BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 21 von 29 ErsteErste ... 11171819202122232425 ... LetzteLetzte
Ergebnis 201 bis 210 von 287

Danke Drenica

Erstellt von Lucky Luke, 10.02.2009, 23:43 Uhr · 286 Antworten · 30.282 Aufrufe

 1. #201
  Avatar von AlbaJews

  Registriert seit
  02.06.2011
  Beiträge
  7.744
  Zitat Zitat von AlbanianTiger Beitrag anzeigen
  Shum thjesht, une jam ballafaquar shum me skenderbeun dhe kohen e turqis.

  nen pushtimin turk shumica e shqiptarve e kan ndruu fen, dhe ate qe e kan majt fen e e kan rujt kombin, gjuhen dhe flamurin jan kan katolikt.!

  mirepo ka pas edhe shum shqiptar musliman qe kan luftu kunder turkut dhe e kan per qellim pas shqlirimit gna pushtuesi turk mu kthy apet ne fen e tyre katolike. Mirepo pushtimi turk sgjati mbi 500 vjet dhe bres pas bresi u harru amaneti.

  det shikon qdonjeri ne historin e familjes se vet, te shumica baba i babs te babgjyshit ka me dal me emer katolik. dmth 5 deri 7 gjenerata me par paraardhsit tane kan qene gjith katolik.
  po normal se ne kohen e skenderbeut krejt poplli ka qene katolik, si po thu ti shqiptart musliman kan dasht me u kthye ne fen katolike kur ta shqlirojn shqipnin e pse nuk jon kthyn pra masi e kan shqliru. Edhe Ismail Qemali, Isa Boletini e shum shqiptare musliman e kan majt flaumurin kuq e zi e jo veq katolikt.

 2. #202

  Registriert seit
  13.06.2011
  Beiträge
  8
  hahha pssssst bosnische hunde ohne Identität haben nix zu melden

 3. #203

  Registriert seit
  13.06.2011
  Beiträge
  501
  Was für Drenica? Bedankt euch mal lieber bei der USA.

 4. #204
  Avatar von AlbaJews

  Registriert seit
  02.06.2011
  Beiträge
  7.744
  Zitat Zitat von Corleone Beitrag anzeigen
  Was für Drenica? Bedankt euch mal lieber bei der USA.
  Mache wir doch jedes Jahr?

 5. #205

  Registriert seit
  13.06.2011
  Beiträge
  8
  Zitat Zitat von Axha Paqarriz Beitrag anzeigen
  po normal se ne kohen e skenderbeut krejt poplli ka qene katolik, si po thu ti shqiptart musliman kan dasht me u kthye ne fen katolike kur ta shqlirojn shqipnin e pse nuk jon kthyn pra masi e kan shqliru. Edhe Ismail Qemali, Isa Boletini e shum shqiptare musliman e kan majt flaumurin kuq e zi e jo veq katolikt.
  popo sigurisht une ate nuk e mohoj, ate jan hero kombetar, mirepo poenta e krejt kesaj esht se nuk munesh me than katolikt jan ma shqiptar ose muslimant, jemi nje

  mu pom pengon se do qe i thojn vetes drenicak mujn me ofendu gjergj kastriotin -.-

 6. #206
  Eli
  Avatar von Eli

  Registriert seit
  30.11.2010
  Beiträge
  1.863
  Zitat Zitat von AlbanianTiger Beitrag anzeigen
  Une si Shqiptar me fe ``muslimane`` qe na ka lan Turku, me vjen shum keq sepse te part tone i kan lan vllezerit te tyre katolik ne lloq dhe e kan marre fene Islame per interesa personale, dhe nuk jan merzit per komb.!
  esht sikut ne luften e fundit krejt katolikt te ishin ba ortodox dhe e kishin berkrah pushtimin serb.! donmedhene na ju kemi borxh te madh vllezerve tone katolik.
  skenderbeu e ka ba at pun se e kish bo qdo shqiptar me gjak shqiptari, i ka liquidu spiunat...

  mos kqyrni kisha dhe xhamia feja jon asht shqiptaria.!

  Feja = Shqiptarija
  Jezusi/muhammeti = Gjergj Kastrioti
  Bibla/Kurani = Kanuni

  Nuke di fare c'keni ju me fejen Katholike apor Muslimane, apor Ortodokse.
  Dhe ashtu nuke di perse flisni/shkruajni aq shume per kete, te gjithet fejet, eshte Muslimane apor Katholike sipo dhe Ortodokse kan nje rrej, dhe ajo rrej eshte Adam dhe Eva, te gjithet keto besoin ne kete, jan Feje Abrahamatike, perse ateher nuke harroni njeher Fejen, dhe mendoni si komb.
  Cfare eshte tani Shqiptaria, nuk duhet te kesh kryesor se cfare ke feje, por se je Shqiptar!


  Duhet me kend te gjithet se bashku!


  E dashura

 7. #207

  Registriert seit
  13.06.2011
  Beiträge
  8
  Zitat Zitat von Eli Beitrag anzeigen
  Nuke di fare c'keni ju me fejen Katholike apor Muslimane, apor Ortodokse.
  Dhe ashtu nuke di perse flisni/shkruajni aq shume per kete, te gjithet fejet, eshte Muslimane apor Katholike sipo dhe Ortodokse kan nje rrej, dhe ajo rrej eshte Adam dhe Eva, te gjithet keto besoin ne kete, jan Feje Abrahamatike, perse ateher nuke harroni njeher Fejen, dhe mendoni si komb.
  Cfare eshte tani Shqiptaria, nuk duhet te kesh kryesor se cfare ke feje, por se je Shqiptar!


  Duhet me kend te gjithet se bashku!


  E dashura

  aty mir e kii mirepo kajhere nderlidhet feja dhe kombi, mirpe nese dot mendojshin te gjith si shqiptar ( feja e shqiptarit escht Shqiptaria) nuk do te kishte diskutime te panevojshme

  "Qenderoni gjithmone te bashkuar,sepse keshtu edhe pa mua do te fitoni.Shqiperise nuk i kane munguar kurre trimat.BETOHUNI!"Menjehere te gjithe trimat nxoren shpatat dhe thirren-BETOHEMI! amaneti i fundit i Gjergj kastriotit.

 8. #208
  Makani
  Zitat Zitat von AlbanianTiger Beitrag anzeigen
  hahha pssssst bosnische hunde ohne Identität haben nix zu melden
  5 Beiträge und schon 'ne Verwarnung, das wird was.

 9. #209

  Registriert seit
  14.03.2011
  Beiträge
  46
  Danke Drenica.
  Ich komme sogar aus Drenica ^^

 10. #210
  Avatar von Lahutari

  Registriert seit
  08.12.2010
  Beiträge
  5.050
  Jaaa endlich noch einer aus Drenica
  Woher bist du?

Ähnliche Themen

 1. Drenica
  Von Kusho06 im Forum Balkan-Städte
  Antworten: 170
  Letzter Beitrag: 10.05.2013, 13:36
 2. Danke an euch für meine ersten 100 DANKE
  Von Arbeitslos im Forum Rakija
  Antworten: 8
  Letzter Beitrag: 01.02.2011, 22:28
 3. DRENICA!
  Von MIC SOKOLI im Forum Balkan-Städte
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 11.01.2006, 22:44