BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 39 von 115 ErsteErste ... 293536373839404142434989 ... LetzteLetzte
Ergebnis 381 bis 390 von 1150

Mazedonien - Rückkehr der UCK?

Erstellt von Gentos, 02.05.2010, 19:57 Uhr · 1.149 Antworten · 75.658 Aufrufe

 1. #381
  Avatar von DZEKO

  Registriert seit
  09.08.2009
  Beiträge
  56.164
  Lang lebe Alexander und das antike Makedonien.

 2. #382

  Registriert seit
  03.11.2009
  Beiträge
  13.141
  Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
  Lang lebe Alexander und das antike Makedonien.
  Wie er Dankes sammeln will

 3. #383
  Avatar von DZEKO

  Registriert seit
  09.08.2009
  Beiträge
  56.164
  Zitat Zitat von Albanischer Patriot Beitrag anzeigen
  Wie er Dankes sammeln will

  Dann hätte ich doch "Lang lebe Gjergj und sein Christliches Königreich Geschrieben" oder West-Mazedonien ist Albanija.:icon_smile:

 4. #384

  Registriert seit
  17.03.2010
  Beiträge
  639
  Zitat Zitat von Gentleman Beitrag anzeigen
  In den albanischen Medien fragen sich alle - war in diesem Transporter wirklich Munition drinnen?  "6 Säcke TNT, 3 Säcke mit Granaten, Minen usw. " wie hätte dies nicht expolodieren können?
  Wie hat sich dieser vorfall genau vorgezogen, waren die albaner noch im bus oder schon draussen,, wer hat zuerst gefeuert,, weis man das schon??

 5. #385

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Zitat Zitat von Kosovali Beitrag anzeigen
  Wie hat sich dieser vorfall genau vorgezogen, waren die albaner noch im bus oder schon draussen,, wer hat zuerst gefeuert,, weis man das schon??
  Fakt eshte vetem, se eshte montuar ky aksion policor.


  Edhe IGFM dyshon në versionin e policisë për Radushë

  Harun Aliu nuk ka qenë trafikant armësh, thotë kreu i BDSH-së

 6. #386

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Rund 20 000 Albaner haben heute die Getöteten beerdigt


 7. #387

  Registriert seit
  17.03.2010
  Beiträge
  639
  flm shipe,,,

 8. #388
  Avatar von Arbër

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Unë jam dhe jetoj këtu ,
  Ja si thot Policia e shkijeve ketu :
  Por ka edhe armatim që në kushtet e sotme është shumë i fuqishëm siç
  është për shembull eksplozivi që ka fuqi shkatërruese”, deklaroi Gordana
  Jankullovska
  Nëse ashtu qenka pse nuk eksplodoj pra , pas gjith atyre plumave ??

  EDHE KSHTU DEKLAROJNE :
  Jankullovska tha se policia kishte paralajmëruar drejtuesin e furgonit
  të ndalonte, por se ai një gjë të tillë nuk e kishte bërë. Ndërkohë ajo
  tha se nga pjesa e prapme e furgonit tre persona tjerë kishin filluar të
  shtinë mbi policinë, pas çka forcat e sigurisë i janë kundërpërgjigjur
  duke lënë kështu të vrarë katër persona. Në furgonin me të cilin po
  udhëtonin 4 personat e vrarë është gjetur armatim dhe municion.
  Pse se paku nuk u plagos asnjë ose se paku bile 1 i mbytyr prej shkijeve ??


  Neve e dime se janë vra ne gjume , se skan ko.. keta sy me sy , dhe pas 24 ore kan lajmru familjaret e tyre e jo menjiher .

  Për shqiptaret me shume te kjo web faqe e Shkupit :
  ALSAT-M - Incidenti, Jankulloska: ?Penguam trafikun e armëve?

 9. #389

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Zitat Zitat von Arbër Beitrag anzeigen
  Unë jam dhe jetoj këtu ,
  Ja si thot Policia e shkijeve ketu :
  Nëse ashtu qenka pse nuk eksplodoj pra , pas gjith atyre plumave ??

  EDHE KSHTU DEKLAROJNE :
  Pse se paku nuk u plagos asnjë ose se paku bile 1 i mbytyr prej shkijeve ??


  Neve e dime se janë vra ne gjume , se skan ko.. keta sy me sy , dhe pas 24 ore kan lajmru familjaret e tyre e jo menjiher .


  Garant, besoj dhe un qe ata sja kan fillu me luftu pa "armatim"?!

  Nje Kusheri te Harun Aliut e kemi te njohur.

 10. #390
  Avatar von Arbër

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Ishim ne vorrim sot , e gjen vorrimin po na ate link qe e dergova me larte .

Ähnliche Themen

 1. USA: Die Rückkehr der Jesuskrieger
  Von Frieden im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 15
  Letzter Beitrag: 07.01.2012, 20:41
 2. Rückkehr zu Wurzeln
  Von ***Style*** im Forum Sport
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 01.12.2011, 21:31
 3. die rückkehr der killerplauze
  Von albaner im Forum Sport
  Antworten: 9
  Letzter Beitrag: 30.03.2007, 20:51