BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 27 von 29 ErsteErste ... 1723242526272829 LetzteLetzte
Ergebnis 261 bis 270 von 287

Danke Drenica

Erstellt von Lucky Luke, 10.02.2009, 23:43 Uhr · 286 Antworten · 28.736 Aufrufe

Zitat Zitat von Drenica e kuqe Beitrag anzeigen
    oj koqe! po paraqitesh tash bajagi i matun...pra ta perseriti qka me the:

mthe klloshar, mkerrcenove me rrahje, per qka ket? perse te kritikova per postim a? ti i thu vetes je prind?

met vertet kerkoj falje per sharje! nuk ja kam zanat edhe sidomos jam kunder sharjes sidomos ne internet! a per ty personalisht pa ta perfshir familien (se si njoh) nuk kam fare respekti! sje kerkushi dhe klloshar je vet!
    Po ti nuk e rrespekton vetveten oj drenica e zez,ti e kalxove moralin e karakterin ton..pfu t'marroft zoti oj fare e flliqt.
    Mos u qudit qe shume shqiptare ju urrejne juve drenicakve,se tipat si ti e kan flliq drenicen.
    Ti po shane se e ki kollaj mas kompjueri mu m'shef.

Zitat Zitat von Mbreti Bardhyl Beitrag anzeigen
    Po ti nuk e rrespekton vetveten oj drenica e zez,ti e kalxove moralin e karakterin ton..pfu t'marroft zoti oj fare e flliqt.
    Mos u qudit qe shume shqiptare ju urrejne juve drenicakve,se tipat si ti e kan flliq drenicen.

moti qisifar hajvani skum pa! mjert thmi tu qfar babe paskan! mshele at goj tash e hesht! pertjeter me kerrcenove me rrahje, kur dush dalum! ti si prind spaske pun mat mir veq mu kap me njerz ninternet! kur dush ti thej brit! a po kujton qe munesh me qu kry ku dush a!? kqyri punt tua e mshele!

Zitat Zitat von Drenica e kuqe Beitrag anzeigen
    moti qisifar hajvani skum pa! mjert thmi tu qfar babe paskan! mshele at goj tash e hesht! pertjeter me kerrcenove me rrahje, kur dush dalum! ti si prind spaske pun mat mir veq mu kap me njerz ninternet! kur dush ti thej brit! a po kujton qe munesh me qu kry ku dush a!? kqyri punt tua e mshele!
    Po rri rahat,se te nxa e te lidhi per arre,e te rrehi si qenin,hu deri sa te p'shurresh,kete fjal e perdorin Drenicakt per me ba hajgare oj lope,po ti lexo mire.A je i drenices a jo.
    E ndaq mu rre fer dil,veq hajde vet.

Nuk ki nevoj mu shminkat.

Mos merr me veti as alltia ,sakica,t'furqi,as box hekri.

Ej edhe mos i merr 100 vet me veti

Feuerengel
    Zitat Zitat von Mbreti Bardhyl Beitrag anzeigen
    Bravo te qoft!

Sa budalla asht ne per Drenice, haj medet e haj.
    Ata lloj "njerzish" e kan prish emerin e Drenices.

Ashtu me tregojke edhe baba im njehere.
    Kur ka qene ne burg 1987 ne Mitrovice, u njoftua me nje Shqiptar nga Drenica.
    Dhe e kan kapercy mire me njeri tjeterin. Aj Drenicalija u lirua 2 muaj me heret
    se baba im prej burgut. Dhe i ka then: "Kshyre, kur t`vjen njehere ne Drenice
    ose qe i bjen nga rruga jone, kthehu pak te une dhe rrim."

Ashtu ndodhi. Pas 6 muajve baba im shkoj ne Drenice per te vizituar ata.
    E kishin pas nje far kafiqi apo shitore nuk e di sakt. Dhe aj hyri mbrenda
    dhe Drenicalise i erdh shume mire. Mbas 5 minutash erdhen nena dhe bashkshortja
    e tij. Baba im ja u dha doren dhe i perqafoj dhe ju tha "mire dita, si jeni a jeni mire"

Ne ate moment qerja e Drenicalis u ndryshua, dhe nena dhe bashkshortja e tij shkun.
    Aj Drenicalija ju kthy babes tim dhe i tha: "Kshyre ti qka po t`them, ik sa me shpejt prej
    ketuit se mos po te nzen dajaku!" Baba im nuk e diti per qfar arsye me i then keto fjal:
    Dhe Drenicalia i tha: "Ti kur t`ja jep doren nenes time ose gruas time ti edhe i qkerdhen ata!"
    Edhe baba im ja kthej: "Qka po flet o burr? Por nenen tane e shikoj si nenen time dhe shoqen
    tane si moter. Nuk e di qfar problemi ke me mua une veq ju fola.

Dhe Drenicaku apet i tha: "Hup prej ketuit se po ti qi njeqindmij nana! Edhe njehere befsh
    me ardh ka me ti qi robt n`goj!"

Dhe baba im shkoj.

Kesi lloj njerzish jetojn atje. Njerzi sikur ne Gjungell.

Hajde rren hajde

Feuerengel
    Zitat Zitat von Preke Kuci Beitrag anzeigen
    Hajde rren hajde
    Jo vellaqko, nuk asht rren se nuk e kam zorin me rrejt per
    kete. Mos qit fjal prej veti kur nuk din sen.

histori tfort ki qit qitash! si me pas kan UDBAsh pi qet kto tregime

oh Prek kusha a pe sheh more nuk u bam rahat kurr. ktyneher me shkije (besa edhe me disa shqiptar) e tash i njekum shkijet e po na kerrcenohen e po na sulmojn bashkatdhetart ton! folni folni se tfortit dihet ja kan pas gjith inati!

edhe per ty oh bardhyl_princesha: mos ki gajle se edhe me marr alltin pluma sna kan met neve drenices se i kena hargjit ne shkije. per ata mos tut! edhe tu baft puna per allti ne forum haj me det per neve qa na ka gjet!

Moni bre mos shani njoni tjetrin.Po ma zi se femi jeni.Ndoshta nuk eshte rren Preke.Qysh e din ti?Ka njerëz të ndryshëm.

Zitat Zitat von LS_89 Beitrag anzeigen
    Bravo te qoft!

Sa budalla asht ne per Drenice, haj medet e haj.
    Ata lloj "njerzish" e kan prish emerin e Drenices.

Ashtu me tregojke edhe baba im njehere.
    Kur ka qene ne burg 1987 ne Mitrovice, u njoftua me nje Shqiptar nga Drenica.
    Dhe e kan kapercy mire me njeri tjeterin. Aj Drenicalija u lirua 2 muaj me heret
    se baba im prej burgut. Dhe i ka then: "Kshyre, kur t`vjen njehere ne Drenice
    ose qe i bjen nga rruga jone, kthehu pak te une dhe rrim."

Ashtu ndodhi. Pas 6 muajve baba im shkoj ne Drenice per te vizituar ata.
    E kishin pas nje far kafiqi apo shitore nuk e di sakt. Dhe aj hyri mbrenda
    dhe Drenicalise i erdh shume mire. Mbas 5 minutash erdhen nena dhe bashkshortja
    e tij. Baba im ja u dha doren dhe i perqafoj dhe ju tha "mire dita, si jeni a jeni mire"

Ne ate moment qerja e Drenicalis u ndryshua, dhe nena dhe bashkshortja e tij shkun.
    Aj Drenicalija ju kthy babes tim dhe i tha: "Kshyre ti qka po t`them, ik sa me shpejt prej
    ketuit se mos po te nzen dajaku!" Baba im nuk e diti per qfar arsye me i then keto fjal:
    Dhe Drenicalia i tha: "Ti kur t`ja jep doren nenes time ose gruas time ti edhe i qkerdhen ata!"
    Edhe baba im ja kthej: "Qka po flet o burr? Por nenen tane e shikoj si nenen time dhe shoqen
    tane si moter. Nuk e di qfar problemi ke me mua une veq ju fola.

Dhe Drenicaku apet i tha: "Hup prej ketuit se po ti qi njeqindmij nana! Edhe njehere befsh
    me ardh ka me ti qi robt n`goj!"

Dhe baba im shkoj.

Kesi lloj njerzish jetojn atje. Njerzi sikur ne Gjungell.

Eh njeri mshele gojen e trrus mos u perzi tash une nuk jam Drenicak amo apet nuk ban me shajt ni Popel se kur ishe kan najher n Drenic nuk e kishe shajt Drenicen se ski Bole per mi shajt

Feuerengel
    Zitat Zitat von Hasjan Beitrag anzeigen
    Eh njeri mshele gojen e trrus mos u perzi tash une nuk jam Drenicak amo apet nuk ban me shajt ni Popel se kur ishe kan najher n Drenic nuk e kishe shajt Drenicen se ski Bole per mi shajt
    Ku i kam shajt o trullq!
    Ik more baj bythen tane te pa pastert!

Une nuk e kam zorin me sha njerzi palidhje por mos te nin kush.
    Ku e kam sha une ne postimin tim te mbramt? A? Tregom ku o budall!???

E ju qyqanat e tjer, mbylleni gojen more se si themia jeni ba.
    Nese nuk keni bythe per te verteten atehere mbylleni gojen qe e keni si bytha
    e shkjaut. Rambot e Internetit qka jeni ju- ju ndermjet kompjuterit i keni "bolet e kalit"
    por ne realitet i keni si t`Knusit.