BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 9 von 11 ErsteErste ... 567891011 LetzteLetzte
Ergebnis 81 bis 90 von 105

Gemeinsam für Ramush Haradinaj

Erstellt von Gentos, 28.08.2010, 20:15 Uhr · 104 Antworten · 12.548 Aufrufe

 1. #81
  Avatar von AulOn

  Registriert seit
  19.10.2008
  Beiträge
  2.789
  Zitat Zitat von Lorik Beitrag anzeigen
  Patriotismus hin oder her askush nuk eshte mbi ligjin, merrni ma teper informata per familjen haradinaj dhe pastaj vendosni vet, se a eshte fajtor a po jo..

  - krimi organizuar
  - trafiku njerzor
  - schutzgeld erpressung... Dhe tjera tjera..

  Shumica prej shqiptarve e shojn si heroj te kosoves (esht edhe e vertet). Dhe tjeret krime se i ka boe, i mbyllin shumica e njerzve syt...
  Ku jane provat qe e deshmojne kete ?

 2. #82
  Avatar von DerPate

  Registriert seit
  07.01.2009
  Beiträge
  496
  Zitat Zitat von Lorik Beitrag anzeigen
  Bravo, esht teper keq se shumica as qe permendin me ukshin hotin per mja zbuluhe zhdukjen... Ej edhe ne jetojm ne qet rethien e ukshin hotit eshte vetem nje fshat midis neve..

  Dhe per punen e parave te politikanve e kam lexue ne nje leter ku krejt politikanet i kejn zbuluhe parat e tyrve ne banken..

  Krasniqi- mbi 1 milion

  thaqi, haradinaj, limaj etj.. Ken tregue se nuk i kan mbi 200 mij evro..

  Jam ty shkrujt pi iphonit dhe nuk kam mundesi me gjet at uebfaqe por si te shkoj ne shtepij doja ta postoj ne ket fred...
  po ashtu me vjen edhe mua keq qe nuk ben sen per zhdukjen e ti,dhe u duft nje permendore me ja ndertu por as kjo nuk eshte e mundesuar siq e di une,
  aha ok nese mundesh postoje flm ne mes IPhonit koke rruges qe po shenojshe dmth po rrishe qdo minut te informuar qka po behet ne forum heheh

 3. #83
  Karim-Benzema
  mir egal

 4. #84
  Avatar von DerPate

  Registriert seit
  07.01.2009
  Beiträge
  496
  Zitat Zitat von AlbNYC Beitrag anzeigen
  mir egal
  der beste satz

 5. #85
  Karim-Benzema
  Zitat Zitat von DerPate Beitrag anzeigen
  der beste satz
  ja

 6. #86
  Avatar von Lorik

  Registriert seit
  27.02.2008
  Beiträge
  11.996
  Zitat Zitat von AulOn Beitrag anzeigen
  Ku jane provat qe e deshmojne kete ?
  8 prej 10 personave nuk ginden
  dhe 2 prej 10 ve i ken boe zurueckziehe...


  Ps: a nuk te doket tye hiq qudij si nje politikan me nje rrog prej1500-3000 evro dhe me nje deklarat prej parsve bank me 200 mij.. I ka disa villa dhe ma teper se nje vetur luksose ( nuk flitet kone per nje golf 4, opel vectra apo por per audi q7, bmw x 5 dhe tjera...

  ????????????

 7. #87
  Avatar von Lorik

  Registriert seit
  27.02.2008
  Beiträge
  11.996
  Zitat Zitat von DerPate Beitrag anzeigen
  po ashtu me vjen edhe mua keq qe nuk ben sen per zhdukjen e ti,dhe u duft nje permendore me ja ndertu por as kjo nuk eshte e mundesuar siq e di une,
  aha ok nese mundesh postoje flm ne mes IPhonit koke rruges qe po shenojshe dmth po rrishe qdo minut te informuar qka po behet ne forum heheh
  Permendoren nuk ja ken boe sepse nuk i dijat ende fati i ukshinit...

  Jam ne tren, dhe duhet me hup diqysh kohen, dhe mju hap dove syt....

 8. #88
  Avatar von AulOn

  Registriert seit
  19.10.2008
  Beiträge
  2.789
  Zitat Zitat von Lorik Beitrag anzeigen
  8 prej 10 personave nuk ginden
  dhe 2 prej 10 ve i ken boe zurueckziehe...

  Veq pralle! Tregona burimet!


  • In fact, of more than one hundred witnesses called, only two died; Kujtim Berisha in a traffic accident which was extensively investigated by Montenegrin police, and one other man of natural causes related to advanced age. During the trial, media reports of murders of witnesses in the Haradinaj case might well have caused other Prosecution witnesses to fear that they themselves were in danger. In an attempt to allay such fears, the Defence invited the Prosecution in a motion to publicly state that the death of Kujtim Berisha had been investigated by the Montenegrin authorities who had concluded that no foul play had occurred. The Prosecution categorically refused to make any such statement saying that they did not have any obligation to do so.

  About The Trial Film Case | Headland Pictures

  Edhe shiko, shumica e deshmitarve kunder ramushin kane qene polic lokal gjat luftes :

  Prishtinë, 10 janar 2000

  Policia lokale e formuar nga pushteti okupues i Serbisë ka dalë si produkt i organizatave antikombëtare të formuara nga shqiptarët lojalë të Serbisë. Një numër i konsiderueshëm i shqiptarëve lojalë kanë qenë të inkuadruar në njësitë paramilitare serbe. Në policinë lokale janë organizuar edhe disa romë, të cilët gjatë ofenzivave kundërshqiptare krahas policisë e ushtrisë serbe i dogjën e plaçkitën shtëpitë e shqiptarëve. Policët lokalë instruksionet për punë i merrnin nga inspektorët e policisë serbe në nivel komunash, kurse për veprime politike nga kryretradhtarët dhe mediatorët politikë të policisë lokale Muharrem Ibraj, Faik Jashari, Xhafer Gjuka, Bajram Haliti etj.  Zitat Zitat von Lorik Beitrag anzeigen
  Ps: a nuk te doket tye hiq qudij si nje politikan me nje rrog prej1500-3000 evro dhe me nje deklarat prej parsve bank me 200 mij.. I ka disa villa dhe ma teper se nje vetur luksose ( nuk flitet kone per nje golf 4, opel vectra apo por per audi q7, bmw x 5 dhe tjera...

  ????????????
  Une vetem fjalen gjat luftes e kam, pas luftes nuk me intereson ...

 9. #89
  Avatar von DerPate

  Registriert seit
  07.01.2009
  Beiträge
  496
  Zitat Zitat von Lorik Beitrag anzeigen
  Permendoren nuk ja ken boe sepse nuk i dijat ende fati i ukshinit...

  Jam ne tren, dhe duhet me hup diqysh kohen, dhe mju hap dove syt....
  per ato mir e ki se kan nevoj per mi qu prej gjumit per te shikuar realitetin hehehe rruge te mbar ne tren

 10. #90
  Avatar von AulOn

  Registriert seit
  19.10.2008
  Beiträge
  2.789
  Joe Bidden - Vizepräsident der Vereinigten Staaten redet über Ramush Haradinaj :


Seite 9 von 11 ErsteErste ... 567891011 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Ramush Haradinaj kommt frei
  Von Mbreti Bardhyl im Forum Kosovo
  Antworten: 139
  Letzter Beitrag: 18.12.2012, 17:12
 2. Antworten: 41
  Letzter Beitrag: 23.12.2010, 16:57
 3. Ramush Haradinaj
  Von napoleon im Forum Politik
  Antworten: 288
  Letzter Beitrag: 19.07.2008, 02:45
 4. Ex-Premier Ramush Haradinaj freigesprochen
  Von lulios im Forum Kosovo
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 29.04.2008, 06:29