BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 416 von 597 ErsteErste ... 316366406412413414415416417418419420426466516 ... LetzteLetzte
Ergebnis 4.151 bis 4.160 von 5970

Länder, die Kosova anerkennnen

Erstellt von FREEAGLE, 19.02.2008, 12:39 Uhr · 5.969 Antworten · 522.363 Aufrufe

 1. #4151

  Registriert seit
  26.12.2010
  Beiträge
  2.419
  Zitat Zitat von DS_1989 Beitrag anzeigen
  71 out of 192

  Fail, 86 sind es.

 2. #4152
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572

  George Babushi donte ta njihte Kosovėn qysh mė 2007

  AKTUALE Rice: George Bush donte ta njihte Kosovėn qysh mė 2007 Presidenti amerikan George Walker Bush donte ta njihte pavarėsinė e Kosovės qysh mė 2007, mirėpo ai e shtyu kėtė afat me kėrkesė tė aleatėve.Kėshtu thuhet nė librin mė tė ri tė ish sekretares amerikane tė Shtetit Condoleezza Rice, me titull “Nuk ka nder mė tė madh,” tė botuar ditė mė pare nė New York. ...Postuar: 02:36:14 / 20.11.2011Ish kryediplomatja amerikane pėrshkruan nė njė pjesė tė librit periudhėn e negociatave pėr statusin e Kosovės, i cili thotė se ēoi nė njė propozim tė njohur si plani i Ahtisaarit qė rekomandoi pavarėsi pėr kosovarėt.

  Rice thotė se nga fundi i verės 2007 kosovarėt po
  shqetėsoheshin gjithnjė e mė shumė rreth statusit, ndėrkohė qė edhe Beogradi mund tė synonte aneksimin pak nga pak tė njė tė tretės sė Kosovės atje ku jetonin serbėt radikalė.  “Unė bėra trysni tek evropianėt qė tė vepronin dhe qėllimi ynė ishte
  ta njohim shtetin e ri bashkė me ta dhe me sa mė shumė vende tė tjera.Francezėt dhe gjermanėt zvarritnin punė duke shpresuar se Moska do tė ndėrronte mendjen. Kur nė mes tė qershorit Franca kėrkoi edhe njė muaj, presidenti (Bush) u zemėrua pamasė. Presidenti e thirri (Vlladimir) Putinin dhe ai ju pėrgjigj njėjtė me atė qė mė kishte thėnė edhe mua (Sergej) Lavrov. “Ne pranojmė ēdo gjė qė pranojnė serbėt,” kishte thėnė Putin.

  Me tej Rice shpjegon se si nė samitin e G 8-tės nė Gjermani
  presidenti Nicolas Sarkozy kishte kėrkuar negociata edhe pėr 120 ditė.

  “Pas samitit mė 9 qershor Presidenti Bush nė njė konferencė pėr shtyp nė Romė bėri thirrje pėr pavarėsinė e Kosovės. Ai tė nesėrmen nė Shqipėri pėrsėriti mbėshtetjen e tij pėr pavarėsinė dhe planin Ahtisaari.”

  “Vetėm edhe njė muaj,” mė tha presidenti shkruan Rice, dhe pastaj do
  t’a njohim (Kosovėn), qoftė edhe tė vetėm nėse duhet ta bėjmė. Unė ju
  kam premtuar dhe kėtė duhet ta pėrmbushim.” Mė vonė presidenti Bush
  ishte pajtuar me shtyrjen edhe pėr 120 ditė me kushtin qė kjo do tė
  ishte shtyrje e fundit.
  “Mė 18 shkurt 2008, ne zyrtarisht njohėm Kosovėn ashtu siē bėnė edhe
  shumė shtete tė tjera Evropiane,” shkruan ndėr tė tjera Condeleezza
  Rice. /Sulejman Gashi/

  George Babushi.....

 3. #4153

  Registriert seit
  25.11.2011
  Beiträge
  120
  Kam ndegjuar nga nje shok, se nese ndrohet rezhimi spanjes, ka per tu pranuar Kosova nga ata ! Ndersa sa eshte e vertet kjo qe ka thane miku im, nuk e di !

 4. #4154

  Registriert seit
  19.09.2008
  Beiträge
  16.602
  Sćo Tomé und Prķncipe hat Kosovo anerkannt

  Sao Tome dhe Principe njeh shtetin e Kosovės


  na dann guten Rutsch Kosovo.....

 5. #4155
  Avatar von Гуштер

  Registriert seit
  07.06.2010
  Beiträge
  16.441
  Einer mehr, Glückwunsch Kosovo.

  Auf baldige UN-Mitgliedschaft.

 6. #4156

  Registriert seit
  19.09.2008
  Beiträge
  16.602
  Zitat Zitat von Гуштер Beitrag anzeigen
  Einer mehr, Glückwunsch Kosovo.

  Auf baldige UN-Mitgliedschaft.

 7. #4157
  Avatar von TheAlbull

  Registriert seit
  26.07.2009
  Beiträge
  2.492
  Das sich hier im Thread noch was tut, hät ich nicht gedacht.


  ...

 8. #4158
  Avatar von Гуштер

  Registriert seit
  07.06.2010
  Beiträge
  16.441
  Zitat Zitat von ooops Beitrag anzeigen


  Ich freu mich wirklich für den Kosovo.

 9. #4159
  Avatar von KS.Rosu

  Registriert seit
  29.09.2011
  Beiträge
  1.380
  Die Liste wird immer länger .
  Für Serbien wirds immer enger.
  Die Frage der Uno-Mitgliedschaft steht im Raum
  wer das nicht sieht der lebt in einem Traum.
  Ich freu mich sehr über diesen Bericht
  das ist der Grund für mein kleines Gedicht.

 10. #4160
  Avatar von BIG-Eagle

  Registriert seit
  09.09.2009
  Beiträge
  2.041
  Qfar vjerrsh e bukur KS.Rosu

  Gezuar viti i ri haver


Ähnliche Themen

 1. Schweizer Länder Umfrage: Länder-Sympathien
  Von lupo-de-mare im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 10.08.2008, 02:20
 2. korrupteste länder
  Von Tiraner im Forum Politik
  Antworten: 41
  Letzter Beitrag: 25.05.2008, 16:39
 3. kosova-Kontaktgruppe:Kosova nie mehr zu serbien!
  Von MIC SOKOLI im Forum Politik
  Antworten: 4
  Letzter Beitrag: 13.04.2005, 15:30