BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 9 von 11 ErsteErste ... 567891011 LetzteLetzte
Ergebnis 81 bis 90 von 105

Gemeinsam für Ramush Haradinaj

Erstellt von Gentos, 28.08.2010, 20:15 Uhr · 104 Antworten · 12.053 Aufrufe

Zitat Zitat von Lorik Beitrag anzeigen
    Patriotismus hin oder her askush nuk eshte mbi ligjin, merrni ma teper informata per familjen haradinaj dhe pastaj vendosni vet, se a eshte fajtor a po jo..

- krimi organizuar
    - trafiku njerzor
    - schutzgeld erpressung... Dhe tjera tjera..

Shumica prej shqiptarve e shojn si heroj te kosoves (esht edhe e vertet). Dhe tjeret krime se i ka boe, i mbyllin shumica e njerzve syt...
    Ku jane provat qe e deshmojne kete ?

Bravo, esht teper keq se shumica as qe permendin me ukshin hotin per mja zbuluhe zhdukjen... Ej edhe ne jetojm ne qet rethien e ukshin hotit eshte vetem nje fshat midis neve..

Dhe per punen e parave te politikanve e kam lexue ne nje leter ku krejt politikanet i kejn zbuluhe parat e tyrve ne banken..

Krasniqi- mbi 1 milion

thaqi, haradinaj, limaj etj.. Ken tregue se nuk i kan mbi 200 mij evro..

Jam ty shkrujt pi iphonit dhe nuk kam mundesi me gjet at uebfaqe por si te shkoj ne shtepij doja ta postoj ne ket fred...
    po ashtu me vjen edhe mua keq qe nuk ben sen per zhdukjen e ti,dhe u duft nje permendore me ja ndertu por as kjo nuk eshte e mundesuar siq e di une,
    aha ok nese mundesh postoje flm ne mes IPhonit koke rruges qe po shenojshe dmth po rrishe qdo minut te informuar qka po behet ne forum heheh

Karim-Benzema
    mir egal

Zitat Zitat von AlbNYC Beitrag anzeigen
    mir egal
    der beste satz

Karim-Benzema
    Zitat Zitat von DerPate Beitrag anzeigen
    der beste satz
    ja

Zitat Zitat von AulOn Beitrag anzeigen
    Ku jane provat qe e deshmojne kete ?
    8 prej 10 personave nuk ginden
    dhe 2 prej 10 ve i ken boe zurueckziehe...

Ps: a nuk te doket tye hiq qudij si nje politikan me nje rrog prej1500-3000 evro dhe me nje deklarat prej parsve bank me 200 mij.. I ka disa villa dhe ma teper se nje vetur luksose ( nuk flitet kone per nje golf 4, opel vectra apo por per audi q7, bmw x 5 dhe tjera...

????????????

Zitat Zitat von DerPate Beitrag anzeigen
    po ashtu me vjen edhe mua keq qe nuk ben sen per zhdukjen e ti,dhe u duft nje permendore me ja ndertu por as kjo nuk eshte e mundesuar siq e di une,
    aha ok nese mundesh postoje flm ne mes IPhonit koke rruges qe po shenojshe dmth po rrishe qdo minut te informuar qka po behet ne forum heheh
    Permendoren nuk ja ken boe sepse nuk i dijat ende fati i ukshinit...

Jam ne tren, dhe duhet me hup diqysh kohen, dhe mju hap dove syt....

8 prej 10 personave nuk ginden
    dhe 2 prej 10 ve i ken boe zurueckziehe...

Veq pralle! Tregona burimet!

• In fact, of more than one hundred witnesses called, only two died; Kujtim Berisha in a traffic accident which was extensively investigated by Montenegrin police, and one other man of natural causes related to advanced age. During the trial, media reports of murders of witnesses in the Haradinaj case might well have caused other Prosecution witnesses to fear that they themselves were in danger. In an attempt to allay such fears, the Defence invited the Prosecution in a motion to publicly state that the death of Kujtim Berisha had been investigated by the Montenegrin authorities who had concluded that no foul play had occurred. The Prosecution categorically refused to make any such statement saying that they did not have any obligation to do so.

About The Trial Film Case | Headland Pictures

Edhe shiko, shumica e deshmitarve kunder ramushin kane qene polic lokal gjat luftes :

Prishtinë, 10 janar 2000

Policia lokale e formuar nga pushteti okupues i Serbisë ka dalë si produkt i organizatave antikombëtare të formuara nga shqiptarët lojalë të Serbisë. Një numër i konsiderueshëm i shqiptarëve lojalë kanë qenë të inkuadruar në njësitë paramilitare serbe. Në policinë lokale janë organizuar edhe disa romë, të cilët gjatë ofenzivave kundërshqiptare krahas policisë e ushtrisë serbe i dogjën e plaçkitën shtëpitë e shqiptarëve. Policët lokalë instruksionet për punë i merrnin nga inspektorët e policisë serbe në nivel komunash, kurse për veprime politike nga kryretradhtarët dhe mediatorët politikë të policisë lokale Muharrem Ibraj, Faik Jashari, Xhafer Gjuka, Bajram Haliti etj.

Ps: a nuk te doket tye hiq qudij si nje politikan me nje rrog prej1500-3000 evro dhe me nje deklarat prej parsve bank me 200 mij.. I ka disa villa dhe ma teper se nje vetur luksose ( nuk flitet kone per nje golf 4, opel vectra apo por per audi q7, bmw x 5 dhe tjera...

????????????
    Une vetem fjalen gjat luftes e kam, pas luftes nuk me intereson ...

Permendoren nuk ja ken boe sepse nuk i dijat ende fati i ukshinit...

Jam ne tren, dhe duhet me hup diqysh kohen, dhe mju hap dove syt....
    per ato mir e ki se kan nevoj per mi qu prej gjumit per te shikuar realitetin hehehe rruge te mbar ne tren

Joe Bidden - Vizepräsident der Vereinigten Staaten redet über Ramush Haradinaj :

Seite 9 von 11 ErsteErste ... 567891011 LetzteLetzte