BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 13 von 13 ErsteErste ... 3910111213
Ergebnis 121 bis 124 von 124

Kosova war immer teil Serbiens-sagt Palestinesischer Diplomat

Erstellt von Mbreti Bardhyl, 09.06.2011, 13:58 Uhr · 123 Antworten · 9.895 Aufrufe

 1. #121
  Avatar von Ciciripi

  Registriert seit
  26.03.2012
  Beiträge
  5.085
  Zitat Zitat von Adem Beitrag anzeigen
  Ambasadori palestinez nė OKB: Palestina pėrkrah pavarėsinė e Kosovės
  Dr. Ibrahim Khraishi, ambasador i Palestinės pranė misionit tė OKB-sė nė Gjenevė situatėn nė Kosovė e ka vlerėsuar shumė tė mirė nė krahasim me kohėn kur Kosova ishte e okupuar nga Serbia, apo kur ishte pjesė e ish-Jugoslalvisė.

  “Unė e njoh situatėn mirė nė Kosovė dhe Serbi, bile nė kėtė tė fundit kam jetuar disa vite para mė shumė se njė decenie si pėrfaqėsues i organizatave palestineze nė Beograd. Si nė Serbi, edhe nė Kosovė gjėrat kanė ndryshuar nė kahe pozitive sepse dy vendet, si ish-rajone tė Jugosllavisė, janė dy shtete nė vete dhe mė vjen mirė kur dėgjoj se mes tyre ka nisur dialogu, tė cilin edhe ne e preferojmė mė shumė se sa problemet tė zgjidhen me kallashnikov”, ka deklaruar ambasadori Khraishi.

  I pyetur rreth disa deklaratave tė ambasadorit palestinez nė Serbi, Muhamed Nabhan, se gjoja “Kosova nuk ka qenė e okupuar” apo “paska qenė pjesė e Serbisė..”, ambasadori Khraishi i ka thėnė agjencisė “Presheva Jonė” se deklarimet e tille nė mediet serbe nuk duket tė jenė serioze dhe “mund tė them se ato janė private, personale tė tij, sepse dihen qartė qėndrimet e shtetit tė Palestinės ndaj Kosovės”.

  “Shteti i Palestinės, pra qeveria jonė mbėshtet proceset e filluara pėr integrimin e Kosovės nė bashkėsinė evropiane dhe ndėrkombėtare, ashtu siē pėrkrahim edhe pavarėsinė e saj. Njohja e saj nga shteti ynė ėshtė vetėm ēėshtje kohe dhe mė shumė ēėshtje diplomatike se sa politike. Ne kemi bashkėpunim tė mirė me autoritetet e Kosovės, kemi pasur takime me ministrin e Jashtėm tė Republikės sė Kosovės. Rasti i Palestinės dallon shumė pak nga ai i Kosovės”, ka theksuar pos tjerash diplomati palestinez nė fund, duke shtuar se “dallimi i vetėm mes Palestinės dhe Kosovės ekziston vetėm aty se ju keni pėrkrahje mė tė madhe nga SHBA-ja, tė cilėn edhe ne jemi duke e kėrkuar”.


  So und jetzt Free Palästina^^
  Zitat Zitat von Albion Beitrag anzeigen
  yeahhh Free Palestina bla bla...an die pro palestina Albaner wacht endlich auf ihr opfers palestina scheisst auf euch
  .

 2. #122
  Avatar von MariGanja

  Registriert seit
  15.07.2004
  Beiträge
  555
  Zitat Zitat von Sazan Beitrag anzeigen
  du bist so ein verblendeter trottel..
  schonmal vom berliner kongress gehört, du spatzenhirn?? was meinst du wer albanien in stücke gerissen hat.. bangladesh oder arabien?
  Was geschah dort und wieso? Wieso hatten Albaner keine Lobby?

 3. #123

  Registriert seit
  19.09.2008
  Beiträge
  16.602
  Moslem-Brosers yeahhhhhhh

 4. #124
  Avatar von Ilan

  Registriert seit
  25.06.2009
  Beiträge
  10.227
  Scheiss drauf was irgend so ein Araber sagt.

Seite 13 von 13 ErsteErste ... 3910111213

LinkBacks (?)


Ähnliche Themen

 1. Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 07.05.2012, 00:50
 2. Immer weniger Bürger Serbiens für den EU Beitritt
  Von Nemam pojma im Forum Politik
  Antworten: 54
  Letzter Beitrag: 17.01.2011, 21:39
 3. Kosovo, 1998 Teil Serbiens...
  Von MIC SOKOLI im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 23.12.2009, 21:56
 4. us-diplomat eliot engel zu kosova
  Von drenicaku2 im Forum Politik
  Antworten: 49
  Letzter Beitrag: 08.07.2006, 16:54