BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 19 von 28 ErsteErste ... 9151617181920212223 ... LetzteLetzte
Ergebnis 181 bis 190 von 280

Auswanderung der Katholiken aus dem Kosovo?

Erstellt von ardi-, 26.06.2010, 22:58 Uhr · 279 Antworten · 14.837 Aufrufe

Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    Ich würde zu gern Lesen können was ihr gerade schreibt.
    Dafür müsste du die Albanische Sprache lerenen.

Zitat Zitat von ardi- Beitrag anzeigen
    mit per ty. edhe ti ja man krahin arberit nga ana e histories ah? s'don me e besu ah?

mos e lezho titullin, kjo osht dokument i ri te kastriotit. edhe ajo qe ta postoj drenica, osth pjes e ksaj dokumentit, pse ai budalla qe e ka qit e ka prish titullin...
    ????

A luftoi Skenderbeu kunder Brankovicit , a ishte Brankovici krishter ??
    A luftoi kunder tarantos , a ishte aj krishter??

Ju mundoheni ta ndroni historine , Skenderbeu luftoi per Arberi e jo per krishte as per fe .

ardi-
    Zitat Zitat von Arbër Beitrag anzeigen
    O shoq, e para jom musliman edhe bir nane nuk qe ma ndron FEJEN , edhe pse nuk ka shami askush ne familje edhe pse nuk jam aq fetar , edhe pse kam shok Katolik e gjithcka tjere , thjeshte jetoj hapun .

Evropa te ka nda në 5 shtete shoku i Drenices , te ishte kjo Evrop reale sod do ishim shteti ma i forte ne Ballkan se paku .

Ajo video , edhe disa persona ketu , nuk ka gja tjeter perpos se ngacmim shiptareve musliman qe per fat te keq eshte akltuale kjo theme ne mesin e shqiptareve , pse ?
    Sepse e vetmja menyre me na perqa sllavet e grekt osht permes fese , sepse koha eshte kur duhet me u forcu na , pass 3,000 vitesh kemi futi lirine sadopak , e qetasht vjen gjdo lloj rrugaqi me tregon mu e tjereve se cfare fe duhet mbajme ..
    Mos haroni qe u lajtem me gjak prej gjysheve e deri te femijet tane nga feja e tyre .
    PRANOJ FAKTET E HISTORIES!!!

e mos qit ketu probleme qka nuk egzsitojn, ti don me e pranu na rrenen tane, apo t'verteten ti nuk don me e pranu
    qka ka kjo pun, qe katolikt dojn met kthy ty ne fejen krishter? a nuk din me kuptu? a nuk mundesh me e pranu? pse se te dhem zmera?

O shoq, e para jom musliman edhe bir nane nuk qe ma ndron FEJEN , edhe pse nuk ka shami askush ne familje edhe pse nuk jam aq fetar , edhe pse kam shok Katolik e gjithcka tjere , thjeshte jetoj hapun .

Evropa te ka nda në 5 shtete shoku i Drenices , te ishte kjo Evrop reale sod do ishim shteti ma i forte ne Ballkan se paku .

Ajo video , edhe disa persona ketu , nuk ka gja tjeter perpos se ngacmim shiptareve musliman qe per fat te keq eshte akltuale kjo theme ne mesin e shqiptareve , pse ?
    Sepse e vetmja menyre me na perqa sllavet e grekt osht permes fese , sepse koha eshte kur duhet me u forcu na , pass 3,000 vitesh kemi futi lirine sadopak , e qetasht vjen gjdo lloj rrugaqi me tregon mu e tjereve se cfare fe duhet mbajme ..
    Mos haroni qe u lajtem me gjak prej gjysheve e deri te femijet tane nga feja e tyre .

I ki do fjall te mira po video ma te mir, ethe ma te veret ska. Kshtu e kom lexue ethe vet e besoj si u kan.

A beson si ka existue Skenderbeu a e din si e ka ndrue fejen perskak mos me kan si armiku.

ardi-
    ????

Ju mundoheni ta ndroni historine , Skenderbeu luftoi per Arberi e jo per krishte as per fe .
    haha, kqyre qysh i perzim apet.

nuk mundesh ti me pranu t'verteten ah?

kush po thot qe ka luftu gjergji per fe?

GJERGJI KA LUFTU PER POPULL!!! e populli osht kan evropjan, populli osht kan SHQIPTAR e katolik, Prano te verteten!!!
    mos mi perzi themet se veq na tregon se hupe!!

Zitat Zitat von ardi- Beitrag anzeigen
    PRANOJ FAKTET E HISTORIES!!!

e mos qit ketu probleme qka nuk egzsitojn, ti don me e pranu na rrenen tane, apo t'verteten ti nuk don me e pranu
    qka ka kjo pun, qe katolikt dojn met kthy ty ne fejen krishter? a nuk din me kuptu? a nuk mundesh me e pranu? pse se te dhem zmera?
    Gjdo shqipatre eshte vllau jem , kush e ndin vehten shqiptar .
    Fen as qe mund te ma ndron kush , eshte deshira ime personale edhe ska nevoj askush te me perzihet aty ..
    Skam kunder asnje feje tjeter , sidomos skam kunder asaj katolike e orthodoxe valla po , kam e pranoj , edhe gjithehere ke me ndi kete fjale nga une .

Jan ber te shumta kto sulme ndaj shqiptareve musliman , kan fillu te jen te padarueshme , duhet te keni respekt ma shum .

IbishKajtazi
    Folni gjermanisht te shohin krejt turpin e juvë, si sillet shqiptari me vllaun e vet si me shkjaun - për të dy anët vlen.

Ibish...

????

Was hat das jetzt zu bedeuten? Aj ka luftue kunder armikut mashumti kunder Trukut kur e ka pa si Feja nuk ju pershatet me Kulturen e Vendlindjes Shqiptare.

__________________________________________________ _________

Zitat Zitat von KS_Drenica Beitrag anzeigen
    Was hat das jetzt zu bedeuten? Aj ka luftue kunder armikut mashumti kunder Trukut kur e ka pa si Feja nuk ju pershatet me Kulturen e Vendlindjes Shqiptare.

__________________________________________________ _________

sage ich auch so .

ardi-
    Gjdo shqipatre eshte vllau jem , kush e ndin vehten shqiptar .
    Fen as qe mund te ma ndron kush , eshte deshira ime personale edhe ska nevoj askush te me perzihet aty ..
    Skam kunder asnje feje tjeter , sidomos skam kunder asaj katolike e orthodoxe valla po , kam e pranoj , edhe gjithehere ke me ndi kete fjale nga une .

Jan ber te shumta kto sulme ndaj shqiptareve musliman , kan fillu te jen te padarueshme , duhet te keni respekt ma shum .
    kqyre apet,

po s'jom kat ves more kan e she si vlla e kan jo!
    kerkush ketu s'osht ka ta merr fejen!!

dhe kerkush s'osht kat vet a ki problem me katolik,

POR PRANOJ FAKTET E HISTORIES!!!!

pse si pranon faktet e histories? ti pranoj faktet e puna me ne dy u kry!! ti veq pranoj faktet, se s'jom ka du met ba katolik