BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 9 von 11 ErsteErste ... 567891011 LetzteLetzte
Ergebnis 81 bis 90 von 101

Gigantische Betrug Thaqi-PDK

Erstellt von Fan Noli, 12.12.2010, 21:44 Uhr · 100 Antworten · 7.452 Aufrufe

 1. #81

  Registriert seit
  09.03.2006
  Beiträge
  3.135
  Zitat Zitat von Fan Noli Beitrag anzeigen
  Wahlwiederholungen in Drenica möglich

  Kryeziu: Mund tė ketė rivotim nė Drenas dhe Skėnderaj

  Rrjeti i OJQ-ve Demokracia nė Veprim, ka publikuar tė martėn tė gjeturat preliminare gjatė procesit zgjedhor tė 12 dhjetorit nė tė gjithė rajonin e Kosovės me theks tė veēantė pėr komunėn e Drenasit dhe Skėnderajt. Drejtuesit e DV-sė thonė se janė duke pritur shqyrtimin e ankesave nga PZAP-ja dhe mandej mund tė dalin me rezultatet e pėrgjithshme pėr zgjedhje.

  www.kosovapress.com
  So eine Scheisse.
  Diejenige Partei, die gefälscht hat, einfach aus der Regierung ausschliessen, und wenn sie sich nicht verbessern, in den nächsten Wahlen gar nicht teilnehmen lassen!! Tzzzzz rivotim

 2. #82

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.526
  Was bringt ihnen die mehrheit wenn niemand mit ihnen eine opposition bilden will?? Ausser die ausländer

 3. #83
  Bloody
  Kandidati i PDK-sė Musliu akuzon PDK-nė pėr manipulim votash  Partitė politike vazhdojnė ta akuzojnė njėra tjetrėn pėr parregullsi gjatė procesit zgjedhor tė 12 dhjetorit, mirėpo njė rast ku njė anėtar akuzon partinė e tij ka ndodhur pikėrisht nė Skenderaj, nė vendin i cili ėshtė kontestuar mė sė shumti nė Kosovė pėr manipulime gjatė procesit zgjedhor.
  I pakėnaqur me procesin atje ėshtė edhe Gani Koci, kandidat i PDK-sė, i cili ka deponuar njė ankesė nė Panelin Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa. Koci ka thėnė se kėtė e bėri pėr ta mbrojtur votėn e tij.
  Siē njofton KosovaLive, kandidati pėr deputet i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK) nga Skenderaj, Murat Musliu ka akuzuar partinė e tij pėr manipulim me vota dhe parregullsi gjatė procesit zgjedhor nė kėtė komunė.

  Musliu pasi ka paraqitur ankesė nė PZAP ka lėshuar edhe njė reagim pėr media nė tė cilin ndėr tė tjera thuhet. "Unė, kandidati pėr deputet nė Parlamentin e Kosovės, nga radhėt e PDK-sė, Murat Musliu, jam i gatshėm tė argumentojė pėrmes xhirimeve filmike, se komisionerėt nė vendvotimet nė: Prekaz i Epėrm, Klinė e Epėrme, Makėrmal, Tushilė (me numėr tė vendvotimit: 2128b/2) Rezallė (vendvotimi 2116b, 00-R, 2116/0,0,1-R), Runik dhe Qubrel dhe nė qytetin e Skenderajt, votat e kandidatėve tė PDK-sė, nuk i kanė numėruar fare, por i kanė vėnė nė formulare, sipas njė liste tė imponuar nga persona tė fuqishėm dhe zyrtarė tė lartė tė pushtetit lokal nė Skenderaj dhe tė PDK-sė.

  Qėllimi i kėtij organizimi, tė udhėhequr nga nėnkryetari Abdyl Ymeri, ka qenė nė radhė tė parė grumbullimi i votave pėr kandidatė tė caktuar brenda listės sė PDK-sė, ku komisionarėve tė secilit regjion iu ėshtė dhėnė lista me emrat, tė cilėt duhet tė votohen, si psh: nė Prekaz Xhevahire Izmanku, nė Polac Valbona Dibra, nė Runik njė kandidat jashtė Skenderajt".

  Musliu ka folur edhe pėr njė marrėveshje tė fshehtė mes PDK-sė dhe LDD-sė qė ėshtė bėrė me qėllim qė LDD tė marrė vota pėrmes votimit tė shumėfishtė nga komisionerėt e PDK-sė me qėllim qė kjo parti tė arrijė pragun zgjedhor.

  "Qėllimi tjetėr i kėtij organizimi ka qenė sprovimi i marrėveshjes paraprake, e cila ėshtė bėrė nė mes tė PDK-sė dhe LDD, qė kjo e fundit tė merr 10%, dhe pėr tė arritur kjo, organizatorėt ua kanė hequr votat kandidatėve tė caktuar tė PDK-sė, tė cilėt janė Murat Musliu, Gani Koci, etj, pėr t’ia qitur ato vota LDD-sė, pėr cka ka pasur probleme edhe me komsionerėt dhe me vet LDD-nė", tha Musliu.
  Kandidati i PDK-sė Musliu akuzon PDK-nė pėr manipulim votash - Zgjedhjet 2010 - Politikė - Koha Net


  Wie kann die EU da nur von keinem bzw. fast gar keinem Wahlbetrug sprechen ???

  Aber man lese selbst..

  >>
  Brukseli kėrkon njė qeveri kosovare me "program evropian"

  Brukseli kėrkon njė qeveri kosovare me "program evropian" - Kosovė - Lajme - Koha Net

 4. #84
  Fan Noli
  Bürgermeister von Prishtina: Wir akzeptieren die Resultate in Drenas, Skedneraj, Malisheva etc. nicht an. Uns wurden mindestens 50.000 Stimmen geklaut...

  Mustafa: LDK ėshtė dėmtuar pėr rreth 50 mijė vota

  LDK vė nė pikėpyetje procesin zgjedhor


  Prishtinė, 14 dhjetor 2010 (14.45)
  Lidhja Demokratike e Kosovės konsideron se nė zgjedhjet e 12 dhjetorit ėshtė cenuar demokracia nė Kosovė dhe se ėshtė vėnė nė pikėpyetje edhe legjitimiteti i zgjedhjeve me keqpėrdorimin e madh tė votės qė ka ndodhur nė disa komuna nė Kosovė.

  Kreu i kėsaj partie, Isa Mustafa tė martėn nė njė konferencė pėr media, ka thėnė se LDK nuk e pranon rezultatin e zgjedhjeve nė Drenas dhe Skenderaj, por po ashtu e konteston edhe rezultatin e zgjedhjeve nė Malishevė, Shtime, Mitrovicė e Prizren, ku, sipas tij, janė pėrdorė metoda tė ndryshme pėr tė abuzuar me votėn e qytetarėve.

  Nga gjithė kjo, sipas Mustafės, Lidhja Demokratike e Kosovės ėshtė dėmtuar pėr rreth 50 mijė vota. Ai ka thėnė se LDK-ja me qėndrimin pėrfundimtar tė zgjedhjeve do tė dalė pas shqyrtimit tė ankesave nga PZAP-i dhe pas pasqyrimeve tė procesit zgjedhor edhe nėpėr komunat tjera.

  "Sipas vlerėsimeve tona dhe gjithė hulumtimeve qė kemi bėrė LDK vlerėson se ajo nė kėto zgjedhje ėshtė dėmtuar pėr rreth 50 mijė vota, prandaj LDK-ja nuk do tė pajtohet qė me Kosovėn tė qeveriset me vota tė manipuluara, sepse ai qė manipulon me vota do tė manipulojė edhe me tė drejta tė qytetarėve, do tė manipulojė edhe me pronat e Kosovės edhe mė tė ardhmen e kėtij vendi", ka thėnė ai.
  Mustafa ka akuzuar PDK-nė pėr tensionim tė situatės sė sigurisė ditėn e zgjedhjeve me shpalljen e fitoreve, siē ka thėnė ai, tė bazuar nė manipulime, pėrderisa ka akuzuar edhe Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve pėr mbėshtetje tė PDK-sė nė procesin zgjedhor.
  "Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me kėtė vihet nė anėn e PDK-sė, duke i krijuar asaj njė pėrparėsi psikologjike te qytetarėt, sipas tė cilės, edhe nėse merren disa vota, ajo prapė mbetet e para. Ne i kemi dorėzuar ankesat e tona nė organet kompetente dhe do tė presim vendimet e tyre, por varėsisht nga kėto vendime dhe nga njohuritė qė do tė vijnė ditėve nė vijim, organet e LDK-sė do tė dalin me qėndrim pėrfundimtar lidhur me legjitimitetin e kėtyre zgjedhjeve", ka thėnė Mustafa.

  Megjithėse me Kushtetutė mund tė marrė mandatin pėr formimin e qeverisė edhe partia ose koalicioni qė del i dyti me vota, Mustafa ka thėnė se nuk do tė bėjė ndonjė koalicion nėse legjitimiteti i kėtyre zgjedhjeve ėshtė i brishtė.

  Por Mustafa, as nuk do tė japė dorėheqje siē kishte thėnė para zgjedhjeve se nėse nuk e rritė LDK-nė do tė japė dorėheqje nga posti i kryetarit.

  "Jo, nuk e kam ndėrmend tė jap dorėheqje, sepse ne kemi rritje pėr 40 mijė vota, edhe kėshtu kemi rritje nga 129 mijė nė 160 mijė apo 170 mijė vota, dhe unė kam thėnė nė qoftė se nuk do tė kemi rritje, por ne kemi rritje tė konsiderueshme si Lidhje Demokratike dhe kemi forcim, por nuk e kemi tė pasqyruar votėn tė cilėn ne e kemi pritė dhe pėr tė cilėn kemi qenė tė sigurt nė bazė tė pėrkrahjes qė kemi pasur dhe nė bazė tė tė gjitha hulumtimeve qė ne i kemi bėrė", ėshtė shprehur Mustafa.

  Kreu i LDK-sė megjithatė ka falėnderuar qytetarėt pėr pjesėmarrje nė zgjedhje, duke theksuar se kjo pjesėmarrje ėshtė njė dėshmi e interesimit tė qytetarėve pėr zhvillimin e demokracisė. Kurse sa i pėrket manipulimit tė zgjedhjeve, ai ka thėnė se LDK-ja ka sinjalizuar me kohė edhe institucionet vendore edhe ato ndėrkombėtare pėr nevojėn e njė monitorimi mė tė fortė tė zgjedhjeve./Kosovapress/

 5. #85
  Fan Noli
  Zitat Zitat von Bloody Beitrag anzeigen
  Kandidati i PDK-sė Musliu akuzon PDK-nė pėr manipulim votash  Partitė politike vazhdojnė ta akuzojnė njėra tjetrėn pėr parregullsi gjatė procesit zgjedhor tė 12 dhjetorit, mirėpo njė rast ku njė anėtar akuzon partinė e tij ka ndodhur pikėrisht nė Skenderaj, nė vendin i cili ėshtė kontestuar mė sė shumti nė Kosovė pėr manipulime gjatė procesit zgjedhor.
  I pakėnaqur me procesin atje ėshtė edhe Gani Koci, kandidat i PDK-sė, i cili ka deponuar njė ankesė nė Panelin Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa. Koci ka thėnė se kėtė e bėri pėr ta mbrojtur votėn e tij.
  Siē njofton KosovaLive, kandidati pėr deputet i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK) nga Skenderaj, Murat Musliu ka akuzuar partinė e tij pėr manipulim me vota dhe parregullsi gjatė procesit zgjedhor nė kėtė komunė.

  Musliu pasi ka paraqitur ankesė nė PZAP ka lėshuar edhe njė reagim pėr media nė tė cilin ndėr tė tjera thuhet. "Unė, kandidati pėr deputet nė Parlamentin e Kosovės, nga radhėt e PDK-sė, Murat Musliu, jam i gatshėm tė argumentojė pėrmes xhirimeve filmike, se komisionerėt nė vendvotimet nė: Prekaz i Epėrm, Klinė e Epėrme, Makėrmal, Tushilė (me numėr tė vendvotimit: 2128b/2) Rezallė (vendvotimi 2116b, 00-R, 2116/0,0,1-R), Runik dhe Qubrel dhe nė qytetin e Skenderajt, votat e kandidatėve tė PDK-sė, nuk i kanė numėruar fare, por i kanė vėnė nė formulare, sipas njė liste tė imponuar nga persona tė fuqishėm dhe zyrtarė tė lartė tė pushtetit lokal nė Skenderaj dhe tė PDK-sė.

  Qėllimi i kėtij organizimi, tė udhėhequr nga nėnkryetari Abdyl Ymeri, ka qenė nė radhė tė parė grumbullimi i votave pėr kandidatė tė caktuar brenda listės sė PDK-sė, ku komisionarėve tė secilit regjion iu ėshtė dhėnė lista me emrat, tė cilėt duhet tė votohen, si psh: nė Prekaz Xhevahire Izmanku, nė Polac Valbona Dibra, nė Runik njė kandidat jashtė Skenderajt".

  Musliu ka folur edhe pėr njė marrėveshje tė fshehtė mes PDK-sė dhe LDD-sė qė ėshtė bėrė me qėllim qė LDD tė marrė vota pėrmes votimit tė shumėfishtė nga komisionerėt e PDK-sė me qėllim qė kjo parti tė arrijė pragun zgjedhor.

  "Qėllimi tjetėr i kėtij organizimi ka qenė sprovimi i marrėveshjes paraprake, e cila ėshtė bėrė nė mes tė PDK-sė dhe LDD, qė kjo e fundit tė merr 10%, dhe pėr tė arritur kjo, organizatorėt ua kanė hequr votat kandidatėve tė caktuar tė PDK-sė, tė cilėt janė Murat Musliu, Gani Koci, etj, pėr t’ia qitur ato vota LDD-sė, pėr cka ka pasur probleme edhe me komsionerėt dhe me vet LDD-nė", tha Musliu.
  Kandidati i PDK-sė Musliu akuzon PDK-nė pėr manipulim votash - Zgjedhjet 2010 - Politikė - Koha Net


  Wie kann die EU da nur von keinem bzw. fast gar keinem Wahlbetrug sprechen ???

  Aber man lese selbst..

  >>


  Brukseli kėrkon njė qeveri kosovare me "program evropian" - Kosovė - Lajme - Koha Net
  Scheiss EU, selbst die PDK Kandidaten geben zu das von Seiten der PDK betrogen wurde. Für mich geniessen diese PDK Kandidaten die die Interessen des Volkes über der Partei stellen Respekt. Genau so muss es sein.

 6. #86
  Fan Noli
  Meine Meinung:
  Alle Parteien sollten sich gegen den Wahlbetrug der PDK verbünden (LDK, VV, AAK, AKR, LDD und FER). Alle zusammen gegen den Wahlbetrug der PDK

 7. #87

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.526
  Zitat Zitat von Bloody Beitrag anzeigen
  Kandidati i PDK-sė Musliu akuzon PDK-nė pėr manipulim votash  Partitė politike vazhdojnė ta akuzojnė njėra tjetrėn pėr parregullsi gjatė procesit zgjedhor tė 12 dhjetorit, mirėpo njė rast ku njė anėtar akuzon partinė e tij ka ndodhur pikėrisht nė Skenderaj, nė vendin i cili ėshtė kontestuar mė sė shumti nė Kosovė pėr manipulime gjatė procesit zgjedhor.
  I pakėnaqur me procesin atje ėshtė edhe Gani Koci, kandidat i PDK-sė, i cili ka deponuar njė ankesė nė Panelin Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa. Koci ka thėnė se kėtė e bėri pėr ta mbrojtur votėn e tij.
  Siē njofton KosovaLive, kandidati pėr deputet i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK) nga Skenderaj, Murat Musliu ka akuzuar partinė e tij pėr manipulim me vota dhe parregullsi gjatė procesit zgjedhor nė kėtė komunė.

  Musliu pasi ka paraqitur ankesė nė PZAP ka lėshuar edhe njė reagim pėr media nė tė cilin ndėr tė tjera thuhet. "Unė, kandidati pėr deputet nė Parlamentin e Kosovės, nga radhėt e PDK-sė, Murat Musliu, jam i gatshėm tė argumentojė pėrmes xhirimeve filmike, se komisionerėt nė vendvotimet nė: Prekaz i Epėrm, Klinė e Epėrme, Makėrmal, Tushilė (me numėr tė vendvotimit: 2128b/2) Rezallė (vendvotimi 2116b, 00-R, 2116/0,0,1-R), Runik dhe Qubrel dhe nė qytetin e Skenderajt, votat e kandidatėve tė PDK-sė, nuk i kanė numėruar fare, por i kanė vėnė nė formulare, sipas njė liste tė imponuar nga persona tė fuqishėm dhe zyrtarė tė lartė tė pushtetit lokal nė Skenderaj dhe tė PDK-sė.

  Qėllimi i kėtij organizimi, tė udhėhequr nga nėnkryetari Abdyl Ymeri, ka qenė nė radhė tė parė grumbullimi i votave pėr kandidatė tė caktuar brenda listės sė PDK-sė, ku komisionarėve tė secilit regjion iu ėshtė dhėnė lista me emrat, tė cilėt duhet tė votohen, si psh: nė Prekaz Xhevahire Izmanku, nė Polac Valbona Dibra, nė Runik njė kandidat jashtė Skenderajt".

  Musliu ka folur edhe pėr njė marrėveshje tė fshehtė mes PDK-sė dhe LDD-sė qė ėshtė bėrė me qėllim qė LDD tė marrė vota pėrmes votimit tė shumėfishtė nga komisionerėt e PDK-sė me qėllim qė kjo parti tė arrijė pragun zgjedhor.

  "Qėllimi tjetėr i kėtij organizimi ka qenė sprovimi i marrėveshjes paraprake, e cila ėshtė bėrė nė mes tė PDK-sė dhe LDD, qė kjo e fundit tė merr 10%, dhe pėr tė arritur kjo, organizatorėt ua kanė hequr votat kandidatėve tė caktuar tė PDK-sė, tė cilėt janė Murat Musliu, Gani Koci, etj, pėr t’ia qitur ato vota LDD-sė, pėr cka ka pasur probleme edhe me komsionerėt dhe me vet LDD-nė", tha Musliu.
  Kandidati i PDK-sė Musliu akuzon PDK-nė pėr manipulim votash - Zgjedhjet 2010 - Politikė - Koha Net


  Wie kann die EU da nur von keinem bzw. fast gar keinem Wahlbetrug sprechen ???

  Aber man lese selbst..

  >>


  Brukseli kėrkon njė qeveri kosovare me "program evropian" - Kosovė - Lajme - Koha Net

  qfare kerkon brukseli nuk na intereson ne pse brukseli vet nuk esht shtet national por multiethnich dhe ka probleme te veta si i ka ma te madhe se sa ka kosova

  tzz genau das was die briten im eu parlament immer sagen

  ihr wollt die demokratie ausslöschen , den leuten die freiheit nehmen über ihren staat zu entscheiden usw. genau das passt alles drauf zu was sie in kosovo machen wollen diese nationallosen kranken leute aus brüssel

  hoffe das die EU bald zusammenbricht dann haben wir unseren frieden in unserem eigenem land und keinen terror von diesen kranken aus belgien

 8. #88
  Avatar von Arbėr

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Vetėvendosje! thotė se nė Gjilan u dėmtua pėr rreth 1.500 vota

  Gjilan, 14 dhjetor - Drejtues tė Lėvizjes Vetėvendosje! nė Gjilan, thanė tė hėnėn se nė ditėn e votimeve pati parregullsi tė shumta, tė cilat i kanė evidencuar aktivistėt e kėsaj lėvizje pėr ēka ata u dėmtuan me rreth 1.500 vota dhe paralajmėruan padi kundėr Komisionit Komunal Zgjedhor.

  Ata thanė se janė partia mė e pėrkrahur nė qytetin e Gjilanit, ku qytetarėt i dhanė pėrkrahje tė madhe dhe se do tė dilnin tė parėt, sikur tė mos dėmtoheshin pėr rreth 1.500 vota, megjithatė ata nė Komunė e Gjilanit pėr nga numri i votave radhiten partia e dytė.
  Vetėvendosje! thotė se nė Gjilan u dėmtua pėr rreth 1.500 vota - Zgjedhjet 2010 - Politikė - Koha Net

 9. #89
  Fan Noli
  Zitat Zitat von Arbėr Beitrag anzeigen
  Vetėvendosje! thotė se nė Gjilan u dėmtua pėr rreth 1.500 vota

  Gjilan, 14 dhjetor - Drejtues tė Lėvizjes Vetėvendosje! nė Gjilan, thanė tė hėnėn se nė ditėn e votimeve pati parregullsi tė shumta, tė cilat i kanė evidencuar aktivistėt e kėsaj lėvizje pėr ēka ata u dėmtuan me rreth 1.500 vota dhe paralajmėruan padi kundėr Komisionit Komunal Zgjedhor.

  Ata thanė se janė partia mė e pėrkrahur nė qytetin e Gjilanit, ku qytetarėt i dhanė pėrkrahje tė madhe dhe se do tė dilnin tė parėt, sikur tė mos dėmtoheshin pėr rreth 1.500 vota, megjithatė ata nė Komunė e Gjilanit pėr nga numri i votave radhiten partia e dytė.
  Vetėvendosje! thotė se nė Gjilan u dėmtua pėr rreth 1.500 vota - Zgjedhjet 2010 - Politikė - Koha Net
  Der Thaqi der Hund hat überall geklaut. Hinter dieser ganzen organisierten Wahlfälschung steckt bestimmt der Shiku. Der Shiku hat überall in Kosovo seine Zellen gut organisiert mit Kadri Veseli dem Thaqi Freund an der Spitze.  angeblich wurde Shiku (Geheimdienst) aufgelöst, aber das stimmt gar nicht.


 10. #90

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.526
  kosova ist verloren

Seite 9 von 11 ErsteErste ... 567891011 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. HDMI-Betrug nix gut
  Von Lance Strongo im Forum PC, Internet, Games
  Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 29.02.2012, 02:01
 2. Türkei: Gigantische Uran vorkommen entdeckt
  Von EnverPasha im Forum Wirtschaft
  Antworten: 41
  Letzter Beitrag: 10.08.2011, 01:02
 3. Wo ist Thaqi gegblieben?
  Von D-ZAR im Forum Kosovo
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 27.06.2009, 14:37