BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 20 von 29 ErsteErste ... 10161718192021222324 ... LetzteLetzte
Ergebnis 191 bis 200 von 287

Danke Drenica

Erstellt von Lucky Luke, 10.02.2009, 23:43 Uhr · 286 Antworten · 29.969 Aufrufe

 1. #191
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756
  Zitat Zitat von Karl der Kuehne Beitrag anzeigen
  nje kunder pyetje, pse i ka luftu uck´ja personat qe kan bashkpunu me serbin?
  me e ndrru fen qenka TRADHTI ? a je i sigurt?? dmth sot une mu ba ortodox kristian une qenkam SERB????

  tashti ti don mem than mue qe kolaboratort e serbis qenkan si popullata e shkret qe e paska masakru skenderbeu me te vetmin argument qe kan qene musliman?

  le mos u muno nkete mnyr me justifiku.

  ne dokumentar spo flitet per kolaborator po per musliman, bile kta jan mundu me hjeshu , kolonist trrta mvirrta.

 2. #192

  Registriert seit
  15.02.2011
  Beiträge
  2.950
  Zitat Zitat von Ardian Beitrag anzeigen
  tashti ti don mem than mue qe kolaboratort e serbis qenkan si popullata e shkret qe e paska masakru skenderbeu me te vetmin argument qe kan qene musliman?

  le mos u muno nkete mnyr me justifiku.

  ne dokumentar spo flitet per kolaborator po per musliman, bile kta jan mundu me hjeshu , kolonist trrta mvirrta.
  Ne ate kohe ishin tradhetar, uns spo flas per myslimant e kohes son, por per ata ne kohen e skenderbeut. Une vete jam mysliman.
  Ata e kan nderru fejen per shkak te interesave personale. Rrethanat te asaj kohe nuk i dijm^^

 3. #193
  Avatar von @rdi

  Registriert seit
  05.10.2010
  Beiträge
  4.756
  Zitat Zitat von Karl der Kuehne Beitrag anzeigen
  Ne ate kohe ishin tradhetar, uns spo flas per myslimant e kohes son, por per ata ne kohen e skenderbeut. Une vete jam mysliman.
  Ata e kan nderru fejen per shkak te interesave personale. Rrethana te asaj kohe nuk i dijm^^
  pak po bjen ne kontradit me kete thanje ti,

  po thu qe ata jan ba musliman sepse kan pas interes,

  e kur ju ka than skenderbeu ose kthenu banu krishter ose vdekje a nuk paskan pas ata interes me jetu ???

  ne dokumentar po thuhet qe ata masivikisht u pergjigjen qe me mire do vdesin se te bene katolik!!

  kshtu qe jeta eshte me me interes se qdo gja tjeter.

  le le se qysh po thot edeh komentatori tashti vjen nje epoke e zymte e erret e skenderbeut, mu njashtu e shohe edhe une skenderbeu paska myt e pre shqiptar si gjaja palidhje, sigurisht i kan than kta te vendedikut a te vatikanit qe prej shqiptar, e na shqiptart e kem zanat mi ngu te hujt kur na kshillojn.

 4. #194

  Registriert seit
  15.02.2011
  Beiträge
  2.950
  Zitat Zitat von Ardian Beitrag anzeigen
  pak po bjen ne kontradit me kete thanje ti,

  po thu qe ata jan ba musliman sepse kan pas interes,

  e kur ju ka than skenderbeu ose kthenu banu krishter ose vdekje a nuk paskan pas ata interes me jetu ???

  ne dokumentar po thuhet qe ata masivikisht u pergjigjen qe me mire do vdesin se te bene katolik!!

  kshtu qe jeta eshte me me interes se qdo gja tjeter.

  le le se qysh po thot edeh komentatori tashti vjen nje epoke e zymte e erret e skenderbeut, mu njashtu e shohe edhe une skenderbeu paska myt e pre shqiptar si gjaja palidhje, sigurisht i kan than kta te vendedikut a te vatikanit qe prej shqiptar, e na shqiptart e kem zanat mi ngu te hujt kur na kshillojn.
  O burre, ne ate kohe kisha katolike ka qen e tmerrshme.

 5. #195

  Registriert seit
  13.06.2011
  Beiträge
  8
  Une si Shqiptar me fe ``muslimane`` qe na ka lan Turku, me vjen shum keq sepse te part tone i kan lan vllezerit te tyre katolik ne lloq dhe e kan marre fene Islame per interesa personale, dhe nuk jan merzit per komb.!
  esht sikut ne luften e fundit krejt katolikt te ishin ba ortodox dhe e kishin berkrah pushtimin serb.! donmedhene na ju kemi borxh te madh vllezerve tone katolik.
  skenderbeu e ka ba at pun se e kish bo qdo shqiptar me gjak shqiptari, i ka liquidu spiunat...

  mos kqyrni kisha dhe xhamia feja jon asht shqiptaria.!

  Feja = Shqiptarija
  Jezusi/muhammeti = Gjergj Kastrioti
  Bibla/Kurani = Kanuni

 6. #196
  Avatar von Lahutari

  Registriert seit
  08.12.2010
  Beiträge
  5.050
  bitte,bitte meine fans

 7. #197
  Avatar von AlbaJews

  Registriert seit
  02.06.2011
  Beiträge
  7.744
  Zitat Zitat von AlbanianTiger Beitrag anzeigen
  Une si Shqiptar me fe ``muslimane`` qe na ka lan Turku, me vjen shum keq sepse te part tone i kan lan vllezerit te tyre katolik ne lloq dhe e kan marre fene Islame per interesa personale, dhe nuk jan merzit per komb.!
  esht sikut ne luften e fundit krejt katolikt te ishin ba ortodox dhe e kishin berkrah pushtimin serb.! donmedhene na ju kemi borxh te madh vllezerve tone katolik.
  skenderbeu e ka ba at pun se e kish bo qdo shqiptar me gjak shqiptari, i ka liquidu spiunat...

  mos kqyrni kisha dhe xhamia feja jon asht shqiptaria.!

  Feja = Shqiptarija
  Jezusi/muhammeti = Gjergj Kastrioti
  Bibla/Kurani = Kanuni
  nuk po te kuptoj kur i kan lan muslimant katolikt ne lloq?

 8. #198

  Registriert seit
  13.06.2011
  Beiträge
  8
  Shum thjesht, une jam ballafaquar shum me skenderbeun dhe kohen e turqis.

  nen pushtimin turk shumica e shqiptarve e kan ndruu fen, dhe ate qe e kan majt fen e e kan rujt kombin, gjuhen dhe flamurin jan kan katolikt.!

  mirepo ka pas edhe shum shqiptar musliman qe kan luftu kunder turkut dhe e kan per qellim pas shqlirimit gna pushtuesi turk mu kthy apet ne fen e tyre katolike. Mirepo pushtimi turk sgjati mbi 500 vjet dhe bres pas bresi u harru amaneti.

  det shikon qdonjeri ne historin e familjes se vet, te shumica baba i babs te babgjyshit ka me dal me emer katolik. dmth 5 deri 7 gjenerata me par paraardhsit tane kan qene gjith katolik.

 9. #199
  Avatar von Johnny Cash

  Registriert seit
  22.02.2010
  Beiträge
  10.851
  Danke Dränitza für nix...

 10. #200
  Avatar von Pjetër Balsha

  Registriert seit
  02.05.2010
  Beiträge
  6.287
  Zitat Zitat von InsiderNP Beitrag anzeigen
  Danke Dränitza für nix...
  was heißt hier für nichts ????
  du bist doch aus novi pazar
  ich sag nur "shaban polluzha"

Ähnliche Themen

 1. Drenica
  Von Kusho06 im Forum Balkan-Städte
  Antworten: 170
  Letzter Beitrag: 10.05.2013, 13:36
 2. Danke an euch für meine ersten 100 DANKE
  Von Arbeitslos im Forum Rakija
  Antworten: 8
  Letzter Beitrag: 01.02.2011, 22:28
 3. DRENICA!
  Von MIC SOKOLI im Forum Balkan-Städte
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 11.01.2006, 22:44