BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 7 12345 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 61

Eliza Dushku besucht Albanien & Kosovo

Erstellt von Albion, 07.08.2011, 03:48 Uhr · 60 Antworten · 13.156 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614

  Eliza Dushku besucht Albanien & Kosovo

  Tirana, 6. August 2011 - US-amerikanische Schauspielerin Eliza Dushku albanischer Herkunft, ist heute in albanien angekommen , für eine Dokumentation, die zu entwicklung, um künstlerische Werte, Kultur und Tourismus in Albanien zu fördern wird.  Aktorja hollivudiane me origjinė shqiptare, Eliza Dushku, viziton pėr disa ditė Shqipėrinė, pėr njė dokumentar pėr tė promovuar vlerat artistike, kulturore dhe turistike tė Shqipėrisė

  Tiranė, 6 gusht 2011 – Aktorja amerikane me origjinė shqiptare, Eliza Dushku, mbėrriti sot nė Shqipėri, nė kuadėr tė njė dokumentari qė do tė zhvillojė pėr tė promovuar vlerat artistike, kulturore dhe turistike tė Shqipėrisė. Nė kėtė projekt, nė bashkėpunim me aktoren ėshtė edhe fotografi shqiptar Fadil Berisha si edhe aktori shqiptar Blerim Destani dhe soprano Inva Mula.

  Aktorja Eliza Dushku rikthehet pėr herė tė tretė nė Shqipėri pas 5 vitesh, kur erdhi nė vitin 2007 dhe pas vizitės qė ka kryer nė vitin 2000. Dushku gjithashtu firmosi gjatė mbėrritjes nė aeroport kėrkesėn e saj pėr tė pasur pasaportė shqiptare. Megjithėse ka lindur nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, ajo kurrė nuk ka nguruar tė tregojė publikisht se ajo ėshtė me prejardhje shqiptare.
  Eliza Patricia Dushku ka lindur mė 30 dhjetor 1980 nė Boston, Massachusetts. Prindėrit e Elizės janė profesorė, babai Philip R. Dushku nga Korēa, ndėrsa nėna ėshtė daneze dhe jep mėsim nė universitetin e Suffolk-ut nė Boston.
  Ajo filloi karrierėn si aktore filmash nė filmin “That Night” kur ishte vetėm 11 vjeē, nė rolin e Alice Bloom. Gjatė viteve 1996 - 1998 pėrfundoi shkollimin nė gjimnazin "Watertown Highschool" dhe dėshironte tė vazhdonte studimet, mirėpo pas ofertave pėr rolet nė filmat Buffy dhe Angel vendosi tė vazhdonte karrierėn si artiste. Ka luajtur pėrkrah aktorėve tė famshėm si Robert de Niro, Al Pacino, Arnold Schwarzeneger, Jamie Lee Curtis, Halle Berry, Leonardo Di Caprio dhe James Belushi, nė filma si “This Boy’s Life” dhe ”True Lies”.

  Eliza Dushku, sė shpejti nė Kosovė
  Eliza Dushku, aktorja botėrore me prejardhje shqiptare sa vjen e lidhet mė shumė me shqiptarėt. Pas njė debati qė u pėrfol nė media me Bleona Qerreti, kush ėshtė mė shqiptare, aktorja ka paralajmėruar njė vizitė edhe nė Kosovė. Nė profilin e saj nė Twitter ajo ka shkruar se "shumė shpejt" do ta vizitoj Kosovėn, pasi ishte pyetur nga njė fansė a e ka ndėrmend ta bėjė njė gjė tė tillė.

  "Shumė shpejt, mendoj. Shumė..." ka thėnė Dushku. Ajo mė herėt ka qėndruar nė Kosovė, e mban tatu shqiponjėn ndėrsa edhe nė filmat e saj pėrdor ndonjė veshje me simbole shqiptare


  Eliza Dushku se shpejti ne Kosove

 2. #2
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614
  Eliza Dushku Wrong Turn mit albanische adler


 3. #3

  Registriert seit
  13.06.2010
  Beiträge
  4.414
  die kann wieder gehen.

 4. #4
  Avatar von Ilir B

  Registriert seit
  15.03.2011
  Beiträge
  1.753
  Zitat Zitat von triumf Beitrag anzeigen
  die kann wieder gehen.
  wieso?

 5. #5
  Avatar von Ilan

  Registriert seit
  25.06.2009
  Beiträge
  10.227
  Zitat Zitat von triumf Beitrag anzeigen
  die kann wieder gehen.
  Lieber sie als Angela Martini.

 6. #6
  Avatar von Ilir B

  Registriert seit
  15.03.2011
  Beiträge
  1.753

 7. #7

  Registriert seit
  15.04.2011
  Beiträge
  2.418
  WOW wie cool ist das den bitte?

 8. #8
  Avatar von Ilir B

  Registriert seit
  15.03.2011
  Beiträge
  1.753
  Zitat Zitat von ZakZak Beitrag anzeigen
  WOW wie cool ist das den bitte?
  WOOOW du bist ja noch cooler!

 9. #9

  Registriert seit
  15.04.2011
  Beiträge
  2.418
  Zitat Zitat von Ilir B Beitrag anzeigen
  WOOOW du bist ja noch cooler!
  wie cool den ganau?

 10. #10
  Shan De Lin
  intressiert mich nicht wo die urlaub macht :

Seite 1 von 7 12345 ... LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Eliza Dushku and James Belushi at the Jimmy Kimmel Show
  Von Lucky Luke im Forum Balkan im TV
  Antworten: 87
  Letzter Beitrag: 20.01.2012, 20:39
 2. Eliza Dushku-The Albanian Eagle Blood
  Von Kusho06 im Forum Rakija
  Antworten: 7
  Letzter Beitrag: 16.02.2007, 21:03
 3. Antworten: 60
  Letzter Beitrag: 10.06.2006, 13:45
 4. CIA Chef Porter Goss, besucht Albanien und Bosnien
  Von lupo-de-mare im Forum Politik
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 29.06.2005, 15:07
 5. Antworten: 10
  Letzter Beitrag: 15.09.2004, 10:49