BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 22 von 27 ErsteErste ... 12181920212223242526 ... LetzteLetzte
Ergebnis 211 bis 220 von 263

Hidhet poshte kerkesa per Edukate Fetare ne Shkolla!

Erstellt von IbishKajtazi, 31.08.2011, 17:38 Uhr · 262 Antworten · 10.969 Aufrufe

 1. #211
  Avatar von Rockabilly

  Registriert seit
  27.01.2011
  Beiträge
  15.871
  Zitat Zitat von Mbreti Bardhyl Beitrag anzeigen
  Oooooooooooooooooo Lul.Po le bre burr,se ktyne cungave ju ka ba truni kos.Po kta nuk shofim hiq ma larg se deri te hunda e vet.Lej bre burr hiqu tyne.Po qysh po ki nerva mu marr me kta hajvana.  P.S.Qysh dreqin u kujtove per at signatur hahahahahahahahahahaha
  Po bre mir e ki, ja tregon verteten, edhe fund n`fund vjen nje nanqim katunar dhe thot skeni luftu dhe jeni tradhtar hahha Mir e ki, na e dim verteten, e kta jeton ne boten atynve si Arid Uka, po ka mu ba von edhe atynve kurr ju qelen syt

 2. #212
  Avatar von Rockabilly

  Registriert seit
  27.01.2011
  Beiträge
  15.871
  Zitat Zitat von Sazan Beitrag anzeigen
  hec more mos ma shurdho karin.. ich habe dich kein einziges mal nach deiner familie und ihren heldentaten befragt, also laber keinen schrott!
  ich wollte wissen woher du dir das recht nimmst über uns moslems zu urteilen..und was du für kosova bisher geleistet hast! ich könnte jetzt auch meine verwandten von A bis Z aufzählen, aber das würd mir nix bringen wenn ich selber ne wurst wäre, verstehst du?
  A je ti banor i rugoves apo lop i rugoves ? Vet tu kan mbyl syt dhe spo e shen verteten. Njanen an rren e thot rugovjant jan musliman te fort dhe anen tjeter po ndertojn kish ne rugov . Ktu Muslimant jan tu i perkrah katolikt e do hajvana si ti edhe gojimi kishe po na kritikoni se skena luftu, se keni luftu ju fort Juve veq kryt e juj budall vetem boshnjakt dhe turkt po ju ndimojn, e neve katolik tradhtar po na ndimojn muslimant shqiptar, a po ta rrok se je ne anen e jo-shqiptarve. Njanen an e mani flamurin e gjergj kastriotit, dhe anen tjeter i thirrni vllazer ata boshnjakt e turkt, se e shajn gjergj kastriotin. Hajde lop e rugoves tregom kush asht ktu per atdheun? Mos mu kan katolikt e mutit amerikes si Joseph DioGuardi ose Lek Lulgjuraj ne amerik, na kish hin shkau na kish pre. Kari 3metras amerikes, AACL dhe lobimit hebre ta kan rrujt bethen moj Arid Uk i flisht. Se sja ka hanger palestines dhe afganistanit fort kur ka hi shkau tu massakru shqiptar, po amerika ja ka qi nanen, e jo boshnjaki a turku se pot perkrah. E tash kishe po na kiritikoni dhe po naj shani grat si kurva e ne si tradhtar kombit, e vet nuk shen si perdridhet Adelina Ismaijli, Genta Ismaijli, Arta Bajrami neper televizor . Hajt more lop se spo din ku asht verteta, kaq fetar se asht kosova, se edhe i ndalon shamit ne shkoll ose msimin fetar . Keni ardh ne gjermani shtet me shumic krishter, e kishe po baheni fetar dhe po jau han vllaznia neper arabi eee kerkun sje, veq mend te kurvat e ki, si msati se veq menon mi hyp lopave Me ty u kryva, turp mu kan ti i rugoves. Ishalla ta kthen kisha rugoves se e keni nreq mendjen, se ju, sidomos Gojimi, si deg fort po u qoni kunder trungullit. Koft se na shani ne si tradhtar, jeni edhe ju tradhtar, se bollat e stergjyshve te juj katolik jan kan Tung äää selam alejkum, kurr mos tshkrujsha ma

 3. #213

  Registriert seit
  15.02.2011
  Beiträge
  2.950
  Zitat Zitat von Luli Beitrag anzeigen
  A je ti banor i rugoves apo lop i rugoves ? Vet tu kan mbyl syt dhe spo e shen verteten. Njanen an rren e thot rugovjant jan musliman te fort dhe anen tjeter po ndertojn kish ne rugov . Ktu Muslimant jan tu i perkrah katolikt e do hajvana si ti edhe gojimi kishe po na kritikoni se skena luftu, se keni luftu ju fort Juve veq kryt e juj budall vetem boshnjakt dhe turkt po ju ndimojn, e neve katolik tradhtar po na ndimojn muslimant shqiptar, a po ta rrok se je ne anen e jo-shqiptarve. Njanen an e mani flamurin e gjergj kastriotit, dhe anen tjeter i thirrni vllazer ata boshnjakt e turkt, se e shajn gjergj kastriotin. Hajde lop e rugoves tregom kush asht ktu per atdheun? Mos mu kan katolikt e mutit amerikes si Joseph DioGuardi ose Lek Lulgjuraj ne amerik, na kish hin shkau na kish pre. Kari 3metras amerikes, AACL dhe lobimit hebre ta kan rrujt bethen moj Arid Uk i flisht. Se sja ka hanger palestines dhe afganistanit fort kur ka hi shkau tu massakru shqiptar, po amerika ja ka qi nanen, e jo boshnjaki a turku se pot perkrah. E tash kishe po na kiritikoni dhe po naj shani grat si kurva e ne si tradhtar kombit, e vet nuk shen si perdridhet Adelina Ismaijli, Genta Ismaijli, Arta Bajrami neper televizor . Hajt more lop se spo din ku asht verteta, kaq fetar se asht kosova, se edhe i ndalon shamit ne shkoll ose msimin fetar . Keni ardh ne gjermani shtet me shumic krishter, e kishe po baheni fetar dhe po jau han vllaznia neper arabi eee kerkun sje, veq mend te kurvat e ki, si msati se veq menon mi hyp lopave Me ty u kryva, turp mu kan ti i rugoves. Ishalla ta kthen kisha rugoves se e keni nreq mendjen, se ju, sidomos Gojimi, si deg fort po u qoni kunder trungullit. Koft se na shani ne si tradhtar, jeni edhe ju tradhtar, se bollat e stergjyshve te juj katolik jan kan Tung äää selam alejkum, kurr mos tshkrujsha ma
  Cfare kali te koke! ti e din, se 90% te shqiptareve ne Kosove musliman ja, ski nevoj me na ofendu, maje feje per veti

 4. #214
  Avatar von Rockabilly

  Registriert seit
  27.01.2011
  Beiträge
  15.871
  Zitat Zitat von Karl der Kuehne Beitrag anzeigen
  Cfare kali te koke! ti e din, se 90% te shqiptareve ne Kosove musliman ja, ski nevoj me na ofendu, maje feje per veti

  O analfabet, lexo mir per kan e kam fjalen, per kta se po thojn skena ba sen si Sazani ose Gojimi dhe lypin ndim prej boshnjakve dhe turkve. Une boll mir e kam shkru se shqiptart musliman na perkrahin ne dhe jo kta Arid Ukaj.

 5. #215
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Luli Beitrag anzeigen
  O analfabet, lexo mir per kan e kam fjalen, per kta se po thojn skena ba sen si Sazani ose Gojimi dhe lypin ndim prej boshnjakve dhe turkve. Une boll mir e kam shkru se shqiptart musliman na perkrahin ne dhe jo kta Arid Ukaj.
  Sezanin e Gojimin......etc i dojne keta(Turqit e Boshnjakt) veq se jan musliman e nuk i dojne se jan shqipetar.

 6. #216
  Avatar von Rockabilly

  Registriert seit
  27.01.2011
  Beiträge
  15.871
  Zitat Zitat von Mbreti Bardhyl Beitrag anzeigen
  Sezanin e Gojimin......etc i dojne keta(Turqit e Boshnjakt) veq se jan musliman e nuk i dojne se jan shqipetar.
  Qashtu asht. E shajn gjuhen shqipe dhe neve si popull. Nuk i dojn si shqiptar, po veq si fetar musliman, po sja rrok ktynve. Sidomos kta turq sdisaher i perkrahin shkihet dhe na shajn si popull, e kishe tash po i ndimojn ktynve kunder katolikve si ky Pasaga, se ska as gjuh, as fe, as kultur te vet dhe thot katolikt jan shkije dhe kta "patriotat" sazan ose gojim e perkrahin, dhe ne anen tjeter thot pasaga, gjuha shqipe asht e keqe ose gjergj kastrioti asht kurvan, po ater kishe bajn vllaznim shqiptaro-boshnjak me flamurin atynve dhe flamurin shqiptar (e gjergj kastriotit)

 7. #217
  Pejan
  oh t'kishin than k'ta n'Kosovë, si i adhurojne Boshnjakt e Turqit, e e urrejn Skenderbeun...


 8. #218
  El Hefe
  Zitat Zitat von Pejani Beitrag anzeigen
  oh t'kishin than k'ta n'Kosovë, si i adhurojne Boshnjakt e Turqit, e e urrejn Skenderbeun...

  Interneti edhe shoqeria n' diaspor po jau trazon trunin. Bile kan nis edhe shqiptart tu thirr veten kanake.


  Nejse, nuk kan faj.Kur je i fshim dhe nuk dish ma mir t'falet

 9. #219
  Mudi
  Zitat Zitat von Luli Beitrag anzeigen
  Une dhe familija jeme i kena ndemu Kosoves mashum se tan shqiptart ktu. Daja im i ka organizu protestat ne Washington kunder Serbis dhe per Kosov te lir dhe ka majt mledhje me Sali Berishen, Rugoven etj. Mixha im, prift katolik kurvan si mas teje, ka majtur dhe organisuar protesta ne zvicer kunder serbis. Qdo jav e rreshin shkijet dajak te kishe e vet ne Guci deri kur kan dasht me morr me me borgosur dhe me vrra. Migja im dhe babai im i kan mledh paret ne Gjermani dhe Zvicer dhe i kan apur UCKs per me ble arme. Qe qka kan ba katolikt, bir kurvana si po mendon ti
  Si pike e pare: Ma hengsh suxhukin me vullnet, o bythqim!
  Cka po mendon se kush je ti, femi?
  Kush ne BF po interesohet per familjen tende? Kerkush!
  Pas Laptop-it munda edhe une mu be antar i UCK-se.
  Ate kryq qe e mban ti n'fyt, duhesh dite e nate me puth,
  se me te zene dikush, qe te njeh, ta ben fytyren pidh.
  Mandej mundesh apet mu fry ketu.
  Kqyre fen tende dhe mos u perzi ketu ne fen teme.

 10. #220
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Une nuk po muj disa ketu mi kuptu.
  Kerkush nuk ashte ketu kunder fes Muslimane,nuk jam kah muj e di qka dreqin kan kta cunga.Ju ose jeni analfabeta ose jeni te semure psiqikishte.Edhe une vet musliman jam.Une jam kunder shamise ne shkolla e kunder edukates fetare ne shkolla.Edhe Parlamenti ka votu ne menyre demokratike kunder ketije ligji.Kerkush juve nuk jau ndalon me mesu per fene.Xhamijat e Kishat qel jone,e tone kohen that jan. Deri tash neper Xhamija nuk ka kendu Hoxha po e ka leshu Cd.Shkoni atje e mesoni per fene sa te mundeni.
  Shkolla nuk ashte vendi ku mesohet per fe.
  Une nuk po muj keta mi kuptu pse ne qdo menyre po mundohen me fut landen e Edukates fetare neper shkolla??????
  1.Kush i kontrollon keta "Mesues"
  2.A mundet Kosova vete mi kontrollu qka ju mesojne keta nxansave
  Pergjigja ashte jo.
  Kosova tash per tash nuk mundet me i kontrollu.E vjen tuli "mesuesi" i mutit e vjen kishe si bamirse, e i keqperdore nxansat per qellime te kqija,pra ide radikale e vellavrasese.
  Gjermania shembull ashte shtet shume i forte ne Evrope edhe nuk mundet me i kontrollu ne menyre efikase keta njerz.Po na medet kerkun hiq nuk jemi.
  Ani kush ju kish bashku protestes...Shefqet Krasniqi
  Dihet se qfare "njeri"ose ma mire me thane ky fare shtaze e eger eshte Shefqet Krasniqi.
  Keta "njerz" qe po i udhheqin keto protesta jan njerz te dyshimt
  Heret apo vone keta "njerz"si shpejt keni mi pa para drejtesise.

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 72
  Letzter Beitrag: 12.05.2012, 22:43
 2. Antworten: 43
  Letzter Beitrag: 07.05.2012, 15:40
 3. Pa Rrotulla - Toleranca Fetare ndër Shqiptar
  Von Pejan im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 25
  Letzter Beitrag: 04.05.2012, 08:10
 4. Antworten: 11
  Letzter Beitrag: 28.04.2012, 20:45
 5. Albanien: Shkolla Austriake Shkoder
  Von Styria im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 30.11.2009, 15:31