BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 7 von 7

Blerta Deliu, deputetja nga Drenica milionere nė Prishtinė

Erstellt von ALB-EAGLE, 14.04.2011, 21:45 Uhr · 6 Antworten · 1.290 Aufrufe

 1. #1

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.526

  Blerta Deliu, deputetja nga Drenica milionere nė Prishtinė

  Nė formularin e paraqitur nė KQZ Blerta Deliut ka deklaruar 1 hektar e 80 ari nė Sofali, 24 ari trull nė Veternik, 30 ari truall nė lagjen Prishtina e Re, banesė nė Prishtinė, shtėpi nė Ulqin.
  ***********
  Janė tė rinj deputetė por tė rinj edhe nė politikė. Por nuk janė aq tė “varfėr’ pėr nga pasurua aq sa janė tė “varfėr” pėr nga pėrvoja e tyre nė Kuvendin e Kosovės. Janė deputetė pa ndonjė tė kaluara nė politikė, sikur qė nuk njihen as si biznesmenė, por deputetėt e rinj duket se kanė “trashėguar” njė pasuri “pėrrallore” edhe nė rrethana sociale nė Kosovė.  Madje duket se edhe deputetėt i takojnė asaj kategorie tė zyrtarėve qė janė pasuruar “brenda natės”. Nė fakt disa deputetė tashmė janė tė njohur si biznesmenė dhe nuk ėshtė e ‘habitshme’, se nė formularėt e tyre tashmė figurojnė shifra milionėshe tė pasurisė sė tyre, por pak mė “tė pa imagjinueshme’, mbeten formularėt e disa nga deputetėt e rinj , qė nuk njė background tė gjatė politikė e as nė biznese, por mbase janė edhe milionerė.  Jemi dėshmitarė se shumica prej, qytetarėve thėnė mė drejt pothuaj tė gjithė, para lufte kanė qenė tė papunė, nuk janė marrė me biznes, kanė jetuar jashtė shtetit si “azilantė”. Disa deputetėve tė tashėm mbase edhe kanė qenė pjesėmarrės tė luftės, ndėrsa pas lufte shumica prej tyre janė bėrė milionerė. Sido qė tė jetė mbetet pikėpyetje se prej nga dhe si vjen pasuria e disa deputetėve tė rinj qė edhe nuk janė tė njohur as edhe si biznesmen .  Kėtė pėrgjigje do tė duhej ta kėrkonin zyrtarėt e Agjencionit Kundėrkorrupsionit tė Kosovės. Aq mė tepėr, prejardhjen e pasurisė edhe tė deputetėve , mbase janė zyrtarė tė lartė do tė duhej ta kėrkonin inspektorėt, prokurorėt, shteti i ligjit e drejtėsisė.  alle lebenslänglich einsperren die dem entsprechen


  Bota Sot » Blerta Deliu, deputetja nga Drenica milionere n Prishtin

 2. #2
  Eli
  Avatar von Eli

  Registriert seit
  30.11.2010
  Beiträge
  1.866
  Korruption was denn sonst!

 3. #3
  Avatar von albo

  Registriert seit
  20.01.2009
  Beiträge
  1.421
  übersetz mal

 4. #4

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.526
  Zitat Zitat von albo Beitrag anzeigen
  übersetz mal
  albo ?

 5. #5
  Avatar von Balkanpeace

  Registriert seit
  20.10.2009
  Beiträge
  609
  Zitat Zitat von ALB-EAGLE Beitrag anzeigen
  albo ?
  nicht alle im forum?

 6. #6

  Registriert seit
  13.06.2010
  Beiträge
  4.414
  ein frau zum heiraten.

 7. #7

  Registriert seit
  20.02.2010
  Beiträge
  4.612

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 05.08.2012, 04:28
 2. Pėrdhosen varrezat e hebrenjve nė Prishtinė
  Von IbishKajtazi im Forum Kosovo
  Antworten: 56
  Letzter Beitrag: 09.12.2011, 22:47
 3. Antworten: 68
  Letzter Beitrag: 07.07.2011, 18:16
 4. feiern in prishtine ...
  Von absolut-relativ im Forum Rakija
  Antworten: 16
  Letzter Beitrag: 25.04.2011, 16:38
 5. Prishtine (Kosova)
  Von Peyo im Forum Balkan-Städte
  Antworten: 204
  Letzter Beitrag: 18.01.2010, 14:47