BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 7 von 11 ErsteErste ... 34567891011 LetzteLetzte
Ergebnis 61 bis 70 von 104

Kosova ėshtė Shqipėri

Erstellt von United Albania, 16.10.2010, 02:24 Uhr · 103 Antworten · 8.437 Aufrufe

 1. #61

  Registriert seit
  09.03.2006
  Beiträge
  3.135
  Zitat Zitat von AlbNYC Beitrag anzeigen
  Wen habe ich denn beleidigt?
  Die Frage

  Zitat Zitat von AlbNYC Beitrag anzeigen
  Ich hab dir nur gesagt wie dumm du bist!
  Die Antwort


 2. #62

  Registriert seit
  03.11.2009
  Beiträge
  13.141
  William Walker pro bashkimit me Shqipėrinė

  Publikuar: Sot, mė 11 nėntor 2010


  Ish-ambasadori i OSBE-sė, William Walker kritikon qeverinė e deritanishme tė Kosovės se nuk ka bėrė asgjė pėr tė pėrmirėsuar jetėn e qytetarėve. Ai po kėshtu kritikon misionin pėr sundimin e ligjit, EULEX, se nuk ka punuar nė forcimin e rendit dhe ligjit nė Kosovė.
  Por jo vetėm kaq, nė njė intervistė pėr Top Channel, diplomati amerikan qė alarmoi botėn pėr masakrėn e Reēakut, kritikon komunitetin ndėrkombėtar se pėr dhjetė vjet nuk ka qenė nė gjendje tė ushtrojė kontroll mbi veriun e vendit.

  Walker kėsaj radhe kthehet nė Kosovė pėr njė qėllim tė veēantė, si mbėshtetės i Albin Kurtit, por edhe pėr tė monitoruar votėn e qytetarėve tė Kosovės, tani qė mundėsitė e reja po u vijnė pėrpara.

  “Mendoj se qeveria tė cilėn e humbėn, pati dy vjet kohė tė tregojė se ēfarė mund tė bėjė pėr shtetin dhe unė jam i zhgėnjyer pėr atė ēfarė kanė bėrė ata. Shumė ēėshtje me rėndėsi pėr qytetarėt e Kosovės nuk kanė pėrparuar”, ka deklaruar Walker, i cili ka pėrmendur edhe sektorėt ku ekzekutivi i Hashim Thaēit sipas tij ka dėshtuar.

  “Po e them qė s’kam parė asnjė progres nė sektorin e energjisė, nuk kam parė progres nė sektorin e shėndetėsisė, janė kėto ēėshtje pėr tė cilat njerėzit me tė vėrtetė shqetėsohen. Qeveria e Kosovės ka investuar nė infrastrukturė, por janė shumė para tė cilat do tė mund tė investoheshin
  nė gjėra tė tjera, kėshtu qė jam shumė i zhgėnjyer. Dhe ėshtė nė duart e qytetarėve nėse kėta njerėz do tė fitojnė edhe njė shans”, ka nėnvizuar Walker.

  Por ēfarė mendon ky diplomat amerikan pėr bashkimin e Kosovės me Shqipėrinė, njė ēėshtje kjo pėr tė cilėn Albin Kurti ka kohė qė ėshtė deklaruar se e ka pikėsynim.

  “Nganjėherė mendoj se ėshtė ide e mirė, nganjėherė nuk jam shumė i sigurt. Mendoj se njerėzit kanė njė arsye qė tė merren me kėtė ēėshtje, tė flasin e tė diskutojnė. A kam unė njė opinion tani? Nuk kam, por me tė vėrtetė mendoj se ka arsye tė mėdha pse qytetarėt e Kosovės dhe ata tė Shqipėrisė duhet tė flasin pėr tė ardhmen e tyre tė pėrbashkėt dhe nėse ata vijnė nė pėrfundimin qė bashkimi ėshtė diēka qė mund tė funksionojė, atėherė le tė bėhet”, ėshtė shprehur Walker.

  Ish-ambasadori amerikan shpreh opinionin e tij edhe pėrsa i pėrket bisedimeve me Serbinė, por edhe privatizimit tė Postės dhe Telekomit tė Kosovės.

  Ai shprehet se kėto janė dy procese qė dallojnė nga njėra-tjetra, por qė asnjėra nuk ėshtė mirė tė ndodhė tani.

  “Pėrpara se Kosova tė hyjė nė njė valė tė re bisedimesh, Beogradi duhet tė kėrkojė falje pėr atė ēfarė ka bėrė para dhe gjatė vitit 1999”, ka thėnė ish-ambasadori.

  Sa i pėrket privatizimit tė postės, ai shprehet i vetėdijshėm qė ky proces tani nuk mund tė ndalohet, por kėrkon nga qeveria e re transparencė tė plotė.  :

 3. #63
  Avatar von DZEKO

  Registriert seit
  09.08.2009
  Beiträge
  56.166
  Habs gerade auf Bosnisch gelesen.

 4. #64

  Registriert seit
  03.11.2009
  Beiträge
  13.141
  Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
  Habs gerade auf Bosnisch gelesen.
  So ist es gut mein albanischer Bruder immer auf dem laufenden Bleiben

 5. #65
  Avatar von Fitnesstrainer NRW

  Registriert seit
  26.09.2010
  Beiträge
  3.327
  Zitat Zitat von SehireMeister Beitrag anzeigen
  William Walker pro bashkimit me Shqipėrinė

  Publikuar: Sot, mė 11 nėntor 2010


  Ish-ambasadori i OSBE-sė, William Walker kritikon qeverinė e deritanishme tė Kosovės se nuk ka bėrė asgjė pėr tė pėrmirėsuar jetėn e qytetarėve. Ai po kėshtu kritikon misionin pėr sundimin e ligjit, EULEX, se nuk ka punuar nė forcimin e rendit dhe ligjit nė Kosovė.
  Por jo vetėm kaq, nė njė intervistė pėr Top Channel, diplomati amerikan qė alarmoi botėn pėr masakrėn e Reēakut, kritikon komunitetin ndėrkombėtar se pėr dhjetė vjet nuk ka qenė nė gjendje tė ushtrojė kontroll mbi veriun e vendit.

  Walker kėsaj radhe kthehet nė Kosovė pėr njė qėllim tė veēantė, si mbėshtetės i Albin Kurtit, por edhe pėr tė monitoruar votėn e qytetarėve tė Kosovės, tani qė mundėsitė e reja po u vijnė pėrpara.

  “Mendoj se qeveria tė cilėn e humbėn, pati dy vjet kohė tė tregojė se ēfarė mund tė bėjė pėr shtetin dhe unė jam i zhgėnjyer pėr atė ēfarė kanė bėrė ata. Shumė ēėshtje me rėndėsi pėr qytetarėt e Kosovės nuk kanė pėrparuar”, ka deklaruar Walker, i cili ka pėrmendur edhe sektorėt ku ekzekutivi i Hashim Thaēit sipas tij ka dėshtuar.

  “Po e them qė s’kam parė asnjė progres nė sektorin e energjisė, nuk kam parė progres nė sektorin e shėndetėsisė, janė kėto ēėshtje pėr tė cilat njerėzit me tė vėrtetė shqetėsohen. Qeveria e Kosovės ka investuar nė infrastrukturė, por janė shumė para tė cilat do tė mund tė investoheshin
  nė gjėra tė tjera, kėshtu qė jam shumė i zhgėnjyer. Dhe ėshtė nė duart e qytetarėve nėse kėta njerėz do tė fitojnė edhe njė shans”, ka nėnvizuar Walker.

  Por ēfarė mendon ky diplomat amerikan pėr bashkimin e Kosovės me Shqipėrinė, njė ēėshtje kjo pėr tė cilėn Albin Kurti ka kohė qė ėshtė deklaruar se e ka pikėsynim.

  “Nganjėherė mendoj se ėshtė ide e mirė, nganjėherė nuk jam shumė i sigurt. Mendoj se njerėzit kanė njė arsye qė tė merren me kėtė ēėshtje, tė flasin e tė diskutojnė. A kam unė njė opinion tani? Nuk kam, por me tė vėrtetė mendoj se ka arsye tė mėdha pse qytetarėt e Kosovės dhe ata tė Shqipėrisė duhet tė flasin pėr tė ardhmen e tyre tė pėrbashkėt dhe nėse ata vijnė nė pėrfundimin qė bashkimi ėshtė diēka qė mund tė funksionojė, atėherė le tė bėhet”, ėshtė shprehur Walker.

  Ish-ambasadori amerikan shpreh opinionin e tij edhe pėrsa i pėrket bisedimeve me Serbinė, por edhe privatizimit tė Postės dhe Telekomit tė Kosovės.

  Ai shprehet se kėto janė dy procese qė dallojnė nga njėra-tjetra, por qė asnjėra nuk ėshtė mirė tė ndodhė tani.

  “Pėrpara se Kosova tė hyjė nė njė valė tė re bisedimesh, Beogradi duhet tė kėrkojė falje pėr atė ēfarė ka bėrė para dhe gjatė vitit 1999”, ka thėnė ish-ambasadori.

  Sa i pėrket privatizimit tė postės, ai shprehet i vetėdijshėm qė ky proces tani nuk mund tė ndalohet, por kėrkon nga qeveria e re transparencė tė plotė.  :


  Mal abwarten, ob er wirklich "PRO Vereinigung" ist, oder ob das nicht eher Diplomaten-Geplänkel ist.

  I them: Ide e keqe ! Shqipėria nuk ėshtė e mirė pėr Kosovėn:
  Ekonomi tė keqe por krimit tė lartė

 6. #66
  Avatar von El Malesor

  Registriert seit
  23.10.2008
  Beiträge
  5.438
  Zitat Zitat von Fitnesstrainer NRW Beitrag anzeigen
  Mal abwarten, ob er wirklich "PRO Vereinigung" ist, oder ob das nicht eher Diplomaten-Geplänkel ist.

  I them: Ide e keqe ! Shqipėria nuk ėshtė e mirė pėr Kosovėn:
  Ekonomi tė keqe por krimit tė lartė
  Wieso kannst du albanisch?

 7. #67
  Arvanitis
  Pa Kosova dhe Chameria nuk ka Shqiperi!!!

 8. #68
  Avatar von Muratoğlu

  Registriert seit
  30.09.2010
  Beiträge
  4.724
  Zitat Zitat von Gjergj Fishta Beitrag anzeigen
  Wieso kannst du albanisch?
  na krejt dim me fol shqip se i kena pas gjyshin e gjyshen shqiptar .. :

 9. #69
  Avatar von Opoja_Pz

  Registriert seit
  22.01.2009
  Beiträge
  683
  Zitat Zitat von BosnaMudza Beitrag anzeigen
  na krejt dim me fol shqip se i kena pas gjyshin e gjyshen shqiptar .. :
  Oder Google Übersetzer eshte Shqiptar

 10. #70
  Avatar von El Malesor

  Registriert seit
  23.10.2008
  Beiträge
  5.438
  Zitat Zitat von BosnaMudza Beitrag anzeigen
  na krejt dim me fol shqip se i kena pas gjyshin e gjyshen shqiptar .. :
  Alter, was geht denn hier ab?
  Du sprichst sogar malsorisches Albanisch.

Seite 7 von 11 ErsteErste ... 34567891011 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. qka eshte fusnota
  Von Bervenik im Forum Humor - Vicevi
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 21.02.2012, 16:18
 2. Kufiri Shqiperi - Shqiperi ( Dardania)
  Von ALB-EAGLE im Forum Kosovo
  Antworten: 10
  Letzter Beitrag: 30.04.2011, 19:33
 3. Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 11.11.2010, 12:55
 4. Nje Shqiperi ?? Pse ??
  Von illyrian_eagle im Forum Kosovo
  Antworten: 364
  Letzter Beitrag: 01.08.2009, 11:34
 5. E Perjetshme eshte Shqiperia
  Von im Forum Musik
  Antworten: 15
  Letzter Beitrag: 12.12.2006, 16:46