BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 30 von 37 ErsteErste ... 20262728293031323334 ... LetzteLetzte
Ergebnis 291 bis 300 von 369

Kosovo Armee (FSK) ist Gegründet!!!!!

Erstellt von DerPate, 22.01.2009, 07:54 Uhr · 368 Antworten · 41.820 Aufrufe

 1. #291
  Romantika
  Zitat Zitat von Krosovar Beitrag anzeigen
  Was ist das denn für ne Seite???
  Und dann gleich nochmal die Taten der Bosnier und Kroaten reinpfeiffen!

  Warum stehen da denn keine Serbische Taten???
  Achso weil es die Datenbank der Seite sprengen würde

  Wie ich sowas hasse, echt zum kotzen

  Viele serben begreifen es bis heute noch nicht, das Der Aggressor im Balkan Serbien war.!

 2. #292
  Avatar von Dukagjin

  Registriert seit
  17.12.2008
  Beiträge
  1.776
  aktuelle Bilder: 3. #293
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Armatoset FSK-ja

  Enjte, 21 Janar 2010 20:27
  Fidan Tahiri

  Pėrveē kompletimit tė resursit human, Forca e Sigurisė sė Kosovės gradualisht po plotėsohet dhe nė pjesėn teknike tė saj. Pjesa e parė e armatimit veē ka arritur nė depot e kėtij institucioni tė sigurisė.

  Ndonėse ajo ka njė vit qė ėshtė krijuar, ka njė teknikė tė mjaftueshme sa u pėrket intervenimeve, nė rast fatkeqėsive natyrore apo dhe ndonjė rasti pėr emergjenca civile.

  Pothuaj se e tėrė teknika qė ka FSK-ja ėshtė e ardhur si donacion. Ajo ėshtė e llojit tė ndryshėm, duke u ranguar nga ato tė transportit tė rėndė e deri tek autoambulancat.

  Armatimi

  Pėrveē makinerisė, pjesėtarėt e FSK-sė pritet qė gjatė kėtyre ditėve tė pajisen edhe me armė tė brezit, e shumė shpejt edhe me armė tė gjata.

  Sipas Ibrahim Shalės, drejtor i Zyrės pėr Marrėdhėnie me Publikun, armatosja e FSK-sė pritet tė bėhet shumė shpjet. "FSK-ja ėshtė furnizuar me armėt e brezit, ato priten vetėm tė shpėrndahen, kurse armėt e gjata janė nė fazėn pėrfundimtare tė procesit tė prokurimit, ndėrkaq kontraktuesi pritet t'i sjellė shumė shpejt nė depot tona", u shpreh Shala.

  Konkurs edhe pėr 400 pjesėtarė

  Ndėrkaq, duke filluar nga enjtja (sot), Forca e Sigurisė sė Kosovės e hap dhe njė konkurs pėr rekrutimin dhe pranimin e pjesėtarėve tė rinj.

  Gjatė kėtij rekrutimi pritet tė pranohen 400 pjesėtarė, ndėrsa pėrzgjedhja e tyre do tė bėhet nė bazė tė konkurrimit, ku pėrfshihen aftėsitė psiko-fizike, gjendja shėndetėsore dhe procesi i verifikimit. "Nė kėtė fushatė tė rekrutimit, qė fillon mė 21janar, do tė pranohen 400 pjesėtarė tė rinj tė FSK-sė nga kontingjenti civil", ka bėrė tė ditur drejtori i Zyrės pėr Marrėdhėnie me Publikun nė FSK, Ibrahim Shala.

  Misioni i FSK-sė

  Misioni i FSK-sė ėshtė qė tė kryejė operacione tė reagimit ndaj krizave nė Kosovė dhe jashtė saj; operacionet e mbrojtjes civile brenda Kosovės; si dhe t'u ndihmojė autoriteteve civile nė pėrgjigje ndaj katastrofave natyrore dhe emergjencave tė tjera.
  Detyra tė tilla do tė pėrfshijnė operacionet e kėrkim-shpėtimit; mėnjanimin e mjeteve shpėrthyese; kontrollin dhe pastrimin e materieve tė rrezikshme; zjarrfikjen; si dhe detyrat tjera tė ndihmės humanitare.

  Misioni i parė i kėsaj force jashtė vendit ishte ai nė Shqipėri, qė nė bashkėpunim me forcat e NATO-s dhe ato shqiptare ndihmuan nė evakuimin e popullatės nga zonat e pėrmbytura.

  http://www.purestudio-host.info/info...etare&Itemid=2

 4. #294
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534  Pejoni (SSC)

 5. #295

  Registriert seit
  01.12.2009
  Beiträge
  4.668
  das ist gut finde ich da ab sofort ein angriff der serben nichts mehr anhaben kann.

 6. #296
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  FSK-ja vendoset nė veri tė Kosovės?!

  Lirie Hajdari
  Prishtinė, 25 janar

  Sipas burimeve tė gazetės, FSK-ja pritet tė vendoset ‘deri nė muajin prill nė veri tė Kosovės, nė njėrėn nga ish kazermat ushtarake atje’. Po ashtu kjo forcė, do tė fillojė tė armatoset lehtė nė pėrputhshmėri me planin Ahtisari. Armatosja do tė fillojė nė muajin shkurt.
  Prishtinė, 25 janar - Sa herė zihet nė gojė ēėshtja e veriut tė Mitrovicės, dhe integrimi i kėsaj pjese tė qytetit, qoftė nga institucionet vendore apo ato ndėrkombėtaret thuhet se janė shėnuar rezultatet nė dy vitet e fundit, e nė fakt janė vetė banorėt e asaj pjese qė ēdo ditė ballafaqohen me ekstremistėt dhe dhunėn serbe atje, tė pa redaktuar prej mė shumė se 10 vjet.

  Ndėrkohė qė po pėrflitet pėr njė strategji tė re tė Qeverisė edhe pse kjo nuk pėrbėn lajm, pasi institucionet e Kosovės po pėrpiqen prej kohėsh, informacione tė “Bota sot” bėjnė tė ditur pėr njė plan tjetėr.

  Sipas burimeve tė gazetės, FSK-ja pritet tė vendoset ‘deri nė muajin prill nė veri tė Kosovės, nė njėrėn nga ish kazermat ushtarake atje. Po ashtu kjo forcė, do tė fillojė tė armatoset lehtė nė pėrputhshmėri me planin Ahtisari. Armatosja do tė fillojė nė muajin shkurt.

  Gazeta “Bota sot”, nė disa shkrime, por edhe komente ka kėrkuar qė tė vendoset atje Forca e Sigurisė sė Kosovės,

  (Tekstin e plotė mund ta lexoni nė numrin e nesėrm tė gazetės, “Bota sot”)

  Bota Sot » FSK-ja vendoset nė veri tė Kosovės?!

 7. #297
  Avatar von AGRON

  Registriert seit
  13.11.2005
  Beiträge
  944
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen
  FSK-ja vendoset nė veri tė Kosovės?!

  Lirie Hajdari
  Prishtinė, 25 janar

  Sipas burimeve tė gazetės, FSK-ja pritet tė vendoset ‘deri nė muajin prill nė veri tė Kosovės, nė njėrėn nga ish kazermat ushtarake atje’. Po ashtu kjo forcė, do tė fillojė tė armatoset lehtė nė pėrputhshmėri me planin Ahtisari. Armatosja do tė fillojė nė muajin shkurt.
  Prishtinė, 25 janar - Sa herė zihet nė gojė ēėshtja e veriut tė Mitrovicės, dhe integrimi i kėsaj pjese tė qytetit, qoftė nga institucionet vendore apo ato ndėrkombėtaret thuhet se janė shėnuar rezultatet nė dy vitet e fundit, e nė fakt janė vetė banorėt e asaj pjese qė ēdo ditė ballafaqohen me ekstremistėt dhe dhunėn serbe atje, tė pa redaktuar prej mė shumė se 10 vjet.

  Ndėrkohė qė po pėrflitet pėr njė strategji tė re tė Qeverisė edhe pse kjo nuk pėrbėn lajm, pasi institucionet e Kosovės po pėrpiqen prej kohėsh, informacione tė “Bota sot” bėjnė tė ditur pėr njė plan tjetėr.

  Sipas burimeve tė gazetės, FSK-ja pritet tė vendoset ‘deri nė muajin prill nė veri tė Kosovės, nė njėrėn nga ish kazermat ushtarake atje. Po ashtu kjo forcė, do tė fillojė tė armatoset lehtė nė pėrputhshmėri me planin Ahtisari. Armatosja do tė fillojė nė muajin shkurt.

  Gazeta “Bota sot”, nė disa shkrime, por edhe komente ka kėrkuar qė tė vendoset atje Forca e Sigurisė sė Kosovės,

  (Tekstin e plotė mund ta lexoni nė numrin e nesėrm tė gazetės, “Bota sot”)

  Bota Sot » FSK-ja vendoset nė veri tė Kosovės?!
  esht lajmi shum i mir

 8. #298

  Registriert seit
  31.12.2009
  Beiträge
  9.979
  Zitat Zitat von Freimaurer Beitrag anzeigen
  das ist gut finde ich da ab sofort ein angriff der serben nichts mehr anhaben kann.
  aha napoleon! mit 2500 soldaten gegenüber 38.000 serben

 9. #299
  Avatar von AGRON

  Registriert seit
  13.11.2005
  Beiträge
  944
  Zitat Zitat von supersrbin Beitrag anzeigen
  aha napoleon! mit 2500 soldaten gegenüber 38.000 serben
  srbine jebo te patak

 10. #300
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von AGRON Beitrag anzeigen
  esht lajmi shum i mir

  nbisschen spät, aber immernoch besser als nie^^

Ähnliche Themen

 1. Neue Armee ( AĒTOSH ) im Kosovo ?
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 40
  Letzter Beitrag: 21.04.2012, 10:29
 2. Kosovo-Regierung gegründet
  Von ooops im Forum Kosovo
  Antworten: 27
  Letzter Beitrag: 20.02.2011, 18:31
 3. Kosovo ab 2012 Armee
  Von Fan Noli im Forum Kosovo
  Antworten: 144
  Letzter Beitrag: 12.09.2010, 12:52
 4. Kosovo-Armee wird bewaffnet
  Von Jehona_e_Rahovecit im Forum Kosovo
  Antworten: 67
  Letzter Beitrag: 25.04.2009, 12:30
 5. NATO plant Kosovo-Armee
  Von FREEAGLE im Forum Politik
  Antworten: 93
  Letzter Beitrag: 12.03.2008, 12:00