BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 54 von 115 ErsteErste ... 44450515253545556575864104 ... LetzteLetzte
Ergebnis 531 bis 540 von 1150

Mazedonien - Rückkehr der UCK?

Erstellt von Gentos, 02.05.2010, 19:57 Uhr · 1.149 Antworten · 75.601 Aufrufe

 1. #531
  Avatar von Arbėr

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Keti personi i shkoi jeta neper luftra per Shqiptari , ka udheheq edhe shum luftra ne Kosove , gjdo here ku kishe nevoj ishte aty per shqiptarin , se po te ishte nje kriminel une kur sdo e kisha perkrah , por ishte Burr , luftetar me Bes .


 2. #532
  Avatar von skenderbeu110

  Registriert seit
  22.02.2010
  Beiträge
  835
  Zitat Zitat von Arbėr Beitrag anzeigen
  Keti personi i shkoi jeta neper luftra per Shqiptari , ka udheheq edhe shum luftra ne Kosove , gjdo here ku kishe nevoj ishte aty per shqiptarin , se po te ishte nje kriminel une kur sdo e kisha perkrah , por ishte Burr , luftetar me Bes .

  Kush eshte ky?

 3. #533
  Avatar von Arbėr

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Kėtė e vran para dy ditesh .

 4. #534
  Avatar von skenderbeu110

  Registriert seit
  22.02.2010
  Beiträge
  835
  Zitat Zitat von Arbėr Beitrag anzeigen
  Kėtė e vran para dy ditesh .
  He bre robt jau qifsha maqedonve, hajt se ka zot aty nelt. Edhe dikur na vjen e drejta.

 5. #535
  Avatar von Arbėr

  Registriert seit
  06.05.2010
  Beiträge
  759
  Shiqo Kombi apo Busi qysh ishte pas aksionit ,  Policija e shkijeve shkrun kshtu :
  половина вреќа експлозив ТНТ, рачни бомби, противпешадиски мини, гранати за минофрлач, војнички чизми, амблеми на УЧК и мапа.
  Brenda kishte eksploziv TNT , bomba dore,mina , granata !
  Po qysh mundet gjeth ata pluma e mos me eksplodu ?
  Kon dojn me ba budall ne shekullin 21 .!

 6. #536
  Avatar von skenderbeu110

  Registriert seit
  22.02.2010
  Beiträge
  835
  Zitat Zitat von Arbėr Beitrag anzeigen
  Shiqo Kombi apo Busi qysh ishte pas aksionit ,  Policija e shkijeve shkrun kshtu :Brenda kishte eksploziv TNT , bomba dore,mina , granata !
  Po qysh mundet gjeth ata pluma e mos me eksplodu ?
  Kon dojn me ba budall ne shekullin 21 .!
  ncncnc qfar rrena! hajt se kan mej dall rrenat.

 7. #537

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Zitat Zitat von Arbėr Beitrag anzeigen
  Kėtė e vran para dy ditesh .
  Sosht ky, ky ne Foto osht Komandant Hoxha.

 8. #538

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  6 anstatt 4 getötete Albaner?

  Lirim Jakupi dhe Fatos Alija tė vrarė nė Radushė?

  Bilanci i aksionit policor nė fshatin Radushė mund tė jetė gjashtė, e jo katėr viktima. Me informacione tė kėtilla pėr “Lajm” janė paraqitur eprorė tė lartė tė ish Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare (UĒK), tė cilėt dėshirojnė tė mbeten anonimė. Dyshimet e tyre ata i bazojnė nė informacionet kontradiktore qė kanė dalė prej policisė menjėherė pas aksionit nė Radushė, kur fillimisht u lajmėrua se janė vrarė katėr persona dhe dy tė tjera janė arrestuar.
  Burimet nė fjalė dyshojnė se nė mesin e viktimave mund tė jenė edhe Lirim Jakupi-Nacisti, nga Lugina e Preshevės dhe shtetasi shqiptar Fatos Alija.
  Ata nuk pėrjashtojnė mundėsinė qė Lirim Jakupi dhe Fatos Alija, tė jenė kapur tė gjallė, e mė pas tė jenė ekzekutuar nga policia.
  “Ėshtė e qartė se Jakupi dhe Alija nuk vėrehen askund nė teren. Vrasja e tyre eventuale nga policia maqedonase mund tė mbahet nė fshehtėsi nga frika prej hakmarrjes ndaj policisė”, thonė pėr “Lajm” kėta ish eprorė tė UĒK-sė.
  Lirim Jakupi dhe Fatos Alija pėrmendeshin si pjesėmarrės nė shumė pėrleshjet me policinė maqedonase, duke pėrfshirė edhe aksionin nė fshatin Brodec tė Tetovės.
  Nė MPB-nė maqedonase kanė demantuar informatat pėr gjashtė viktima tė mundshme.
  “Nuk ėshtė e saktė se nė aksion janė vrarė gjashtė persona. Informacioni i lansuar ditėn e parė pėr katėr tė vrarė dhe dy tė arrestuar nuk ėshtė liferuar nga Ministria e Punėve tė Brendshme”, deklaroi pėr “Lajm” zėdhėnėsi i policisė, Ivo Kotevski.
  Pėrve; ish eprorėve tė UĒK-sė, dyshime ndaj aksionit policor nė Radushė kanė hedhur edhe tė gjitha subjektet politike shqiptare, me pėrjashtim tė BDI-sė nė pushtet. Subjektet shqiptare thonė se bėhet fjalė pėr aksione tė inskenuara tė policisė me qėllim pėr komprometim tė shqiptarėve jo vetėm nė Maqedoni, por edhe nė tėrė rajonin.
  Hoxha: Ky ėshtė fillimi, Gruevski nuk ndalet me kaq
  Xhezair Shaqiri i njohur si komandant Hoxha ka kritikuar qėndrimin e Kosovės dhe Shqipėrisė ndaj ngjarjeve tė fundit nė Maqedoni.
  “Po befasohemi nga politika e Kosovės dhe Shqipėrisė qė me ose pa qėllim po e ndihmojnė Gruevskin nė ofensivat e tyre kundėr shqiptarėve nė Maqedoni. Nė vend qė ti bėjnė presion atij direkt , ose nėpėrmjet faktorit ndėrkombėtarė qė ti ndėrpres proceset e montime dhe ta implementoj marrėveshjen e Ohrit, se Ahmeti e Thaēi na morėn nė qafė dhe janė plotėsisht nėn ndikim tė Gruevskit. Po ju paralajmėroj se Gruevski nuk ndalet me kaq”, deklaroi Hoxha pėr “Lajm”.
  Hoxha u bėn apel ish ushtarėve tė UĒK-sė qė tė kenė kujdes nga proceset e montuara tė cilat mė tė madhe po pėrgatiten nga policia maqedonase. “Edhe rasti i Harun Aliut ėshtė i montuar. Ai me siguri ėshtė ekzekutuar mė herėt”, thekson Hoxha, duke kėrkuar nga faktori ndėrkombėtar ti bėj presion Gruevskit qė ta ndalė kėtė ofensivė ndaj shqiptarėve.
  Gazeta Lajm - Lirim Jakupi dhe Fatos Alija tė vrarė nė Radushė?

 9. #539
  Avatar von Clint

  Registriert seit
  21.09.2008
  Beiträge
  3.112
  Zitat Zitat von Gentleman Beitrag anzeigen
  Sosht ky, ky ne Foto osht Komandant Hoxha.
  edhe ky duhet me mar hak, nuk ban me lan kshtu, se nese e lam punen kshtu nuk dot shkojn gjat e kan me vra tjer,po nuk ka kurgju pej ktyne shqiptarve te maqedonis, kta ma shum po kujdesen per gjamija e mullaha, se per komb te vet.

 10. #540

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Zitat Zitat von Clint Beitrag anzeigen
  edhe ky duhet me mar hak, nuk ban me lan kshtu, se nese e lam punen kshtu nuk dot shkojn gjat e kan me vra tjer,po nuk ka kurgju pej ktyne shqiptarve te maqedonis, kta ma shum po kujdesen per gjamija e mullaha, se per komb te vet.
  Jan shum pak Shqiptar ne MK qe kujdesen per Komb.

  Ket Harun Aliun mund ta quj dhe te afert nga Familja jeme.

Ähnliche Themen

 1. USA: Die Rückkehr der Jesuskrieger
  Von Frieden im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 15
  Letzter Beitrag: 07.01.2012, 20:41
 2. Rückkehr zu Wurzeln
  Von ***Style*** im Forum Sport
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 01.12.2011, 21:31
 3. die rückkehr der killerplauze
  Von albaner im Forum Sport
  Antworten: 9
  Letzter Beitrag: 30.03.2007, 20:51