BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 8 von 11 ErsteErste ... 4567891011 LetzteLetzte
Ergebnis 71 bis 80 von 105

Gemeinsam für Ramush Haradinaj

Erstellt von Gentos, 28.08.2010, 20:15 Uhr · 104 Antworten · 12.535 Aufrufe

 1. #71
  Avatar von AulOn

  Registriert seit
  19.10.2008
  Beiträge
  2.789
  Zitat Zitat von DerPate Beitrag anzeigen
  une jam shqiptar qe nuk rri ne endrra sikur ti
  Nuk besoj qe je shqiptar, a mendove qe po na tredhton se kishe je shqiptar a, po edhe thmija e din qe ti je nji shqipfols ose minoritet.

  Ju hajke bytha me bashkpunu me kriminelat e serbise, e tash ja keni pa sherrin tan jeten, hahahhaa!

 2. #72
  Avatar von Dragan Mance

  Registriert seit
  08.03.2008
  Beiträge
  5.391
  Was ich komisch finde das alle Zeugen in seinem Prozess getötet werden oder verschwinden :S

 3. #73
  Avatar von DerPate

  Registriert seit
  07.01.2009
  Beiträge
  496
  Zitat Zitat von AulOn Beitrag anzeigen
  Nuk besoj qe je shqiptar, a mendove qe po na tredhton se kishe je shqiptar a, po edhe thmija e din qe ti je nji shqipfols ose minoritet.

  Ju hajke bytha me bashkpunu me kriminelat e serbise, e tash ja keni pa sherrin tan jeten, hahahhaa!
  shiqo more djal budall qe te koke ti je nje njeri qe e she parasysh nje idol qe nuk esht, dhe a jam une shqiptar a jo une per veti e di qe jam shqiptar ti nese nuk beson mundem me pi nje kaffe bashk dhe mundesh me pa a jam shqiptar a jo,ti koke qorr drejten met than.

 4. #74
  Avatar von Lorik

  Registriert seit
  27.02.2008
  Beiträge
  11.995
  Patriotismus hin oder her askush nuk eshte mbi ligjin, merrni ma teper informata per familjen haradinaj dhe pastaj vendosni vet, se a eshte fajtor a po jo..

  - krimi organizuar
  - trafiku njerzor
  - schutzgeld erpressung... Dhe tjera tjera..

  Shumica prej shqiptarve e shojn si heroj te kosoves (esht edhe e vertet). Dhe tjeret krime se i ka boe, i mbyllin shumica e njerzve syt...

  Nje shembull se i ka ndodh nje djali te migjes tim, aj studionn prishtin.. Dhe me tregoj se njeri ne klasen e tij nuk ja kish dhon notet e mira.. Dhe aj studenti kish qen me njoftsijn me familjen e haradinajs.. Pastaj njeri i haradinajs e ka thirr profesorin ne tele dhe i ka tregu per mja permisu notet ma mird... Und es gibt xzaehlige solcher faelle doch leider haben viele angst laut zu werden weil sie anfst um sich und ihre familie haben..

  Ps: kap ramushin, mshoji fatmirit del hashimi...

 5. #75
  Avatar von DerPate

  Registriert seit
  07.01.2009
  Beiträge
  496
  Zitat Zitat von Lorik Beitrag anzeigen
  Patriotismus hin oder her askush nuk eshte mbi ligjin, merrni ma teper informata per familjen haradinaj dhe pastaj vendosni vet, se a eshte fajtor a po jo..

  - krimi organizuar
  - trafiku njerzor
  - schutzgeld erpressung... Dhe tjera tjera..

  Shumica prej shqiptarve e shojn si heroj te kosoves (esht edhe e vertet). Dhe tjeret krime se i ka boe, i mbyllin shumica e njerzve syt...

  Nje shembull se i ka ndodh nje djali te migjes tim, aj studionn prishtin.. Dhe me tregoj se njeri ne klasen e tij nuk ja kish dhon notet e mira.. Dhe aj studenti kish qen me njoftsijn me familjen e haradinajs.. Pastaj njeri i haradinajs e ka thirr profesorin ne tele dhe i ka tregu per mja permisu notet ma mird... Und es gibt xzaehlige solcher faelle doch leider haben viele angst laut zu werden weil sie anfst um sich und ihre familie haben..

  Ps: kap ramushin, mshoji fatmirit del hashimi...
  Flm lorik per ket info une edhe nje do te them per kosoven shqyr qe jan eulexi ne kosov qe pe mban deri dikund drejten e shteti se mos me pas kan eulexi i kish qi nana popullit se krejt politikant i keshun shti bugjetin ne qepa te veta mazi se ne shqiperi.

 6. #76
  Avatar von Lorik

  Registriert seit
  27.02.2008
  Beiträge
  11.995
  Zitat Zitat von DerPate Beitrag anzeigen
  Flm lorik per ket info une edhe nje do te them per kosoven shqyr qe jan eulexi ne kosov qe pe mban deri dikund drejten e shteti se mos me pas kan eulexi i kish qi nana popullit se krejt politikant i keshun shti bugjetin ne qepa te veta mazi se ne shqiperi.
  Op rrnoft eulexi.. Ket limajn para nje kohes a kenzon policija ne kufirin kosove-maqedonij me disa miliona evro...

  A esht e vertet se politikant ne kosove nuk kajn drejt me dal nw gjykim ne qat kohe se jan ne pun te shtetit siq eshte rasti limaj... D.m.th kur ti del mandati limajt aj do te futet ne burgu????

 7. #77
  Avatar von DerPate

  Registriert seit
  07.01.2009
  Beiträge
  496
  Zitat Zitat von Lorik Beitrag anzeigen
  Op rrnoft eulexi.. Ket limajn para nje kohes a kenzon policija ne kufirin kosove-maqedonij me disa miliona evro...

  A esht e vertet se politikant ne kosove nuk kajn drejt me dal nw gjykim ne qat kohe se jan ne pun te shtetit siq eshte rasti limaj... D.m.th kur ti del mandati limajt aj do te futet ne burgu????
  ashtu eshte lorik, dhe sa per ket per limen aj aq budall qe eshte edhe i korrupt sa dush e ka qet veten qe eshte i kurropt kur i ka marr avokatet nga amerika dhe per at hin tash ne pytje ku i murr lima ato pare qe po mundet mi pagu avokatet ma te mire ne amerik hahaha
  o per kosov qka jun kan jan vdek dhe per kosov eshte idoli jem qe ka liftu me shpirt dhe vullnet per popullin eshte legjenda UKSHIN HOTI qe shum shqiptar kan harru punen dhe missionin e ti qe ka ber per kosoven

 8. #78
  Bloody
  Zitat Zitat von DerPate Beitrag anzeigen
  ashtu eshte lorik, dhe sa per ket per limen aj aq budall qe eshte edhe i korrupt sa dush e ka qet veten qe eshte i kurropt kur i ka marr avokatet nga amerika dhe per at hin tash ne pytje ku i murr lima ato pare qe po mundet mi pagu avokatet ma te mire ne amerik hahaha
  o per kosov qka jun kan jan vdek dhe per kosov eshte idoli jem qe ka liftu me shpirt dhe vullnet per popullin eshte legjenda UKSHIN HOTI qe shum shqiptar kan harru punen dhe missionin e ti qe ka ber per kosoven

  qitu ke fol mire ..

 9. #79
  Avatar von Lorik

  Registriert seit
  27.02.2008
  Beiträge
  11.995
  Zitat Zitat von DerPate Beitrag anzeigen
  ashtu eshte lorik, dhe sa per ket per limen aj aq budall qe eshte edhe i korrupt sa dush e ka qet veten qe eshte i kurropt kur i ka marr avokatet nga amerika dhe per at hin tash ne pytje ku i murr lima ato pare qe po mundet mi pagu avokatet ma te mire ne amerik hahaha
  o per kosov qka jun kan jan vdek dhe per kosov eshte idoli jem qe ka liftu me shpirt dhe vullnet per popullin eshte legjenda UKSHIN HOTI qe shum shqiptar kan harru punen dhe missionin e ti qe ka ber per kosoven
  Bravo, esht teper keq se shumica as qe permendin me ukshin hotin per mja zbuluhe zhdukjen... Ej edhe ne jetojm ne qet rethien e ukshin hotit eshte vetem nje fshat midis neve..

  Dhe per punen e parave te politikanve e kam lexue ne nje leter ku krejt politikanet i kejn zbuluhe parat e tyrve ne banken..

  Krasniqi- mbi 1 milion

  thaqi, haradinaj, limaj etj.. Ken tregue se nuk i kan mbi 200 mij evro..

  Jam ty shkrujt pi iphonit dhe nuk kam mundesi me gjet at uebfaqe por si te shkoj ne shtepij doja ta postoj ne ket fred...

 10. #80
  Avatar von AulOn

  Registriert seit
  19.10.2008
  Beiträge
  2.789
  Zitat Zitat von DerPate Beitrag anzeigen
  shiqo more djal budall qe te koke ti je nje njeri qe e she parasysh nje idol qe nuk esht, dhe a jam une shqiptar a jo une per veti e di qe jam shqiptar ti nese nuk beson mundem me pi nje kaffe bashk dhe mundesh me pa a jam shqiptar a jo,ti koke qorr drejten met than.
  Ty ma se pari nuk te ka hije me fol, sepse juve ne prizren nuk ju ka prek lufta, e dyta une e nderoj si figur qe beni luften kunder fashizimit serb, ku eshte problemi ?

Seite 8 von 11 ErsteErste ... 4567891011 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Ramush Haradinaj kommt frei
  Von Mbreti Bardhyl im Forum Kosovo
  Antworten: 139
  Letzter Beitrag: 18.12.2012, 17:12
 2. Antworten: 41
  Letzter Beitrag: 23.12.2010, 16:57
 3. Ramush Haradinaj
  Von napoleon im Forum Politik
  Antworten: 288
  Letzter Beitrag: 19.07.2008, 02:45
 4. Ex-Premier Ramush Haradinaj freigesprochen
  Von lulios im Forum Kosovo
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 29.04.2008, 06:29