BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 8 von 28 ErsteErste ... 45678910111218 ... LetzteLetzte
Ergebnis 71 bis 80 von 271

Alma Lama del nga Vetvendosja, kritikon ashper Albin Kurtin per Shamit

Erstellt von Nonqimi, 26.06.2013, 13:44 Uhr · 270 Antworten · 16.894 Aufrufe

 1. #71
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen
  Grandioser Vergleich.

  Tja und ich dachte du würdest mich besser kennen..

  - - - Aktualisiert - - -  Wie können die nur? Auf dem Scheiterhaufen mit ihnen!

  Problemi i vetem ktu esht qe Shqiptarve nuk po iu duket qe jan tu hi boll thell n'both t'Amerikanit, sa qe kshyrin me i dal edhe prej Goje.
  Edhe njerzt e vetem qe jan tu e lyp ate "lufte", jane njerzit Jotolerant ndaj nje Feje t'caktume, si puna jote e e disa Pacienteve tjer.
  Problem qenka per ty me i "hi"ne B'oth Amerikes?.
  Edhe shtetet ma te forta te Evropes i "hyne " ne B'oth Amerikes.
  E na kush jemi???????
  Fakt ashte qe na shqiptaret shume kemi luftu por mos me pas qene Amerikani,Kosova kuurrr per jete nuk do te ishte qfare ashte sot.
  Thjesht ta ka qliru B'othen e ti sot shkone ne Xhami e sa te mundesh e shane Amerikanin(Edhe kete ta ka mundesu Ameikani ne emer te Demokracise)

  Shume thesht ashte per ty me than po i rrasen ne B'oth Amerikanit,se ti Jeton ne Gjermani,i ki kushtet elementare per me jetu normal.
  Me pas qen ti aty(Ne KS) para luftes tjera fjal kishe fol.
  Po kullaj ashte mu ul para Komjuteri e me pi qaj rusi deri sa te explodojn vesht.

  E sa per at punen e Pacientave .....
  Ty edhe do tjerve Arbanas thjesht nuk po ju kuptoje pse po i mbron keta flliqana
  Del Hoxha i Prishtines e shane Nanen Terez veq qe ashte Katolike
  Del Hoxha i Prizrenit e thot,femrat e Shqiperise jan tana Kurva
  Del Deputeti i Parlamentit te Kosoves e thote Skenderbeu nuk qenka hero i Shqiptareve po qenka hero i Katolikeve,pra Katoliket nuk qenkan shqiptare sipas kti Flliqani.
  Del Partia e Drejtesise dhe furumi i te rijve musliman dhe kerkojne qe okupatorin ta shpallin shpetimtare etc,etc....

  Pse po i mbroni ju keta njerz,pse po i mbroni keta Vehabista?
  Na disa ketu po i kundershtojmi e ju shkoni aq larg sa qe thuani jeni kunder Islamit
  .
  Jo zotri nuk jemi kunder Islamit se edhe na vet jemi musliman,po jo musliman si ti e disa te tjere ketu.
  Jo veq une po qdo shqiptare musliman duhet me kundershtu keta
  flliqana
  Kush po lyp vellavrasje tash ketu??
  Ti po harron se gati 30% e Shqiptareve jane te krishtere.

  Veq qite pak gishtin ne koke dhe mendo.nese te ka mbet akoma nji pike gjak Shqiptari....a na duhet neve Shqiptareve konflikti fetare ne mes veti?????


 2. #72
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Mbreti Bardhyl Beitrag anzeigen
  Problem qenka per ty me i "hi"ne B'oth Amerikes?.
  Edhe shtetet ma te forta te Evropes i "hyne " ne B'oth Amerikes.
  E na kush jemi???????
  Fakt ashte qe na shqiptaret shume kemi luftu por mos me pas qene Amerikani,Kosova kuurrr per jete nuk do te ishte qfare ashte sot.
  Thjesht ta ka qliru B'othen e ti sot shkone ne Xhami e sa te mundesh e shane Amerikanin(Edhe kete ta ka mundesu Ameikani ne emer te Demokracise)

  Shume thesht ashte per ty me than po i rrasen ne B'oth Amerikanit,se ti Jeton ne Gjermani,i ki kushtet elementare per me jetu normal.
  Me pas qen ti aty(Ne KS) para luftes tjera fjal kishe fol.
  Po kullaj ashte mu ul para Komjuteri e me pi qaj rusi deri sa te explodojn vesht.

  E sa per at punen e Pacientave .....
  Ty edhe do tjerve Arbanas thjesht nuk po ju kuptoje pse po i mbron keta flliqana
  Del Hoxha i Prishtines e shane Nanen Terez veq qe ashte Katolike
  Del Hoxha i Prizrenit e thot,femrat e Shqiperise jan tana Kurva
  Del Deputeti i Parlamentit te Kosoves e thote Skenderbeu nuk qenka hero i Shqiptareve po qenka hero i Katolikeve,pra Katoliket nuk qenkan shqiptare sipas kti Flliqani.
  Del Partia e Drejtesise dhe furumi i te rijve musliman dhe kerkojne qe okupatorin ta shpallin shpetimtare etc,etc....

  Pse po i mbroni ju keta njerz,pse po i mbroni keta Vehabista?
  Na disa ketu po i kundershtojmi e ju shkoni aq larg sa qe thuani jeni kunder Islamit
  .
  Jo zotri nuk jemi kunder Islamit se edhe na vet jemi musliman,po jo musliman si ti e disa te tjere ketu.
  Jo veq une po qdo shqiptare musliman duhet me kundershtu keta
  flliqana
  Kush po lyp vellavrasje tash ketu??
  Ti po harron se gati 30% e Shqiptareve jane te krishtere.

  Veq qite pak gishtin ne koke dhe mendo.nese te ka mbet akoma nji pike gjak Shqiptari....a na duhet neve Shqiptareve konflikti fetare ne mes veti?????


  E ke ndegju besoj.. "nese Hakia i mshon murit me kry..."
  Esht mire t'jesh mirenjohes, mirepo dicka tjeter ti hysh dikujt n'both. Mos i ngatrro

  Edhe t'lutem mos i shkruaj me ni Fjali Fjalet "SHBA" dhe "Demokraci". Thjesht nuk pershtaten.
  As Amerika e as nje Shtet tjeter nuk ka reagu per shkak te Miresise per Shqiptaret, por shjesht per Interesa t'veta.

  Qe pak mbi 6 vjet jetoj n'Gjermani. Qitja Lapsin.

  Nuk di ku pe sheh qe jam te mbrojte ndonjerin prej tyre. Thjesh jam te mbrojte Mendimin qe as ti, as un, as Shteti e as kerkush tjeter smundet me ia mohu dikujt t'drejten t'vesh cka tdo, ose nket rast te vesh nje Shami.
  1. Kerkujt nuk i pengon (t'pakten kerkujt i cili cilesohet si njeri Normal)
  2. Kerkujt nuk i ben dem,
  3. Shteti - Qeveria e tc'ilit e ndalon - nuk ka kurrfar Dobie nga kjo. Aq me pak edhe Populli.

  As ti eas kerkush tjeter ktu nuk mnjeh, ku do me di ti pra se cfar Muslimani qenkam un, qe t'me shtish me ni list me "disa tjer", ose si ai kastraveci tjeter i cili esht i mendimit qe mu po mpengojka nje kryq Nuk kam kurrfar Komplekse un, qe tpengohem nga kto gjera.

  T'tregova un edhe ma heret kush lyp "Vellavrasje". Jane ata njerez tcilet shohin Probleme ose Konflikte aty ku nuk ka. Rasti n'fjale: Shamia
  Nuk ke kurrfar Dobie tu ndalosh njerezve te Drejtat. Me at Ndalim kjo Kurva psh. per tcilen behet Fjale nket Teme, po ua shkatrron te Ardhmen vajzave per tcilat Besimi ka nje vlere t'madhe.

 3. #73
  Mulinho
  @Arbanasi: mendoj se ka shum shqiptar qe mendojn se keto "veshje" ne ket menyre si shihen ne diten e sotme nuk shkojn me kulturen tane. Une munda me fol per rrethin tem (te familjes, mahalles, deqanit), qysh osht naper tjera vende, nuk di.

 4. #74
  Shan De Lin

  AW: Alma Lama del nga Vetvendosja, kritikon ashper Albin Kurtin per Shamit

  Zitat Zitat von Mulinho Beitrag anzeigen
  @Arbanasi: mendoj se ka shum shqiptar qe mendojn se keto "veshje" ne ket menyre si shihen ne diten e sotme nuk shkojn me kulturen tane. Une munda me fol per rrethin tem (te familjes, mahalles, deqanit), qysh osht naper tjera vende, nuk di.
  wenn wir danach gehen würden dann dürfte man als albaner auch keine jeans oder ähnliches tragen.

 5. #75
  Nonqimi
  Zitat Zitat von Shan De Lin Beitrag anzeigen
  wenn wir danach gehen würden dann dürfte man als albaner auch keine jeans oder ähnliches tragen.

 6. #76
  Nonqimi
  Die Abgeordnete der Bewegung Vetėvendosje! Alma Lama wird die Bewegung Vetėvendosje verlassen. Die Zeitung 'Tribun' veröffentlichten sichere Quellen, dass Alma Lama heute offiziell bekannt machen wird, dass sie Vetėvendosje! verlässt.


  Seit längerer Zeit soll es Auseinandersetzungen und keine Einigung gegeben haben zwischen Alma Lama und dem Führer der Bewegung bezüglich dem Konzept und der Politik der Bewegung.


  Tribun sagt, dass Alma Lama im Parlament bleiben wird, aber als unabhängige Abgeordnete. Sie hat sich noch nicht entschieden, ob sie zu einer anderen Partei wechseln will und hat auch mit keiner Partei darüber gesprochen oder diskutiert.


  Quelle: Alma Lama konfirmon largimin nga VV - Lajme - Koha Net

 7. #77
  Avatar von Ciciripi

  Registriert seit
  26.03.2012
  Beiträge
  5.085
  Bravo Vetevendosje !
  Das war klar das sie nach dieser Aussage keine Sympathie mehr in der VV hatte ... vielleicht geht sie ja zu AAK zu Burim Ramadani und Adrian Gjini hehehe

 8. #78
  Avatar von FloKrass

  Registriert seit
  02.12.2011
  Beiträge
  10.355
  Zitat Zitat von Ciciripi Beitrag anzeigen
  Bravo Vetevendosje !
  Das war klar das sie nach dieser Aussage keine Sympathie mehr in der VV hatte ... vielleicht geht sie ja zu AAK zu Burim Ramadani und Adrian Gjini hehehe
  Halt du mal die Backen still, du bist doch derjenige der andauernd Threads eröffnet hat, die VV sei eine kommunisitische Partei und jeden unmöglichen Scheiß über sie geschrieben hast. Was ist los mit dir?

  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von Dr. Eisenhower Beitrag anzeigen
  Die Abgeordnete der Bewegung Vetėvendosje! Alma Lama wird die Bewegung Vetėvendosje verlassen. Die Zeitung 'Tribun' veröffentlichten sichere Quellen, dass Alma Lama heute offiziell bekannt machen wird, dass sie Vetėvendosje! verlässt.


  Seit längerer Zeit soll es Auseinandersetzungen und keine Einigung gegeben haben zwischen Alma Lama und dem Führer der Bewegung bezüglich dem Konzept und der Politik der Bewegung.


  Tribun sagt, dass Alma Lama im Parlament bleiben wird, aber als unabhängige Abgeordnete. Sie hat sich noch nicht entschieden, ob sie zu einer anderen Partei wechseln will und hat auch mit keiner Partei darüber gesprochen oder diskutiert.


  Quelle: Alma Lama konfirmon largimin nga VV - Lajme - Koha Net

  In Wirklichkeit soll das "Kopftuch" nur ein Vorwandt für Alma Lama gewesen sein, um aus der Partei auszustreten. In Wirklichkeit soll sie aber nicht bereit gewesen sein, ihre halbe Abgeordenetenvergütung an die Partei abzugeben, wie es Pflicht bei der VV ist.

 9. #79
  Mudi
  Scheiß auf Alma Lama

  Forumi i tė tė Rinjve Myslimanė “lut” Alma Lamėn, ikė nė Shqipėri!

  Prishtinė, 6 korrik - Emigrantja Alma Lama, e cila disa javė mė parė ofendoi rėndė popullin, gratė dhe hoxhallarėt e Kosovės, mė nė fund ka vendosur tė largohet nga Lėvizja Vetėvendosje! Arsyen e largimit tė saj nga kjo lėvizje, Alma Lama e lidh me qėndrimin patriotik qė VV ka mbajtur nė lidhje me respektimin e lirive fetare pėr besimtarėt myslimanė tė Kosovės, thuhet nė njė letėr dėrguar mediumeve nė vendin tonė nga ana e Kryesisė sė Forumit tė tė Rinjve Myslimanė.

  “Kryetari i VV-sė, Albin Kurti ėshtė shprehur pro mbajtjes sė shamisė dhe dhėnies fund tė aparteidit shtetėror kundėr myslimanėve nė Republikėn e Kosovės. Por sjellja patriotike e Albin Kurtit e ka tėrbuar anti-kosovaren Alma Lama, e cila kėrkon qė Kosovėn ta kthejė nė njė shtet tė dhunshėm qė shtyp liritė e mendimit dhe besimit sikur ka qenė Shqipėria nė kohėn e Enver Hoxhės. Pasi VV-ja nuk ka pranuar qė t’i shpallė luftė besimtarėve myslimanė nė Kosovė, Alma Lama nė njė formė histerike ėshtė larguar dhe ka sulmuar kėtė lėvizje dhe e ka akuzuar atė pėr infiltrim me lėvizje radikale.

  Forumi i tė Rinjve Myslimanė deklaron se radikale ėshtė Alma Lama. Ajo ka ofenduar nė mėnyrė radikale gratė e Kosovės. Ajo ka ofenduar nė mėnyrė rrugaēėrore hoxhallarėt e Kosovės. Vėllai i saj ka kėrcėnuar me nder dhe nė formė terroriste anėtarėt e Forumit tė tė Rinjve Myslimanė, pėr tė cilin kėrcėnim ai ėshtė kallėzuar nė polici nga organizata jonė”, thuhet nė kėtė letėr publike.

  Ky forum e “pėrshėndet largimin e turpshėm tė Alma Lamės nga VV-ja” dhe shprehet se i vjen keq qė VV-ja “ėshtė infiltruar, ofenduar dhe tradhtuar nga njė emigrante sikur Alma Lama. Megjithatė ne themi mė mirė vonė se kurrė!”.

  “Tani, pas largimit tė Alma Lamės nga VV ne i apelojmė asaj publikisht qė tė largohet nga Parlamenti i Kosovės. Ajo nė Parlament TONĖ u fut me votat e popullit tė Kosovės, tė cilat iu dhanė VV-sė! Ajo nė Parlamentin e Kosovės paguhet nga NE, taksapaguesit kosovarė! Pasi ka tradhtuar VV-nė, qė e ka bėrė deputete dhe votat e popullit tė Kosovės, ne e lusim Alma Lamėn qė kėtej e tutje tė mos tallet me popullin e Kosovės dhe tė mos hajė taksat e tij!.

  Emigrantes Alma Lama i kėrkojmė me urtėsi: Kthehu nė Shqipėri ! Shko nė Krujė, puno aty, dhe Kosovėn na e lė ne djemve dhe bijave tė saj ! Alma Lama ik andej nga ke ardhur se ne nuk tė duam! Ti nuk na pėrfaqėson ne dhe as Kosovėn. Ti gjendesh aksidentalisht nė Parlamentin TONĖ!”, thuhet nė kėtė letėr.

  Ky forum kėrkon nga Prokuroria e Prishtinės qė tė hapė procedurė penale pėr, siē vlerėson ai, nxitje tė urrejtjes ndaj popullatės myslimane tė Kosovės, ndaj Alma Lamės, dhe Parlamenti t’ia heqė imunitetin, ashtu sikurse iu ėshtė hequr imuniteti deputetes Le Pen nga Parlamenti Evropian, e cila kishte bėrė thirrje pėr nxitje tė dhunės kundėr myslimanėve.

  Letra e Kryesisė sė Forumit tė tė Rinjve Myslimanė pėrfundon me parullėn “Rroftė populli i Kosovės dhe Kosova e lirė”.

  Hoppa
  :

 10. #80
  Avatar von Ciciripi

  Registriert seit
  26.03.2012
  Beiträge
  5.085
  Noli Zhita brutal der Junge

Seite 8 von 28 ErsteErste ... 45678910111218 ... LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 09.06.2013, 18:20
 2. Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 10.07.2012, 12:25
 3. Alma Lama beleidigt die Moslems
  Von Turkalvanos im Forum Kosovo
  Antworten: 383
  Letzter Beitrag: 17.03.2011, 22:57
 4. Alma Ata: Poginulo 38-oro u požaru
  Von GodAdmin im Forum B92
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 13.09.2009, 12:00
 5. Alma Ferovic????
  Von Emir im Forum Musik
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 12.06.2009, 13:14