BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 53 von 115 ErsteErste ... 34349505152535455565763103 ... LetzteLetzte
Ergebnis 521 bis 530 von 1150

Mazedonien - Rückkehr der UCK?

Erstellt von Gentos, 02.05.2010, 19:57 Uhr · 1.149 Antworten · 75.678 Aufrufe

 1. #521
  Avatar von Arbër

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Zitat Zitat von skenderbeu110 Beitrag anzeigen
  E vertet, por Kosova, dhe Shqipria kan pas. Dhe Shqiptaret e maqedonis kan me pas! Por mja nis tash pershembull luftes, krejt tmirat shka na kan ber, i keqperdormi.
  Qellimi ma i par, prej shqiptarve te Maqedonis eshte, ta din krejt shqiptaret ne Kosove dhe ne Shqiperi, ne qfar gjendje jan shqiptaret e Maqedonis.
  Dhe qellimi i dyt eshte tani, ta din krejt Bota.

  Une besoj si jan tu e dit Amerika dhe Evropa shum mir, por tash skishte kuptim me ber diqka ne Maqedoni se hala nuk u kry procedura e Kosoves, dhe besoj se kur pranohet Kosova si shtet, kan mei mbeshtet dhe shqiptaret e maqedonis.

  Nuk e di cilli politikan i Britanis ka then: Na i kemi borxh Kosoves mi ndihmu, se na jemi kan ata qe e kan ndar Shqiperien ne 5 pjes.
  Mirë e ke ti vlla , me lufte nuk duhet ne shekullin 21 por , si me ja bo me keta ndryshe ?
  Në çfarë mënyre po i ngacmojme ne keta ?
  Eshte e tepert me ta .

 2. #522
  Avatar von Opoja_Pz

  Registriert seit
  22.01.2009
  Beiträge
  683
  Zitat Zitat von Gentleman Beitrag anzeigen
  Ich hab dich damit nicht provozieren wollen. Jedoch können wir nicht ständig in Armut,Angst und Terror leben.
  Das nicht jedoch bin ich eher für eine friedliche Lösung als für den krieg nichts desto trotz wenns nicht anders geht unterstütze ich auch den unfriedlichen weg

 3. #523

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Zitat Zitat von Opoja_Pz Beitrag anzeigen
  Das nicht jedoch bin ich eher für eine friedliche Lösung als für den krieg nichts desto trotz wenns nicht anders geht unterstütze ich auch den unfriedlichen weg
  Mit oder ohne Rechte bin ich für die Teilung dieses Staates.

  Amo deri kur kshtu me kta provokime sllave?

 4. #524
  Avatar von derAlbo

  Registriert seit
  07.10.2009
  Beiträge
  32
  Zitat Zitat von Gentleman Beitrag anzeigen
  Mit oder ohne Rechte bin ich für die Teilung dieses Staates.

  Amo deri kur kshtu me kta provokime sllave?

  Gentleman edhe une mendoj si ti. Inshalla do ta bejm Shqiperin qysh ishte ma heret..

 5. #525
  Avatar von skenderbeu110

  Registriert seit
  22.02.2010
  Beiträge
  835
  Zitat Zitat von Gentleman Beitrag anzeigen
  Krejt cka i kemi arrit i kemi arrit vet.
  Tum falsh por pa ameriken sot ku me dit a kishte shqiptar ne kosove se krejt i kishin myt ose i kishin perzan! Edhe mos fol qishtu palishje, kur e din vet qysh eshte!

  Zitat Zitat von Gentleman Beitrag anzeigen
  Deri sa te behet Kosova Shtet - Shqiptaret e Maqedonis do te ken mjera viktima.
  pse? 68 shtete e kan pranu Kosoven dhe shumica jan tu prit qa po thojn ne Haag. Mas veres ta ngojmi qa po thojn.

  Zitat Zitat von Gentleman Beitrag anzeigen
  5 Pjes - 1 Pjes Kosova 1 Pjes Shqiperia dhe 3 Pjes po i harrojn?!
  Por nuk e di qa je tu dasht me than. A me ardh tash evropa me luftu per ne? Qka me ba ata? Qofse ndahet Maqedonia, besoj qe na pranoj spari. Mashum skan qa me ber.


  Edhe se di qa je tu fol kundra meje. Edhe un jam per mu nda Maqedonia. Por lufta eshte ma e keqja qa mujmi me be, a po kupton a jo.

 6. #526

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Zitat Zitat von skenderbeu110 Beitrag anzeigen

  Edhe se di qa je tu fol kundra meje. Edhe un jam per mu nda Maqedonia. Por lufta eshte ma e keqja qa mujmi me be, a po kupton a jo.
  Ata Luftes ja kan fillu ne 1878 kundra neve, deri sot vriten Shqiptar te pafajshem. Policia sllave hyn naper shpjia, traumatizon gra e fmi. Prej 2001 shum shqiptar jan burgos, shum shqiptar jan rreh, etj...

  Une nuk e mbeshtes Politiken e BDI apo PDSH, ata luftojn vetem per karrika. Eshte si nje Loj, cila Parti po bon bashk qeveri me sllavt. Dhe nuk e vendosin shqiptart partin qe bon qeveri me ta po ata sllavt vet. dmth ata neve na coptojn dhe shqiptart e lujn ket loj.

 7. #527
  Avatar von skenderbeu110

  Registriert seit
  22.02.2010
  Beiträge
  835
  Zitat Zitat von Arbër Beitrag anzeigen
  Mirë e ke ti vlla , me lufte nuk duhet ne shekullin 21 por , si me ja bo me keta ndryshe ?
  Në çfarë mënyre po i ngacmojme ne keta ?
  Eshte e tepert me ta .
  Po edhe un po them, qe eshte shum e tepert. Une tash nuk e di qysh i kan punt ne Maqedoni se jam i Kosoves. Edhe un kam qef mu bashkangjit krejt pjeset e shqiptarve apet bashk per mu ber Shqiperia etnike.

  Por qysh thash une, mas pari duhen ta din krejt shqiptaret ku do qe jon, se shumica nuk pe din qfare po ndodh ne Maqedoni.

  E dyta eshte, ta din krejt bota, se far gjendje e kan shqiptaret ne Maqedoni.

  Tani vazhdojn njerzit me protesta. Por shum interesant ishte, me zbulu qe kta 4 shqiptar qka jan vrar, jan vrar pa faj. Aja ishte shum rrizik per Maqedont, se kja ishte ni arsyje shum e madhe per me nda Maqedonien.

 8. #528
  Avatar von skenderbeu110

  Registriert seit
  22.02.2010
  Beiträge
  835
  Zitat Zitat von Gentleman Beitrag anzeigen
  Ata Luftes ja kan fillu ne 1878 kundra neve, deri sot vriten Shqiptar te pafajshem. Policia sllave hyn naper shpjia, traumatizon gra e fmi. Prej 2001 shum shqiptar jan burgos, shum shqiptar jan rreh, etj...

  Une nuk e mbeshtes Politiken e BDI apo PDSH, ata luftojn vetem per karrika. Eshte si nje Loj, cila Parti po bon bashk qeveri me sllavt. Dhe nuk e vendosin shqiptart partin qe bon qeveri me ta po ata sllavt vet. dmth ata neve na coptojn dhe shqiptart e lujn ket loj.
  Por tash na mja nis me luft, mbesmi ata me fytyren e keqe, ata qe kan faj. Perqata na duhemi mja lan fajin Maqedonve dhe shkiaut.

 9. #529
  Avatar von Arbër

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Zitat Zitat von Arbër Beitrag anzeigen
  Mirë e ke ti vlla , me lufte nuk duhet ne shekullin 21 por , si me ja bo me keta ndryshe ?
  Në çfarë mënyre po i ngacmojme ne keta ?
  Eshte e tepert me ta .
  Zitat Zitat von skenderbeu110 Beitrag anzeigen
  Po edhe un po them, qe eshte shum e tepert. Une tash nuk e di qysh i kan punt ne Maqedoni se jam i Kosoves. Edhe un kam qef mu bashkangjit krejt pjeset e shqiptarve apet bashk per mu ber Shqiperia etnike.

  Por qysh thash une, mas pari duhen ta din krejt shqiptaret ku do qe jon, se shumica nuk pe din qfare po ndodh ne Maqedoni.

  E dyta eshte, ta din krejt bota, se far gjendje e kan shqiptaret ne Maqedoni.

  Tani vazhdojn njerzit me protesta. Por shum interesant ishte, me zbulu qe kta 4 shqiptar qka jan vrar, jan vrar pa faj. Aja ishte shum rrizik per Maqedont, se kja ishte ni arsyje shum e madhe per me nda Maqedonien.
  Spo di çka me thanë , kemi mbet si pula pa kokë për momentin , as nuk kemi parti e as mbeshtetje nga shtetet amë , he-he-he shoku , kufizohen me 8 milion shiptarë , asnjiher nuk jau ndegjon zerin politikaneve tane me nje not zyrtare sikur bojn grekt e shkijet per ta .
  Net ta hapin zerin njiher shtet tona Shq-Kos e shef a lujn mo ko.. keta me ne , po edhe ashtu hiq gajle mos ke flej rehat se qysh i njof une ket rajon , skena lan pa u hakmarë deri me sot , mendoj qe pritet dita kur e kthejm borgjin .

 10. #530
  Avatar von skenderbeu110

  Registriert seit
  22.02.2010
  Beiträge
  835
  Zitat Zitat von Arbër Beitrag anzeigen
  Spo di çka me thanë , kemi mbet si pula pa kokë për momentin , as nuk kemi parti e as mbeshtetje nga shtetet amë , he-he-he shoku , kufizohen me 8 milion shiptarë , asnjiher nuk jau ndegjon zerin politikaneve tane me nje not zyrtare sikur bojn grekt e shkijet per ta .
  Net ta hapin zerin njiher shtet tona Shq-Kos e shef a lujn mo ko.. keta me ne , po edhe ashtu hiq gajle flej se qysh i njof une ket rajon , skena lan pa u hakmarë deri me sot , mendoj qe pritet dita kur e kthejm borgjin .
  Ki shum te drejt. Ndoshta duhemi me pas edhe pak durim, deri sa behet Kosova shtet. Shqiperia hin ne BE. Tani kemi mashum ze. Se pernime po lujn Koqe hahaha thaqi edhe tjert. Por ky Albin kurti, dit per dit pom pelqen mashum. Ta kqyrmi qa po ndodh.

Ähnliche Themen

 1. USA: Die Rückkehr der Jesuskrieger
  Von Frieden im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 15
  Letzter Beitrag: 07.01.2012, 20:41
 2. Rückkehr zu Wurzeln
  Von ***Style*** im Forum Sport
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 01.12.2011, 21:31
 3. die rückkehr der killerplauze
  Von albaner im Forum Sport
  Antworten: 9
  Letzter Beitrag: 30.03.2007, 20:51