BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 28 von 29 ErsteErste ... 18242526272829 LetzteLetzte
Ergebnis 271 bis 280 von 287

Danke Drenica

Erstellt von Lucky Luke, 10.02.2009, 23:43 Uhr · 286 Antworten · 28.776 Aufrufe

Feuerengel
    Zitat Zitat von Taudan Beitrag anzeigen
    Moni bre mos shani njoni tjetrin.Po ma zi se femi jeni.Ndoshta nuk eshte rren Preke.Qysh e din ti?Ka njerëz të ndryshëm.
    O ketyre nuk ja u mban bytha se jan njerzi te prisht
    jo qe jan nga Drenica por vet ashtu zoti i ka fal, njerzi pa tru hiq.

Zitat Zitat von LS_89 Beitrag anzeigen
    Ku i kam shajt o trullq!
    Ik more baj bythen tane te pa pastert!

Une nuk e kam zorin me sha njerzi palidhje por mos te nin kush.
    Ku e kam sha une ne postimin tim te mbramt? A? Tregom ku o budall!???

E ju qyqanat e tjer, mbylleni gojen more se si themia jeni ba.
    Nese nuk keni bythe per te verteten atehere mbylleni gojen qe e keni si bytha
    e shkjaut. Rambot e Internetit qka jeni ju- ju ndermjet kompjuterit i keni "bolet e kalit"
    por ne realitet i keni si t`Knusit.

Oh gangsteri internetit mas ha kar fort se t prishi mos mu shit trim ktu se me ni forum tkarit jena edhe mu mosm shaj ohh Peder du Serbe i shan shqiptart kqyr shka ki shkrujt perpara

Feuerengel
    Zitat Zitat von Hasjan Beitrag anzeigen
    Oh gangsteri internetit mas ha kar fort se t prishi mos mu shit trim ktu se me ni forum tkarit jena edhe mu mosm shaj ohh Peder du Serbe i shan shqiptart kqyr shka ki shkrujt perpara

Mbasi jam une Serb atehere je ti pra magjup dhe gabel bashk.
    Dhe me t`sha nuk e kam sha mos rrej. Dhe sa per ato postimet
    e me hershme kam kerku falje moti. Por njerzit te prisht nuk din
    me i ba llogari keto gjera. Mjaft ma me keto pollavra se lidhje nuk pakse o trullq.

ich kann nicht glauben was ich hier lesen muss!! ganz besonderes wenn ich gjakovcis höre wie die über andere albaner lästern, ich meine jeder weiß doch, seit die serben weg sind, geht es den gjakovcis am schlechtesten? wieso wohl? ju e dini se ne kohen e shkavit kan qen gjakovart pasunikat mat te mdhejt, edhe krejt bossa jan kan ne gjdo fabrik e ne gjdo komun..

Zitat Zitat von Kiqa Beitrag anzeigen
    ich kann nicht glauben was ich hier lesen muss!! ganz besonderes wenn ich gjakovcis höre wie die über andere albaner lästern, ich meine jeder weiß doch, seit die serben weg sind, geht es den gjakovcis am schlechtesten? wieso wohl? ju e dini se ne kohen e shkavit kan qen gjakovart pasunikat mat te mdhejt, edhe krejt bossa jan kan ne gjdo fabrik e ne gjdo komun..
    Fabrikat tash jau ka marr(vjedh) Thaqi.....Tash mundeni me i ra fyllit.

Koka shku Drenica e zeze,a la naj amanet rahmetlija...

Zitat Zitat von LS_89 Beitrag anzeigen
    Bravo te qoft!

Sa budalla asht ne per Drenice, haj medet e haj.
    Ata lloj "njerzish" e kan prish emerin e Drenices.

Ashtu me tregojke edhe baba im njehere.
    Kur ka qene ne burg 1987 ne Mitrovice, u njoftua me nje Shqiptar nga Drenica.
    Dhe e kan kapercy mire me njeri tjeterin. Aj Drenicalija u lirua 2 muaj me heret
    se baba im prej burgut. Dhe i ka then: "Kshyre, kur t`vjen njehere ne Drenice
    ose qe i bjen nga rruga jone, kthehu pak te une dhe rrim."

Ashtu ndodhi. Pas 6 muajve baba im shkoj ne Drenice per te vizituar ata.
    E kishin pas nje far kafiqi apo shitore nuk e di sakt. Dhe aj hyri mbrenda
    dhe Drenicalise i erdh shume mire. Mbas 5 minutash erdhen nena dhe bashkshortja
    e tij. Baba im ja u dha doren dhe i perqafoj dhe ju tha "mire dita, si jeni a jeni mire"

Ne ate moment qerja e Drenicalis u ndryshua, dhe nena dhe bashkshortja e tij shkun.
    Aj Drenicalija ju kthy babes tim dhe i tha: "Kshyre ti qka po t`them, ik sa me shpejt prej
    ketuit se mos po te nzen dajaku!" Baba im nuk e diti per qfar arsye me i then keto fjal:
    Dhe Drenicalia i tha: "Ti kur t`ja jep doren nenes time ose gruas time ti edhe i qkerdhen ata!"
    Edhe baba im ja kthej: "Qka po flet o burr? Por nenen tane e shikoj si nenen time dhe shoqen
    tane si moter. Nuk e di qfar problemi ke me mua une veq ju fola.

Dhe Drenicaku apet i tha: "Hup prej ketuit se po ti qi njeqindmij nana! Edhe njehere befsh
    me ardh ka me ti qi robt n`goj!"

Dhe baba im shkoj.

Kesi lloj njerzish jetojn atje. Njerzi sikur ne Gjungell.
    Ka boll kesi njerzish sa te dush jo veq ne Drenice po gjithkah.
    Sheqyre zotit qe jane ba do investime atje se keq shume i kan pas punt.
    Tash rinia e drenices po shkollohet,po arsimohet,po bahen investime ne Infrastrukture...etj
    Para luftes as uje nuk kan pas do katunde atje,mos te flasim ma per rryme,ose rruge.
    Tash Drenica po ndryshon per te mire,ama i duhet kohe.
    Veq edhe njerz pa tru edhe atje ka boll.
    Shembull konkret ktu Drenica e zeze.
    Me fjalt e para,ta q...n. E tipat si ai e kan flliq at vene

Mulinho
    Zitat Zitat von Kiqa Beitrag anzeigen
    So ein Blödsinn, ne kohe t'Jugosllavise Gjakova ka qen vendi me i pasur ne Kosove, e vertete. Po ku kan qen Gjakovart ne pozicione te nelta?
    Keq se nuk perdoren mo fabrikat qe i ka pas Gjakova po ketu Shqiptart i kan fajet, kush tjeter...wenn du mal in Gjakova warst, wirst du selber einsehen, dass es eine Schande ist, die Gebäude nicht gehalten zu haben. Jeder, der in diesen Fabriken gearbeitet hat, trauert ihnen auch nach, was ja auch verständlich ist.

Mulinho
    LS_89, kesi njerzsh ka gjethkun, hajde ti n'Deqan niher a guxofsh bile veq me kqyr qiken/motren e dikujna^^

Zitat Zitat von Mulinho Beitrag anzeigen
    LS_89, kesi njerzsh ka gjethkun, hajde ti n'Deqan niher a guxofsh bile veq me kqyr qiken/motren e dikujna^^
    Kurgjo nuk bahet Muli ta jep menihere me veti(qiken,motren).