BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 7 von 8 ErsteErste ... 345678 LetzteLetzte
Ergebnis 61 bis 70 von 77

Aleanca Kuq e Zi !!

Erstellt von @rdi, 14.06.2011, 20:46 Uhr · 76 Antworten · 8.830 Aufrufe

 1. #61
  Mirditor
  hmm super... kannst mich mal akzeptieren?

  wieso kann ich nicht in Albanische Front rein??

 2. #62
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756

  Ausrufezeichen Aleanca Kuq e Zi

  Fetter Clip

 3. #63
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756

  Sot fillon nisma "Njė komb njė pasaportė"

  Sot fillon nisma "Njė komb njė pasaportė"
  "Ein Nation, ein Pass"  Aleanca Kuq e Zi shpalli sot nismėn e re e cila do tė quhet "Njė komb njė pasaportė". Pėrmes kėsaj nisme Aleanca Kuqezi i kėrkon parlamentit ndryshimin e Kushtetutės sė vitit 1998 nė dispozitat pėr dhėnien e shtetėsisė shqiptare dhe kėrkon dhėnien e pasaportave shqiptare cdo qytetari me origjine dhe kombėsi shqiptare kudo qė jeton si : Shqipėri, Kosovė, Maqedoni, Mal tė Zi Greqi, Serbi apo ne diasporė.

  “Eshtė detyrim i shtetit ame te pajise me pasaporta shqiptare, cdo qytetar qė jeton brenda dhe jashtė kufijve, tė cilėt kanė kombėsinė shqiptare, ashtu sic veprojnė grekėt me homogjenėt, serbėt me shqiptarėt e Kosovės, Bullgaria me maqedonasit, vende tė cilat janė dhe anėtare tė Bashkimit Europian.”- thuhet nė njoftimin pėr shtyp tė AK.

  "Nė kėto kushte edhe Shqipėria duhet tė aplikojė kėto standarte dhe tė respektojė bashkėkombasit e vet. Eshte e turpshme qė njė shqiptar i Kosovls pajiset me pashaportė serbe brenda tre ditėsh, ndėrsa nuk i mundėsohet marrja e pashaportės shqiptare"- vazhdon njoftimi pėr shtyp.

  Hapat qė do tė ndėrmerren pėr tė mundėsuar pajisjen me pasaporte shqiptare tė cdo bashkombėsi janė:

  1. Nėnshkrimi i nje peticioni nė ēdo trevė shqiptare.
  2 Kėrkesėn pėr ndryshime kushtetuese, dhe regjimi te ri juridik pėr marrjen dhe lėnien e shtetėsisė shqiptare
  3. Respektimin e standarteve te Brukselit pėr pasaportat e shqiptarėve qė jetojnė jashtė Shqipėrisė, duke mos u dhėnė tė drejtėn e votės.

 4. #64
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756

  Aleanca kuqezi merr nismen e saj te dyte e cila do te jete:  NJE KOMB NJE PASHAPORTE
  Aleanca KuqeZi i kerkon parlamentit shqiptar ndryshimin e menjehershem te kushtetutes se vitit 1998 ne dispozitat per dhenien e shtetesise shqipetare.
  Aleanca Kuqezi kerkon me force dhenien e pashaportave shqiptare cdo qytetari me origjine dhe kombesi shqiptare kudo qe jeton si : Shqiperi, Kosove, Maqedoni, Mal te Zi Greqi , Serbi apo ne diaspore.
  TE GJITHE SHQIPETARVE KUDO QE JANE NJE PASHAPORTE KUQEZI
  Aleanca kuqezi deklaron se eshte detyrim i shtetit ame’ te pajise me pashaporta shqiptare, cdo qytetar qe jeton brenda dhe jashte kufijve te cilet kane kombesine shqipetare, ashtu sic veprojne greket me homogjent, serbet me shqipetaret e kosoves, bullgaria me maqedonasit, vende te cilat jane dhe anetare te bashkimit europian.
  Ne keto kushte edhe Shqiperia duhet te aplikoje keto standarte dhe te respektoje bashkėkombasit e vet.
  Eshte e turpshme qe nje shqiptar i kosoves pajiset me pashaporte serbe brenda tre ditesh, ndersa nuk I mundėsohet marrja e pashaportes shqiptare.
  Aleanca kuqezi do te ndermarre keto hapa per te mundėsuar pajisjen me pashaporte shqiptare nen slloganin:

  NJE KOMB NJE PASHAPORTE

  AK kerkon te realizoje:
  1. Nenshkrimin e nje peticioni ne cdo treve shqiptare per te paisur me pasaporte te shtetit ame cdo person qe jeton brenda dhe jashte kufive qe kane kombesi shqipetare.
  2. Kerkesen per ndryshime kushtetuese, dhe regjimi te ri juridik per marrjen dhe lenien e shtetesise shqiptare
  3. Respektimin e standarteve te Brukselit per pashaportat e shqipetareve qe jetojne jashte Shqiperise, duke mos u dhene te drejten e votes.
  4. Bejme thirrje qe kuvendi i Shqiperise te votoje urgjentisht kunder projekt ligjit POLLO dhe te votoje pro vullnetin e popullit

 5. #65

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Das wird den Ks-Pass aber billig aussehen lassen.

 6. #66
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Zitat Zitat von Ardian Beitrag anzeigen

  Aleanca kuqezi merr nismen e saj te dyte e cila do te jete:  NJE KOMB NJE PASHAPORTE
  Aleanca KuqeZi i kerkon parlamentit shqiptar ndryshimin e menjehershem te kushtetutes se vitit 1998 ne dispozitat per dhenien e shtetesise shqipetare.
  Aleanca Kuqezi kerkon me force dhenien e pashaportave shqiptare cdo qytetari me origjine dhe kombesi shqiptare kudo qe jeton si : Shqiperi, Kosove, Maqedoni, Mal te Zi Greqi , Serbi apo ne diaspore.
  TE GJITHE SHQIPETARVE KUDO QE JANE NJE PASHAPORTE KUQEZI
  Aleanca kuqezi deklaron se eshte detyrim i shtetit ame’ te pajise me pashaporta shqiptare, cdo qytetar qe jeton brenda dhe jashte kufijve te cilet kane kombesine shqipetare, ashtu sic veprojne greket me homogjent, serbet me shqipetaret e kosoves, bullgaria me maqedonasit, vende te cilat jane dhe anetare te bashkimit europian.
  Ne keto kushte edhe Shqiperia duhet te aplikoje keto standarte dhe te respektoje bashkėkombasit e vet.
  Eshte e turpshme qe nje shqiptar i kosoves pajiset me pashaporte serbe brenda tre ditesh, ndersa nuk I mundėsohet marrja e pashaportes shqiptare.
  Aleanca kuqezi do te ndermarre keto hapa per te mundėsuar pajisjen me pashaporte shqiptare nen slloganin:

  NJE KOMB NJE PASHAPORTE

  AK kerkon te realizoje:
  1. Nenshkrimin e nje peticioni ne cdo treve shqiptare per te paisur me pasaporte te shtetit ame cdo person qe jeton brenda dhe jashte kufive qe kane kombesi shqipetare.
  2. Kerkesen per ndryshime kushtetuese, dhe regjimi te ri juridik per marrjen dhe lenien e shtetesise shqiptare
  3. Respektimin e standarteve te Brukselit per pashaportat e shqipetareve qe jetojne jashte Shqiperise, duke mos u dhene te drejten e votes.
  4. Bejme thirrje qe kuvendi i Shqiperise te votoje urgjentisht kunder projekt ligjit POLLO dhe te votoje pro vullnetin e popullit

  Finde das eine ganz gute sache , dass dann auch albaner auserhalb der grenze den albanische pass beantragen können .
  Hoffe nur es werden ihn ganz VIELE nehmen !!

  Ein große weiterer schritt für die wiedervereinigung !!

 7. #67
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756
  Zitat Zitat von Aktivist Vetevendosje Beitrag anzeigen
  Finde das eine ganz gute sache , dass dann auch albaner auserhalb der grenze den albanische pass beantragen können .
  Hoffe nur es werden ihn ganz VIELE nehmen !!

  Ein große weiterer schritt für die wiedervereinigung !!
  aleanca kuq e zi verlangt das nur, durchgesetzt wird es bestimmt nicht.
  unsere politiker sind nullen.

 8. #68
  Avatar von Sheqa

  Registriert seit
  20.05.2011
  Beiträge
  1.561
  Zitat Zitat von Gentos Beitrag anzeigen
  Das wird den Ks-Pass aber billig aussehen lassen.
  Der schaut jetzt schon billig aus

 9. #69
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756

 10. #70
  Avatar von BeZZo

  Registriert seit
  06.03.2011
  Beiträge
  2.715
  Aleanca Kuq e Zi - „Ein Volk, ein Pass“  Spahiu: 10 milion shqiptarė duan bashkim! Berisha e Thaēi janė kundėr


  Spahiu: 10 milion shqiptarė duan bashkim! Berisha e Thaēi janė kundėr – LajmiFundit – lajme shqip online, nga Shqiperia, Kosova, Rajoni, Bota
Seite 7 von 8 ErsteErste ... 345678 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Aleanca Kuq e Zi parti Turke
  Von Ciciripi im Forum Kosovo
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 30.03.2012, 20:11
 2. Partei Aleanca Kuq e zi
  Von Hamėz Jashari im Forum Politik
  Antworten: 76
  Letzter Beitrag: 26.02.2012, 21:43
 3. Aleanca Kuq e Zi
  Von Ban187 im Forum Politik
  Antworten: 8
  Letzter Beitrag: 22.01.2012, 21:28
 4. Aleanca Kuq e Zi in New York
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Politik
  Antworten: 79
  Letzter Beitrag: 21.01.2012, 23:47
 5. Aleanca Kuq e Zi
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 32
  Letzter Beitrag: 28.10.2011, 22:40