BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 11 von 11 ErsteErste ... 7891011
Ergebnis 101 bis 102 von 102

Ēka kanė tė pėrbashkėt Vehabizmi dhe Bashkėsia Islame e Kosovės?

Erstellt von FloKrass, 18.11.2012, 20:04 Uhr · 101 Antworten · 4.921 Aufrufe

 1. #101
  Avatar von Rockabilly

  Registriert seit
  27.01.2011
  Beiträge
  15.884
  Zitat Zitat von Shan De Lin Beitrag anzeigen
  wieso zerfleischen wir unterhalten uns ganz normal miteinander, das kommt nicht oft vor dass ich und sazan normal diskutieren ohne uns gegenseitig fertig zu machen :
  A was, sag doch einfach danke an uns liebe Anhänger der prophezeienden Schlange

  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von Muhaxher Beitrag anzeigen
  Ach in Prishtine gibt es mehr Zigeuner wie Katholiken , an euch liegt es ganz sicher nicht

  Doch man, wir wollen beachtet werden

 2. #102
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von AlbaMuslims Beitrag anzeigen
  Nein, ich möchte nur wissen, was genau falsch und Müll ist, was er predigt. Ich habe mir nicht alle seine Videos angeschaut, aber wenn du behauptest, dass er nur Müll redet, dann kannst du mir ja stichwortartig alles zusammenfassen.
  Genau was du jeden Tag hier predigst ist nur Müll(In deinem fall).
  E ai shefqet muti qka flet po ta jepi ni shembull....Edhe me shku ne deti sipas kti bastardi ashte haram..hahaha


  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von FloKrass Beitrag anzeigen
  Pas luftės, Kosova ishte njė terren i pėrshtatshėm pėr tė pėrhapur doktrinėn e Vehabizmit. Kjo dukuri negative ka marrė pėrhapjen zakonisht pėrmes shoqatave tė ndryshėm humanitare. Qė nė emėr tė njerėzores kanė bėrė jo njerėzoren. Ndihmesė tė madhe ka dhėnė edhe Bashkėsia Islame e Kosovės, e cila nė njė formė, lė pėr tė kuptuar se ėshtė e lidhur me ato shoqata qė kanė prejardhje tė dyshimtė nė financimin e kėtij sekti fetar. Pra, nė pamje tė jashtme i ndan mjekra dhe pantallonat, Vehabizmin dhe BIK-un, ndėrsa i bashkon krejt tjerat duke filluar nga ndėrtimi i xhamive e deri tek parat qė tek ta janė akti mė i lart njerėzor. Kemi tash edhe rastin e fundit tė imamit Shefqet Krasniqit, i cili kishte fyer dhe kishte nxitur urrejtje ndėrfetare e qė tash ka filluar njė proces gjyqėsor kundėr tij, mė vonė kishte predikuar nė emėr tė fesė nė njė TV tė Kosovės para zgjedhjeve se kush ėshtė mirė tė votohet e kush jo. Pas gjithė kėtyre skandaleve ende mban pozitėn qė kishte, pra BIK-u ėshtė pro kėsaj lėvizje.
  BIK-u shihet se ka bėrė buxhet tė mirė, derisa nuk lėvizin nga pozicionet qė kanė, ata kanė uzurpuar dhe kanė familjarizuar gjithė stafin akademik duke filluar nga Myftiu e deri tek pastruesit. Kemi me qindra doktorė tė shkencave Islame qė nuk ushtrojnė profesionet e veta pėr tė vetmen arsye se nuk ju binden urdhrave tė mbrapshta qė janė nė kundėrshtim me islamin e qė punojnė nė BIK. Nuk janė tė rastėsishme edhe tronditjet qė u bėnė nė disa komuna tė Kosovės vetėm se disa imam kėrkonin vendosmėri dhe parime, siē janė Dr. Musli Verbani, Idriz Bilalli, Osmon Musliu, menjėherė i larguan nga pozitat qė kishin...


  Ēka kanė tė pėrbashkėt Vehabizmi dhe Bashkėsia Islame e Kosovės? - Kosova - Bota Sot
  Ne nji fare mnyre po.
  BIK po i pranon fondet qe po i dergojne organizata te ndryshme islamike nga Arabia Saudite.
  Edhe normal qe i kan infiltru edhe njerzt e vet neper keto organizata.
  Ka pas tendenca edhe para luftes dhe gjat luftes ne kosove me i dergu Mugjahedinet,demek kishe me na mbrojt prej shkive,po nuk i kan lan,i kan njek UCK-ja.
  Levizje vehabiste dhe vehabista ka neper Kosove,jan nji numer shume i vogel.
  Ata po e shfrytzojne situaten e dobet ekonomike ne KS edhe drejt me te than keta edhe pse ne numer shume te vogel jane shume ma te rrezikshem per shtetin e KS se Shkit.
  Na nuk kemi nevoje per kta bastarda,na duhet me vazhdu kete tolerancen fetare qe e kemi pas ne te kalueren,sot dhe ne te ardhmen.
  Keta duhet sa ma shpejt me i eliminu e mos me prite deri sa te bohet vone.

  Nji bastard veq e ka hanger kryet e vet ne Siri.

Seite 11 von 11 ErsteErste ... 7891011

Ähnliche Themen

 1. Bashkesia e Islame e Kosoves hilft syrischen Flüchtlingen
  Von Ciciripi im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 10
  Letzter Beitrag: 04.07.2012, 23:33
 2. Prizren, promovohet abetarja e pėrbashkėt
  Von Ciciripi im Forum Kosovo
  Antworten: 10
  Letzter Beitrag: 24.05.2012, 16:33
 3. Ēamėria, pėrse kanė frikė grekėt?
  Von AGRON im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 282
  Letzter Beitrag: 23.02.2011, 14:42
 4. Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 14.02.2010, 01:00
 5. Kane & Lynch:Dead Men
  Von Sultan Mehmet im Forum PC, Internet, Games
  Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 30.01.2010, 10:20