "Mu sikur ka paralajmėruar presidenti (i Serbisė Boris) Tadiq, Serbia nuk do ta kundėrshtojė kėtė gjė”, ka thėnė Kaidanow, duke shtuar se, sa i pėrket konkurrimit nė organizatat tjera – duhet shikuar nė tė ardhmen, pasi qė, “secila organizatė ka rregullat e veta”.

Kaidanow gjithashtu ka shprehur bindjen e saj se, do tė ketė mė shumė njohje tė Kosovės – ndėrsa ka vlerėsuar se viti i kaluar ka qenė i mirė pėr tė gjitha bashkėsitė nė Kosovė. /Telegrafi/

Zitat Zitat von Benutzername Beitrag anzeigen
    Vella, une po bij vetem ide te reja. Ato muhabete qe i ban ti tash, Rezoluta 1244 une e kam lexu qe nga 99, kur UCK bante parada para Prishtines, dhe Fatmir Limaj bante marketing Politik!
    E ate planin 6 pikesh une e kam dit qe nga 2004.
    E ket qe jam tu tregu tash do e permesish ti mbas disa mujsh, kur do dalin edhe plane ma te medhaja.

Shembulli im eshte vetem nje shembull praktik, qe tregon "shtetesine", qe tregon se sa ne te vertete keta shtete e pranojne Kosoven si shtet! Se fjala eshte fjale, por fjala nuk ka aq rendesi si te na shqiptaret!!! Te shqiptari fjala eshte e shejnte, por te nderkombetaret jo aq shume...

Une kete nuk e bej per tja bere qefin serbit, por per ti thane shqiptarit: Shif kete dhe ate!!!!
    Dhe nuk jam asi njeri, qe eshte i knaqur me pak, por dua qe shiptart me mrri ma shum!
    oh vlla

Ki disa argumente per me kritiku shtatusin, por ky argument esht absurd dhe palidhje.

Pse spo mirresh pro me ato qka i din...si po thu ti..me 1244, 6pika, plan atisari...po me sene kaq palidhje dhe absurde...

JO vetem se argumenti jot nuk esht e vertet....po eshe cikrim (ishte e vertet..)

Zitat Zitat von bumbum Beitrag anzeigen
    oh vlla

Ki disa argumente per me kritiku shtatusin, por ky argument esht absurd dhe palidhje.

Pse spo mirresh pro me ato qka i din...si po thu ti..me 1244, 6pika, plan atisari...po me sene kaq palidhje dhe absurde...

JO vetem se argumenti jot nuk esht e vertet....po eshe cikrim (ishte e vertet..)
    pricaj srpski pedercino

Zitat Zitat von ceto-rules Beitrag anzeigen

pricaj srpski pedercino
    Da meint einer nur weill ich albanisch schreibe mich grundlose zu beleidigen.

nette Kultur, Rassist, aber das ist normal, etwas anderes ist man sich ja nicht gewohnt.

bumbum

Lucky Luke
    USA, Großbritannien und Schweiz:

RTK

RTK

Seite 8 von 8 ErsteErste ... 45678