BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 40 von 115 ErsteErste ... 303637383940414243445090 ... LetzteLetzte
Ergebnis 391 bis 400 von 1150

Mazedonien - Rückkehr der UCK?

Erstellt von Gentos, 02.05.2010, 19:57 Uhr · 1.149 Antworten · 76.220 Aufrufe

 1. #391

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Hausdurchsuchungen und Verhaftungen in Novosella bei Tetova

  Njė aksion i gjėrė i policisė sonte ėshtė zhvilluar nė fshatin Novo Sellė tė komunės sė Zhelinės. Burime pėr agjencinė e lajmeve INA theksuan se janė arrestuar sė paku katėr persona. Jozyrtarisht bėhet e ditur se policia ka kryer bastisjet nė kėrkim tė armėve. MPB njoftoi se nesėr do tė jap informacione tė detajuara lidhur me kėtė operacion nė kėtė fshat. Policia gjatė kėtij operacioni kishte bllokuar hyrje – daljet e kėtij fshati, disa kilometra larg Tetovės.
  Kryetari i komunės sė Zhelinės, Fatmir Izairi ka deklaruar pėr agjencinė e lajmeve INA disponon me informacionet e tilla pėr bastisje nė fshat, mirėpo ai ka shtuar se nesėr do tė informojė pėr detajet shtesė tė kėsaj ndėrhyrje policore. Fshati Novosellė gjendet nė afėrsi tė Merovės, fshati nga ku ishte personi i vrarė Shaban Zenuni nė incidentin nė Radushė. (S.S/INA)

 2. #392
  Avatar von Arbėr

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759

 3. #393

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Zitat Zitat von Arbėr Beitrag anzeigen
  Ishim ne vorrim sot , e gjen vorrimin po na ate link qe e dergova me larte .
  Ti je nga Shkupi apo nga Rrethi?

 4. #394

  Registriert seit
  28.09.2008
  Beiträge
  23.630
  Zitat Zitat von Arbėr Beitrag anzeigen
  Signatur:
  Ich bin eine Epirote.

  ich freue mich sehr, daß du dich als Epiroten siehst
  Bist du aus Nordepirus?
  Oder woher?

 5. #395

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  ALSAT-M - Aksion i ri policor nė rajonin e Tetovės

  Lest euch die Kommentare durch, die Bevölkerung ruft nach der UCK.

 6. #396

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Zitat Zitat von Amphion Beitrag anzeigen

  ich freue mich sehr, daß du dich als Epiroten siehst
  Bist du aus Nordepirus?
  Oder woher?
  spam mein thema nicht damit zu.

 7. #397
  Avatar von Arbėr

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Zitat Zitat von Gentleman Beitrag anzeigen
  Ti je nga Shkupi apo nga Rrethi?
  Nga qyteti .

 8. #398

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Zitat Zitat von Arbėr Beitrag anzeigen
  Nga qyteti .
  ok.

 9. #399

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  In Tanusha gab es einen Angriff am Mittwoch. Der konnte aber erfolgreich abgewehrt werden. Sie bereiten sich auf neue Angriffe der Armee Mazedoniens vor.

  Albanische Soldaten der mazedonischen Armee gaben an, dass nur die slawischen Soldaten bewaffnet und informiert werden.

 10. #400

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Illyricum Libertas - Tod von 4 Albanern - Inszenierter Attentat des Staates

  OJQ-tė shqiptare kanė reaguar ashpėr ndaj akcionin tė fundit policor nė Radush tė Shkupit, ku u ekzekutuan katėr shqiptar.

  Sh.m.a.i.k Illyricum Libertas, thotė se me dhimbje tė thellė e mori lajmin e tmershėm pėr vrasjen e katėr shqiptarėve nė Radushė, afėr kufirit me Republikėn e Kosovės mė 12 maj.
  “Duke pritur sqarimin e plotė tė rastit, u kuptua se kemi tė bėjmė me eliminim klasik, njė atentat i pėrgatitur nga shteti maqedonas ndaj kryetarit tė Alternativės Kombėtare dhe ish anėtarit tė UĒK Harun Aliut, ish komandatit tė UĒK Shaban Zenuni dhe dy bashkėveprimtarėve tė tyre tė afėrt, Xhafer Shalės dhe Qemal Fejzullahut”, theksoi kryetari i kėsaj organizate, Valon Kurtishi.
  Illyricum Libertas e dėnon fuqishėm kėtė akt terrorist, dhe njėkohėsishtė kėrkonė qė nė zbardhjen e plotė tė kėtij atentati tė shėmtuar dhe barbar tė kyēen ekspertė ndėrkombėtarė tė mjekėsisė ligjore nė mėnyrė qė tė zbardhen plotėsisht rrethanat e kėsaj vrasjeje.
  Kjo organizatė gjithashtu dėnon aktin e shėmtuar tė bastisjeve tė djeshme nė fshatin Novo Sellė tė Tetovės, nė tė cilin policia maqedonase ka traumatizuar familje tė shumta shqiptare dhe ka arrestuar qytetarė tė pafajshėm.
  “Rastet e kėtilla qė ndodhin nė vazhdimėsi, paraqesin provokime tė pastra tė kreut aktual maqedonas kundėr gjithė shqiptarėve tė kėtij vendi si dhe e tensionojnė situatėn e pėrgjithshme si nė IRJM ashtu edhe nė rajon.Shihet qartė se kjo ėshtė njė fushatė pėr kriminalizimin e komunitetit shqiptar, si fajtor kujdestar pėr gjendjen si dhe pėr tė tėrhequr vėmendjen e opinionit ndėrkombėtar nga kokėfortėsia maqedonase nė lidhje me kontestin absurd tė emrit me Greqinė, i cili ka bllokuar integrimin euroatlantik tė vendit”, theksoi Kurtishi. (INA)

Ähnliche Themen

 1. USA: Die Rückkehr der Jesuskrieger
  Von Frieden im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 15
  Letzter Beitrag: 07.01.2012, 20:41
 2. Rückkehr zu Wurzeln
  Von ***Style*** im Forum Sport
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 01.12.2011, 21:31
 3. die rückkehr der killerplauze
  Von albaner im Forum Sport
  Antworten: 9
  Letzter Beitrag: 30.03.2007, 20:51