BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 16 von 28 ErsteErste ... 612131415161718192026 ... LetzteLetzte
Ergebnis 151 bis 160 von 280

Auswanderung der Katholiken aus dem Kosovo?

Erstellt von ardi-, 26.06.2010, 22:58 Uhr · 279 Antworten · 15.406 Aufrufe

 1. #151
  Bloody
  Zitat Zitat von ardi- Beitrag anzeigen
  qfar katolik kan ardh?
  kqyre SHUM MIR!!! qysh e prej kahit ja ka nis feja krishter me u rrit e ku ka marr kam n'evrop,
  rom apo ne durres?


  e hiq me fejen islam... po i bje fjala

  logikisht po, amo si cili le te bon qa don.. ndoshta njeriu ka qef ma shum katholizmin aton duhet me respektu eh nuk bon me harru apet, se ndoshta e kemi nje fej te ndrysh, amo i kemi 100 tjera sene qe perkrahen njermes neve..

  jemi nje popull eh mos e lejoni te behem si sllavt me u massakru njermes veti vetem per fej te ndrysh ..

 2. #152
  ardi-
  Zitat Zitat von Bloody Beitrag anzeigen
  logikisht po, amo si cili le te bon qa don.. ndoshta njeriu ka qef ma shum katholizmin aton duhet me respektu eh nuk bon me harru apet, se ndoshta e kemi nje fej te ndrysh, amo i kemi 100 tjera sene qe perkrahen njermes neve..

  jemi nje popull eh mos e lejoni te behem si sllavt me u massakru njermes veti vetem per fej te ndrysh ..
  na e patem fjalen per historie, mos i perzi keto dy deg.

  se un ty nuk jom kat peskas me u ba katolik, edhe pse i kemi t'part katolik, pse se nuk me interesson se qka ban, deri sa nuk e qitish kombin shqiptar ne rrug te keqe, me e ba komb arabe etc.

 3. #153
  ardi-
  Albanien, während der osmanischen Unterdrückung

  e tash mos ta perzim se nuk jemi ma ne themen e par te keti threads, n'koft se ju pengon nej sen nga historia, shikoni vet

 4. #154
  Avatar von Arbėr

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Zitat Zitat von ardi- Beitrag anzeigen
  Albanien, während der osmanischen Unterdrückung

  e tash mos ta perzim se nuk jemi ma ne themen e par te keti threads, n'koft se ju pengon nej sen nga historia, shikoni vet
  Lidhja e Prizrenit nuk kishte te bej vetem me shqiptaret musliman , por nga te gjithe shqiptaret me perkatesi cfaredo fetare ..
  Te linku yt po shkrun qe u be ne favor te Islamit ose te shqiptareve musliman .

 5. #155
  Avatar von Arbėr

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Zitat Zitat von ardi- Beitrag anzeigen
  Albanien, während der osmanischen Unterdrückung

  e tash mos ta perzim se nuk jemi ma ne themen e par te keti threads, n'koft se ju pengon nej sen nga historia, shikoni vet
  qe edhe origjinalit ta qes , se ishalla nuk je edhe ti si disa propagandues fetare qe mundohet te ndryshojne historine per qellime te tyre fetare ..???

  Pėr tė i dhanė sa me shumė kahje fetare Lidhjes se Prizrenit, shumė tė ashtuquajtur " dijetar" apo "historian " mundohen tė servojnė njė falso-fakte pėr brezin e ri , fakte pra qė nuk mbeshteten aspak nė tė dhenat qofshin kombtare. historike apo letrare.Gatishmeria ose pregaditja e nxerrjes ne dritė tė se vertetes duhet kohė pėr tė u marrė me tė , duhet jo vetem tė kesh titllin historian por tė jesh ai qė e don historin e tė verteten pėr popllin tend dhe tė kaluaren e tij.
  Nė studime tė kohes sė gjatė, tė shfletimit tė librave tė autorve tė ndryshem , dicka thuja se nuk lidhet me njera-tjetren ose historianet nuk japin njė pasqyrė tė pėrbashket rrethė ngjarjeve dhe zhvillimeve tė tyre ne tokat shqiptare.
  Por, sot do tė ndalem pak rrethė figurave dhe pjesmarrsve ne Lidhjen e Prizrenit .Se a moren pjesėnė Lidhjen e Prizrenit ata qė ceken neper librat e historis dhe a moren pjesė nė Lidhjen e Prizrenit ata qė nuk ceken fare e behen si tė harruar.
  Tė mos jetojmė ne legjenda e mite, por tė jetojmė ne syrin objektiv tė se vertetes , edhe pse dihet qė moti, se pushtusit dhe shumė shqipfoles janė munduar cdo here qė tė shlyjnė ngjarjet me rendesi.  Edhe te lutem per tjeter here mos u mundo ti poshtrosh shqiptaret Musliman me lloj-lloj trika .FLM.

 6. #156
  ardi-
  Zitat Zitat von Arbėr Beitrag anzeigen
  Lidhja e Prizrenit nuk kishte te bej vetem me shqiptaret musliman , por nga te gjithe shqiptaret me perkatesi cfaredo fetare ..
  Te linku yt po shkrun qe u be ne favor te Islamit ose te shqiptareve musliman .
  e ku po shkrun ashtu?

 7. #157
  Avatar von Arbėr

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Zitat Zitat von ardi- Beitrag anzeigen
  e ku po shkrun ashtu?
  lexoje mire .
  Edhe ma mire mer pjese ne tjera thema e jo vetem ku bohet fjale per FE .

 8. #158
  ardi-
  Zitat Zitat von Arbėr Beitrag anzeigen
  qe edhe origjinalit ta qes , se ishalla nuk je edhe ti si disa propagandues fetare qe mundohet te ndryshojne historine per qellime te tyre fetare ..???

  Pėr tė i dhanė sa me shumė kahje fetare Lidhjes se Prizrenit, shumė tė ashtuquajtur " dijetar" apo "historian " mundohen tė servojnė njė falso-fakte pėr brezin e ri , fakte pra qė nuk mbeshteten aspak nė tė dhenat qofshin kombtare. historike apo letrare.Gatishmeria ose pregaditja e nxerrjes ne dritė tė se vertetes duhet kohė pėr tė u marrė me tė , duhet jo vetem tė kesh titllin historian por tė jesh ai qė e don historin e tė verteten pėr popllin tend dhe tė kaluaren e tij.
  Nė studime tė kohes sė gjatė, tė shfletimit tė librave tė autorve tė ndryshem , dicka thuja se nuk lidhet me njera-tjetren ose historianet nuk japin njė pasqyrė tė pėrbashket rrethė ngjarjeve dhe zhvillimeve tė tyre ne tokat shqiptare.
  Por, sot do tė ndalem pak rrethė figurave dhe pjesmarrsve ne Lidhjen e Prizrenit .Se a moren pjesėnė Lidhjen e Prizrenit ata qė ceken neper librat e historis dhe a moren pjesė nė Lidhjen e Prizrenit ata qė nuk ceken fare e behen si tė harruar.
  Tė mos jetojmė ne legjenda e mite, por tė jetojmė ne syrin objektiv tė se vertetes , edhe pse dihet qė moti, se pushtusit dhe shumė shqipfoles janė munduar cdo here qė tė shlyjnė ngjarjet me rendesi.  Edhe te lutem per tjeter mos u mundo ti poshtrosh shqiptaret Musliman me lloj-lloj trika .FLM.

  nuk shkrun qe lidhja prizrenit osht kan veq islam

  por aty shkruan qe shqiptaret musliman s'kan dasht me i dhan do drejta katolikve ne kohen e osmanit, e kjo osht e vertet, mos me u pa kan e vertet nuk kishim hek keq
  Po por ne lidhje te prizrenit kuptohet se kan luftu kombi e jo fetaret.

  nje problem qka thot linku im osht qe, mas se ka marr sultani fuqi e ka shpernda lidhjen e prizrenit, jo me luft, por muslimant kan than qe nuk dojn me luftu kunder sultanit, keto jon fakte te histories, a po don mem than qe lidhja prizrenit hupe pa dit kush nejsen? a ka luftu lidhja e prizrenit kunder turkut? a vetum kunde rshkieve qe e sylmojshin trojet e vjetra shqiptare?


  interessant, qysh nuk e din pse osht shumica musliman
  jeni musliman t'bam me zor, kjo osht shum turp mos me e pranu te verteten, pse se osht e vertet!

 9. #159
  ardi-
  Zitat Zitat von Arbėr Beitrag anzeigen
  lexoje mire .
  Edhe ma mire mer pjese ne tjera thema e jo vetem ku bohet fjale per FE .
  tregom,

  un marr pjes ku kom qef une vet.

 10. #160
  Avatar von Arbėr

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Zitat Zitat von ardi- Beitrag anzeigen
  tregom,

  un marr pjes ku kom qef une vet.
  Ti mer pjese ku ki qef e drejta jote esht , por me ksi thema i perqane shqiptaret , dhe nuk jemi aq naiv mos me dite se ku po gjun
  Dhe mos harro qe po mos te ishim musliman sot do ishim krejt te asimilum , sikurse shqiptaret ne Greqi dhe hiq mos e qo ma large ne Zarė ose Zadar .
  Tė propozoj shko rruges Anton Qetes e Mark Krasniqit dhe lej fen ne ta gėzon secili qysh don vete , se kemi mjafte armik nga fqinjet e nuk na duhet edhe brenda vellezerve , per ate mos tento .

Ähnliche Themen

 1. einen stern für die katholiken???
  Von GOJIM im Forum Kosovo
  Antworten: 42
  Letzter Beitrag: 18.10.2010, 10:28
 2. Konjic - stille Auswanderung der Kroaten
  Von mannheimer im Forum Politik
  Antworten: 184
  Letzter Beitrag: 02.06.2009, 22:48
 3. Ostern im Kosovo: Naim Ternava(Hoxha)gratuliert den Katholiken.
  Von pejoni_ch im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 13.04.2009, 21:10
 4. 2007 mehr Moslems als Katholiken
  Von Rehana im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 122
  Letzter Beitrag: 24.05.2007, 18:13
 5. Neue Schulen für Katholiken in Kosovo
  Von Albanesi2 im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 09.11.2005, 15:03