BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 47 von 54 ErsteErste ... 37434445464748495051 ... LetzteLetzte
Ergebnis 461 bis 470 von 537

Die Kosovo-Regierung unter Thaci

Erstellt von VoxPopuli, 23.03.2012, 18:52 Uhr · 536 Antworten · 42.181 Aufrufe

 1. #461
  Avatar von Cameria

  Registriert seit
  25.05.2012
  Beiträge
  2.475

 2. #462
  Avatar von VoxPopuli

  Registriert seit
  07.06.2011
  Beiträge
  2.612
  Deputeti i arrestuar Gjokiq, bashkėpunėtor me partitė shqiptare

  f1_26-gjoka-balline-61382790927.jpg

  Publikuar: 26.10.2013 - 14:37

  Prishtinė, 26 tetor (E plotėsuar) - Tė premten nė orėt e vona ėshtė arrestuar Deputeti i Kuvendit tė Kosovės nga partia serbe Social Demokratia, Sasha Gjokiq. Lajmin pėr Kohėn Ditore e ka konfirmuar zėdhėnėsja e Policisė sė Kosovės, Sabrie Kamberi.

  “Pas dy ankesave qė Policia e Kosovės ka pranuar gjatė ditės se premte, kemi intervenuar dhe kemi arrestuar tė dyshuarin, i cili ka rezistuar gjatė arrestimit”, ka thėnė ajo. Kamberi ka konfirmuar se pėr deputetin se pari ėshtė ankuar pronari i njė lokali nė Qagllavicė, pasi qė, sipas tij, deputetit Gjokiq kishte hyrė nė lokalin e tij me njė qen dhe kishte kanosur klientėt e pranishėm.

  Megjithatė Kamberi ka thėnė se edhe njė ankesė tjetėr ėshtė pranuar pėr tė njėjtin deputet.

  “Mė vonė ėshtė pranuar edhe njė ankesė nga viktima mashkull, rojtar nė njė firmė private, i cili ishte kanosur nga po ky i dyshuar, ku njėsia policore ju kishte pėrgjigjur rastit dhe ka arrestuar tė dyshuarin, i cili kishte rezistuar gjatė arrestimit”, ėshtė shprehur Kamberi.

  Gazeta ka mėsuar se ankesa e dytė pėr deputetin Gjokiq ka ardhur pasi qė i njėjti e ka kėrcėnuar dhe e ka ofenduar punėtorin shqiptar nė baza etnike.

  Nė konsultim me prokurorin kujdestar, pas intervistimit nga hetuesia rajonale, Gjokiq me urdhėr tė prokurorit ėshtė dėrguar nė Qendrėn e ndalimit pėr 48 orė .Sasha Gjokiq i ka thėnė para disa ditėve gazetės Blic tė Beogradit, se partia e tij tashmė ka lidhur marrėveshje me partitė shqiptare dhe ato serbe pėr bashkėpunim para dhe pasgjedhor nė nivel lokal.

  Ai ka thėnė se partie e tij nė komunėn e Klinės ka nėnshkruar marrėveshje koalicioni me PDK-nė e Hashim Thaēit.

  “Marrėveshjen e koalicionit e kemi nėnshkruar nė nivel lokal me PDK-nė, me propozim tė degės sonė partiake nė Klinė. Sipas kėsaj marrėveshje, ne jemi obliguar qė tė mbėshtetim kandidatin e PDK-sė pėr kryetar tė Klinės”, ka thėnė Gjokiq.

  Sipas fjalėve tė tij pėr Blic, partia e tij mė herėt, edhe nė komunėn e Istogut ka nėnshkruar marrėveshje koalicioni me Aleancėn pėr Ardhmėrinė e Kosovės tė Ramush Haradinajt dhe se nė bazė tė kėsaj marrėveshje socialdemokratėt e tij do tė mbėshtesin kandidaten e AAK-sė pėr kryetare tė Istogut.

  Sipas fjalėve tė tij, partia e socialdemokratėve serbė momentalisht ėshtė duke biseduar pėr bashkėpunim edhe me degėn e LDK-nė sė Isa Mustafės pėr zgjedhjet lokale nė komunėn e Lipjanit.

  Deputeti i arrestuar Gjokiq, bashkėpunėtor me partitė shqiptare - Lajme - Koha Net

  PDK-ja, LDK-ja edhe AAK-ja ja nisen me bashkepunu me shkije qe s'kan pune tjera po veq me i kercenu dhe ofendu shqiptaret.

 3. #463
  Avatar von Cameria

  Registriert seit
  25.05.2012
  Beiträge
  2.475

 4. #464

  Registriert seit
  21.10.2013
  Beiträge
  1.826
  Die Bevölkerung Kosovos hat zu viel Angst, die haben doch nichts zu verlieren, können nur in der momentanen Situation gewinnen.
  Deswegen wäre ein "Arabischer Frühling" in KS das bestr und weg mit den ganzen kriminellen Politiker.

 5. #465
  Nonqimi
  Musliu kriegt ihr Gehalt nicht ausgezahlt

  Die Abgeordnete der Partei PDK, Ganimete Musliu erhielt ihr Gehalt (120 Euro) nicht, weil sie nicht bei den Parlamentssitzungen anwesend war, jedoch sie sich einschrieben lies.
  Die Medien haben die Dame schon im vergangenen Monat 'in flagranti' erwischt als sie sich einschrieben lies, jedoch nicht bei den Parlamentssitzungen anwesend war.


  'Über die Abgeordnete, Ganimete Musliu können wir sagen, dass sie nicht auf der Gehaltsliste steht für die Teilnahme an den Sitzungen im Parlament.', sagte der Generalsekretär der Versammlung, Ismet Krasniqi der albanischen Zeitung Zeri.


  Zeri kontaktierte Frau Musliu, die jedoch möchte nicht über das Thema sprechen.


  Der Vertreter der Zivilgesellschaft sagte, dass solche Betrügereien für die Abgeordnete der PDK, Musliu gewöhnlich seien.


  Quelle: Deputetja Musliu mbetet pa 120 euro - Lajme - Koha Net
  Zeri: Zeri.info | Deputetja Musliu mbetet pa 120 euro

 6. #466
  Avatar von Cameria

  Registriert seit
  25.05.2012
  Beiträge
  2.475

 7. #467
  Nonqimi
  Musliu: 'Ich bin stolz auf meine Taten'


  Wir haben gestern über die Abgeordnete der Partei PDK, Ganimete Musliu berichtet. Frau Musliu lies sich immer für die
  Parlamentssitzungen einschreiben, jedoch war sie nie anwesend. Jetzt spricht sie öffentlich darüber mit der Sendung 'Interaktiv', KTV.


  Sie sagte dort, dass sie sich wohl nicht nur eingetragen hat, um ihren Lohn zu bekommen. Sie konnte aber nicht erklären, warum sie sich eingetragen hat und dann trotzdem bei den Sitzungen nicht erschienen ist. Musliu machte die Medien dafür verantwortlich, dass man jetzt über sie so schlecht denkt.


  Quelle: Ganimete Musliu: Jam krenare pėr veprimet e mia (Video) - Lajme - Koha Net
  Video:

 8. #468
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572

  Krenohu me PDK-ne

  Zitat Zitat von Dr. Eisenhower Beitrag anzeigen
  Musliu: 'Ich bin stolz auf meine Taten'


  Wir haben gestern über die Abgeordnete der Partei PDK, Ganimete Musliu berichtet. Frau Musliu lies sich immer für die
  Parlamentssitzungen einschreiben, jedoch war sie nie anwesend. Jetzt spricht sie öffentlich darüber mit der Sendung 'Interaktiv', KTV.


  Sie sagte dort, dass sie sich wohl nicht nur eingetragen hat, um ihren Lohn zu bekommen. Sie konnte aber nicht erklären, warum sie sich eingetragen hat und dann trotzdem bei den Sitzungen nicht erschienen ist. Musliu machte die Medien dafür verantwortlich, dass man jetzt über sie so schlecht denkt.


  Quelle: Ganimete Musliu: Jam krenare pėr veprimet e mia (Video) - Lajme - Koha Net
  Video:
  Qysh nuk i vjen turp,femer pa kurrfar karakteri
  Vallahi bre qfar ftyre ka po me vjen me vjell kur pe shof ne TV.
  Kom mendu qe fajet i ka televizori se nuk u kam pas HD,e tash e kom ble nji Televizor HD Philips,prap po ma qet apet at ftyre te flliqt .
  Aso drenicake e flliqt qe i ka rujt lopt deri dje.


  A ishte lufta vėrtetė heroike e disa komandantėve?

  Bota Sot | 14.11.2013

  Disa komandantė tė UĒK-sė, po lajnė mėkatet e dhunimeve

  Fatkeqėsisht disa figura tė UĒK-sė qė pėr shumė kohė ndiheshin tė vetėnderuar dhe qė njė pjesė e popullit i respektonte, dhe madje njė pjesė vazhdon tė ketė pėr ta, ata sot po ndeshen me akuzat mė poshtėruese.
  Vėshtirė se ata do tė mund ta mendojnė mė kthimin nė politikė, veēmas ata qė pėrveēse pėr tortura akuzohen edhe pėr dhunimin e vajzave tė reja.
  Shumė prej tyre ishin paraqitur vullnetare, me dėshirėn qė ta mundnin okupuarin e lig serb. Disa prej tyre mendonin tė ishin nė logjistikė, e disa tė tjera edhe tė armatosura. Shumė prej tyreve, jo qė nuk iu dhanė armėt, por nė vend tė luftės i ofruan ēnderimin. Veprėn mė tė ndėshkueshme sipas kodit shqiptar, dhe madje pėr ē’nderim nuk mund tė kėrkohej as gjak
  !
  Vajzat qė kishin pėrjetuar kėto tmerre tė luftės, sado tė pakta, por tė krahasueshme edhe me rastet e dhunimeve tė kryera nga serbėt, kanė rrėfyer se ishin tronditur. “"Ju nuk na paskeni thirrur tė luftojmė, por tė luani me ne”.

 9. #469
  Avatar von Cameria

  Registriert seit
  25.05.2012
  Beiträge
  2.475
  a ju kujtohet suzana tahiri nga “shpija e kosovės”, ajo tash ėshtė praktikante nė zyrėn e hashim thaēit !

  1544963_723700887642767_1988797302_n.jpg

 10. #470

  Registriert seit
  15.02.2011
  Beiträge
  2.950
  frisch fleisch fürn hashim

Ähnliche Themen

 1. Kinderprogramm unter der Hammas-Regierung
  Von Zurich im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 144
  Letzter Beitrag: 24.06.2011, 19:59
 2. Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 31.01.2011, 22:04
 3. Thaci läd Tadic in das Kosovo ein
  Von delije1984 im Forum Politik
  Antworten: 62
  Letzter Beitrag: 22.12.2010, 19:25
 4. Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 23.05.2006, 10:31
 5. Die neue Regierung unter Salih Berisha in Albanien
  Von lupo-de-mare im Forum Politik
  Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 12.07.2005, 22:40