BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 17 von 29 ErsteErste ... 713141516171819202127 ... LetzteLetzte
Ergebnis 161 bis 170 von 287

Danke Drenica

Erstellt von Lucky Luke, 10.02.2009, 23:43 Uhr · 286 Antworten · 29.961 Aufrufe

 1. #161

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.526
  Zitat Zitat von Dukagjini1992 Beitrag anzeigen
  naja weil pjeter malota drenica als albaner bezeichnet und den rest als kosovaren und da ich nicht aus drenica komme bin ich auch anscheinend kein albaner sondern kosovare  er hat doch nur provoziert damit

  wie wenn jemand diesen verräter teil der nur PDK gewählt hat annehmen würde im albanischen Albanien

  die sind ne Schande eher gesagt

 2. #162

  Registriert seit
  05.05.2009
  Beiträge
  75
  Zitat Zitat von PriZrenChick Beitrag anzeigen
  spari kqyr niher mir qka po poston more kali ! sdyti te beft mir ty muti!

  qka i bjen „gjakovart“ per ty? ti me „gjakovart“ krejt gjakovart pi perfshin e jo sic po thu „disa“… te preferoj per heren tjeter mi lexu postimet e tua dy dej tri her para sa ti postojsh publik se kur ta lexon njeri me vemendje dikton qe pi perfshin krejt gjakovart me qat postim!

  njeher po thu me te nine tash dhe ke pa me sy qe paska pedera ne gjakove po? pse a spaska ne tjera rajone nkosove? krejt drenicakt janen luftetar a? e ata luftetar qe kajn luftu nkohen e luftes per kosoven qe sjan nga drenica qka jan ata per ty?


  po jam nga prizreni e tash? jo mu prek hiq spo prekna veq pe shprej mendimin tem ! sduhet mi besu tregimeve hiq se hiq se sun i perfshin te gjith qytetart sipas tregimeve! me qat postim i perfshine te gjith gjakovart kshtut qe e teprove po masi tash e spjegove „sic ke dasht me shkru“ u kry ky muhabet

  dhe njo dije qe ti kerkushi hiq sje qe mundesh mema ndal mendimin tem me shpre..kjo esht ni forum virtuale secili ka drejt me shpre mendimin e vet ja pajtohesh ja nuk pajtohesh un e shpreva mendimin teme e ti tonden


  qeshtu qe met mira!

  oj lop e gjall qka po m'gjuhesh apet? haha spo merrshe vesh a? ta spjegova qka dashta me than e mos mu shit ti mu trimnesh se t'farohet rodi,

  edhe jo veq qe thojn qashtu po OSHT qashtu, na drenicakt jem luftetar e kurr s'kem lidh besë me armiq.

  kur thot njeri gjakovart nuk don me than krejt gjakovart, se fjalia jem ke: gjakovart jan pedera. tash nuk osht e kjart a po menoj krejt gjakovart a veq do, po qka kom nij e qka kom pa e kom vertetu a jan, kto jan tregime.

  e sa per tregimet oj loqka jem, qe gjakovart e prishtinalit etj. qasishne jan mu kan vertetu tregimet: ti kallxoj do tregime

  Prishtinali - Tregtarë
  a din pse ju thojn prishtinalive tregtarë? edhe vet e kom vertetu, se n'kohen 1900, kur na jem kan n'luft kundër turqve/serbve, kta prishtinalit bojshin tregtime me shkije, e thojshin a kta drenicakt po na pengojn po na prishin tregtinë, kta po dojn luft jan njerz t'pa shkollum, per qata ju thuhet prishtinalive tregtarë.

  Gjilanast - Tradhtarë
  a din pse? se kur u kan lufta 98/99 a din qka bojshin? krejt kosova tu luftu e kta bojshin darsem me shkije, Agim Ramadani me brigaden e tij e do tjer jan kan t'vetmit qe kan luftu kta tjert t'gjilanit u qishin me shkije.

  Gjakovart - Pedera
  osht ni fore qe kallxohet gjith: pse jan n'gjakovë trotuaret kaq t'gjana? per mu qi Gjakovart me njani tjetrin n'both.
  tjeter tregim nuk e di per gjakovart, veq qikjo osht si fore, se qysh po thu ti munet me kan qe osht rren per gjakovart se shqiptart e kan zakon me tepru, ku me dit.

 3. #163

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.526
  hey drenicake und was sagen die über kamenica ?

 4. #164

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.526
  Zitat Zitat von Drenicak Beitrag anzeigen
  oj lop e gjall qka po m'gjuhesh apet? haha spo merrshe vesh a? ta spjegova qka dashta me than e mos mu shit ti mu trimnesh se t'farohet rodi,

  edhe jo veq qe thojn qashtu po OSHT qashtu, na drenicakt jem luftetar e kurr s'kem lidh besë me armiq.

  kur thot njeri gjakovart nuk don me than krejt gjakovart, se fjalia jem ke: gjakovart jan pedera. tash nuk osht e kjart a po menoj krejt gjakovart a veq do, po qka kom nij e qka kom pa e kom vertetu a jan, kto jan tregime.

  e sa per tregimet oj loqka jem, qe gjakovart e prishtinalit etj. qasishne jan mu kan vertetu tregimet: ti kallxoj do tregime

  Prishtinali - Tregtarë
  a din pse ju thojn prishtinalive tregtarë? edhe vet e kom vertetu, se n'kohen 1900, kur na jem kan n'luft kundër turqve/serbve, kta prishtinalit bojshin tregtime me shkije, e thojshin a kta drenicakt po na pengojn po na prishin tregtinë, kta po dojn luft jan njerz t'pa shkollum, per qata ju thuhet prishtinalive tregtarë.

  Gjilanast - Tradhtarë
  a din pse? se kur u kan lufta 98/99 a din qka bojshin? krejt kosova tu luftu e kta bojshin darsem me shkije, Agim Ramadani me brigaden e tij e do tjer jan kan t'vetmit qe kan luftu kta tjert t'gjilanit u qishin me shkije.

  Gjakovart - Pedera
  osht ni fore qe kallxohet gjith: pse jan n'gjakovë trotuaret kaq t'gjana? per mu qi Gjakovart me njani tjetrin n'both.
  tjeter tregim nuk e di per gjakovart, veq qikjo osht si fore, se qysh po thu ti munet me kan qe osht rren per gjakovart se shqiptart e kan zakon me tepru, ku me dit.
  das ist so geil man

 5. #165

  Registriert seit
  05.05.2009
  Beiträge
  75
  Zitat Zitat von Theodormuzaka Beitrag anzeigen
  O Drenicak o Sllav i Muslimonizum, une jom Shqiptar i vertet perse e thom te Verteten dhe nuk shkoj sipas Propagandes te juve, skom cka me ju bo!

  Azem Galiciovići ka qen Trradhtar mi Tradhtari, kjo osht e vertet dhe s´mund ta Mohon as KUsh! Kosta Peqansi me ndihmen e Azemit o Hi en Peje dhe ka Masakru Popullaten e Pejes. Aje ka qen aj qe e ka Trrubullu krejt Luften e Shqiptarve kunder Shkive e Malazezve e ti po ma Quan Hero at kllysh t´Shkavt. Per Cillin Zef e ki fjalen???

  Une nuk Foli si Shkijet, se une jom Shqiptar maje Shqiptarit! Kombin tim nuk e Qes Posht po ata Trradhtaret e juve! Jon kon Sylajmon Vokshi, Isa Boletini( Balaj i Isniqit) Beqir Vokshi, Zhuj Selmoni, Mentor Tolaj etj.

  Mas Vrasjes se Mentor Tolaj´s ne Deqan ja ka nis Lufta dhe Bashkimi i Burrave Kosovar kunder Shkive!
  Ku i ki ni Ktu onrra O Azem a e don Drenicen veq lena rahat??? aj ka Bashkpunu me ta! Pse me e dvet!
  Le ti Gjergj Kastriotin, se Krejt Drinica me u bo Bashk nuk munen me u bo ma Shqiptar se Aj, as deri te themra nuk i vini, Skenderbeu ka Majt ni Perandori en Gisht e Azemi e ka Vjedh Popllin e vet! E mos u munoni me e Qit Skenderbeun Posht. E ju i kini Emnat e Turkit, o Mbeturin Turki.
  Azem Galić , Dan Derović , Mehmet Gradić etj.

  O birshkine nkofshe kaq pidhnane, hajde takohum ta qift bota nanen ta qift alem dyjeja nanen bre shka, kuj pi thu ti tradhtar? ta paskan qi shkijet nanen me propaganda bre qimnane, shkruma ni mesazh n'PM.

  gishti jem osht ma shqiptar se Skenderbeu, o biri kurves ti Sllobodanin e ki babë bre kuqk e shkines.

  qka don me than me i pas emnat islamik? na apet si apet jem ma shqiptar se Skenderbeu. mos t'folum ma shum si femnat n'kofsh qaq burrë shkrum e kallxom ku jeton, t'kallxoj kush jan drenicakt edhe mos ta nin kom une njerz mas meje edhe n'Dugagjin, se koke qatu dikun i Dugagjinit, se leht osht me sha Drenicen n'internet bre kuqkshkine.

 6. #166
  Mudi
  Zitat Zitat von Drenicak Beitrag anzeigen

  Gjakovart - Pedera
  osht ni fore qe kallxohet gjith: pse jan n'gjakovë trotuaret kaq t'gjana? per mu qi Gjakovart me njani tjetrin n'both.
  tjeter tregim nuk e di per gjakovart, veq qikjo osht si fore, se qysh po thu ti munet me kan qe osht rren per gjakovart se shqiptart e kan zakon me tepru, ku me dit.
  Mundet me kan qe eshte rren? :
  Hec more budall..
  ti ke shkru qe 20 vjet flasin ashtu per gjakovar a?
  Kur ka qen lufta me serbin cka kan be gjakovart,
  a jan qi si pedera a?


 7. #167
  Avatar von PriZrenChick

  Registriert seit
  20.05.2007
  Beiträge
  999
  Zitat Zitat von Pjetër Malota

  ne te verteten sme intereson qin e mbrron ti por ti u kape me drenicakun i the mos fol keq per te gjith gjakovar vetem se ka shkruar digjo keq per at qytet por kur e shante aj theodori te gjith drenicen nuk u prekshe fare
  cfare kontradikte
  man hat schon an deinen vorherigen beiträgen gemerkt dass du nicht gerade unparteisch bist wenns um drenice geht halt dich einfach raus mädel und gut ist
  masi spo te intereson qka pom shkrun pra?

  ti a je i verbur a qka? apo analfabet qe sdin me lexu? ta shkruva boll mir qe si kam lexu postimet e atij tipit ma mprapa perpos ket qe e ka shkru „Azzlak-u“

  hier für dich wenn du des lesens nicht mächtig bist!!

  Zitat Zitat von Theodormuzaka
  kjo sosht e vertet qe Beqir Vokshi ka qen Tradhtar, po o vra nga Trradhtaret, si Azem Galica dhe Hasan Prishtina!
  Po ju Drenicakt Tanaheret e kini Shit Shqiptarin e mas mramti e kini bo veten Heroj dhe Trradhtart e juve quhen Herjon, ju ini sikur ata Zagart qe Lehin e Presin deri sa Tjav kthejsh Shpinen
  ky postim sesht korrekt mi qujt krejt drenicakt tradhtar dhe ket postim SOD e pash sesa per ket postim:


  Zitat Zitat von Theodormuzaka
  O Drenicak o Sllav i Muslimonizum, une jom Shqiptar i vertet perse e thom te Verteten dhe nuk shkoj sipas Propagandes te juve, skom cka me ju bo! …
  esht puna nmes tynve dyve aj e ka sha ket personalisht kshtut qe spom intereson qa kajn ta dyt mes veti kapish!

  jaja du verschwörungstheoretiker! alles was gegen drenica ist ist falsch! komm verpiss dich einfach! ich habe niergends drenica beleidigt nur mich mit dem typ unterhalten !

  weisst du was, mit solchen verblendete idioten welche nur mit den fingern zeigen können und den beleidigten spielen mag ich mich nicht mehr unterhalten.. geh du deinen weg, ich meinen und gut ist sonst heulst du noch schlimmer..


  Zitat Zitat von Drenicaku
  oj lop e gjall qka po m'gjuhesh apet? haha spo merrshe vesh a? ta spjegova qka dashta me than e mos mu shit ti mu trimnesh se t'farohet rodi,

  edhe jo veq qe thojn qashtu po OSHT qashtu, na drenicakt jem luftetar e kurr s'kem lidh besë me armiq.

  kur thot njeri gjakovart nuk don me than krejt gjakovart, se fjalia jem ke: gjakovart jan pedera. tash nuk osht e kjart a po menoj krejt gjakovart a veq do, po qka kom nij e qka kom pa e kom vertetu a jan, kto jan tregime.

  e sa per tregimet oj loqka jem, qe gjakovart e prishtinalit etj. qasishne jan mu kan vertetu tregimet: ti kallxoj do tregime

  Prishtinali - Tregtarë
  a din pse ju thojn prishtinalive tregtarë? edhe vet e kom vertetu, se n'kohen 1900, kur na jem kan n'luft kundër turqve/serbve, kta prishtinalit bojshin tregtime me shkije, e thojshin a kta drenicakt po na pengojn po na prishin tregtinë, kta po dojn luft jan njerz t'pa shkollum, per qata ju thuhet prishtinalive tregtarë.

  Gjilanast - Tradhtarë
  a din pse? se kur u kan lufta 98/99 a din qka bojshin? krejt kosova tu luftu e kta bojshin darsem me shkije, Agim Ramadani me brigaden e tij e do tjer jan kan t'vetmit qe kan luftu kta tjert t'gjilanit u qishin me shkije.

  Gjakovart - Pedera
  osht ni fore qe kallxohet gjith: pse jan n'gjakovë trotuaret kaq t'gjana? per mu qi Gjakovart me njani tjetrin n'both.
  tjeter tregim nuk e di per gjakovart, veq qikjo osht si fore, se qysh po thu ti munet me kan qe osht rren per gjakovart se shqiptart e kan zakon me tepru, ku me dit.
  oooo budall njeri! un e shkruva mendimin tem per mu marr vesh si njeri po ti kali qe qysh po e kthen! ne internet me shit trimni? pse kush je bre ti si kush pot doket more ty vetja pash zotin mema mshel mu gojen? ncnc internetrambo po kush l*shin je ti me kercenime tkota me honger mut mrapa kompjuterit mema faru rodin more laper aje i vedishem se qka po shkrun !?

  pse spo pergjigjesh npyetjeve tmija? Po ski faj se pot djeg e si pot djeg mundoesh me ndrru temen e mi poshtertu tjert a gabimin tond me pranu spo bojka hajt hec baju qeni flliqt

  ti qirin ja paske majt tonve po qe po i beson te gjithve tregimave! Hajt shko ngjakov vertetoje ne vetveten a jan krejt pedera more laper!

  dhe njeher spom interesojn tregimet po kqyre qka po fol! e mos um bon mu loqka jote se sjam kshtut qe mbaroj biseda me ty se me ksi njerz si ti kryfort dhe te mbrapameten smundesh normal me bisedu pa u sha kshtut qe kqyre ti udhen tonde un temen

  dhe niher ti kerkushi hiq sje mema mshel mu gojen a u kuptum!

  marre mju ni i huji se qka po shkruni e vetit masnej mi thon shqiptar

  met mira

 8. #168
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756
  Zitat Zitat von ALB-EAGLE Beitrag anzeigen  das ist so geil man
  kenn noch einen :

  pse sorra ne gjakove fluturon me ni krahe???


  se me tjetrin krah e run bythen prej theodormuzakes

 9. #169
  GregorSamsa
  Zitat Zitat von Drenicak Beitrag anzeigen
  oj lop e gjall qka po m'gjuhesh apet? haha spo merrshe vesh a? ta spjegova qka dashta me than e mos mu shit ti mu trimnesh se t'farohet rodi,

  edhe jo veq qe thojn qashtu po OSHT qashtu, na drenicakt jem luftetar e kurr s'kem lidh besë me armiq.

  kur thot njeri gjakovart nuk don me than krejt gjakovart, se fjalia jem ke: gjakovart jan pedera. tash nuk osht e kjart a po menoj krejt gjakovart a veq do, po qka kom nij e qka kom pa e kom vertetu a jan, kto jan tregime.

  e sa per tregimet oj loqka jem, qe gjakovart e prishtinalit etj. qasishne jan mu kan vertetu tregimet: ti kallxoj do tregime

  Prishtinali - Tregtarë
  a din pse ju thojn prishtinalive tregtarë? edhe vet e kom vertetu, se n'kohen 1900, kur na jem kan n'luft kundër turqve/serbve, kta prishtinalit bojshin tregtime me shkije, e thojshin a kta drenicakt po na pengojn po na prishin tregtinë, kta po dojn luft jan njerz t'pa shkollum, per qata ju thuhet prishtinalive tregtarë.

  Gjilanast - Tradhtarë
  a din pse? se kur u kan lufta 98/99 a din qka bojshin? krejt kosova tu luftu e kta bojshin darsem me shkije, Agim Ramadani me brigaden e tij e do tjer jan kan t'vetmit qe kan luftu kta tjert t'gjilanit u qishin me shkije.

  Gjakovart - Pedera
  osht ni fore qe kallxohet gjith: pse jan n'gjakovë trotuaret kaq t'gjana? per mu qi Gjakovart me njani tjetrin n'both.
  tjeter tregim nuk e di per gjakovart, veq qikjo osht si fore, se qysh po thu ti munet me kan qe osht rren per gjakovart se shqiptart e kan zakon me tepru, ku me dit.
  Leji foret edhe banu ma serioz.

  1. Krejt me nifar menyre i kan pas meritat e tyre edhe ska kush arsye mu ndi ma i privilegjum pse eshte i/e 1 krahine t'caktume.

  2. Kallxo pak edukat, apo ma mire me thon burrni duke iu drejtu 1 njeri edhe sidomos nje femre qysh duhet. Se qeshtu veq pe tregon kulturen tonde...marre duhet me't ardh!

  Ju pershendes.

 10. #170
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756
  Zitat Zitat von 45191 Beitrag anzeigen
  Leji foret edhe banu ma serioz.

  1. Krejt me nifar menyre i kan pas meritat e tyre edhe ska kush arsye mu ndi ma i privilegjum pse eshte i/e 1 krahine t'caktume.

  2. Kallxo pak edukat, apo ma mire me thon burrni duke iu drejtu 1 njeri edhe sidomos nje femre qysh duhet. Se qeshtu veq pe tregon kulturen tonde...marre duhet me't ardh!

  Ju pershendes.
  pa shihe shihe kush paska ardh, a kalun 3 muje a

Ähnliche Themen

 1. Drenica
  Von Kusho06 im Forum Balkan-Städte
  Antworten: 170
  Letzter Beitrag: 10.05.2013, 13:36
 2. Danke an euch für meine ersten 100 DANKE
  Von Arbeitslos im Forum Rakija
  Antworten: 8
  Letzter Beitrag: 01.02.2011, 22:28
 3. DRENICA!
  Von MIC SOKOLI im Forum Balkan-Städte
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 11.01.2006, 22:44