Mag sein dass es vielleicht für viele hier wahnsinnig toll ist das er ein Visum erhalten hat, aber warum genau ist das so Erfreulich, dass er ein Visum erhalten hat ?


sorry; ich hab's

Qėllimet e kėsaj vizite janė takimet me pėrfaqėsues dhe organizata tė shtetit amerikan, njoftimi i publikut mbi situatėn aktuale ekonomiko-politike nė Kosovė si dhe takimet me komunitetin shqiptaro-amerikan nė SHBA.
Kjo vizitė do tė pėrfshijė qytetet e Washington DC, New York, Boston, Detroit, Chicago dhe Dallas.
Albin Kurti ėshtė i ftuar nė cilėsinė e kryetarit tė Komisionit pėr Punė tė Jashtme tė Kuvendit tė Kosovės pėr t'i mbajtur disa ligjėrata nė disa organizata nė SHBA, dhe po ashtu nė kėtė cilėsi do tė zhvillojė edhe takime me kongresmenė e pėrfaqėsues tė tjerė tė shtetit amerikan.