BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 66 von 115 ErsteErste ... 165662636465666768697076 ... LetzteLetzte
Ergebnis 651 bis 660 von 1150

Mazedonien - Rückkehr der UCK?

Erstellt von Gentos, 02.05.2010, 19:57 Uhr · 1.149 Antworten · 75.755 Aufrufe

 1. #651
  Avatar von GOJIM

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  5.750
  Zitat Zitat von Ar-Rumi Beitrag anzeigen
  Na pa e bo ni shtet, me krejt shqiptart e ballkanit skena me lan,e dhe me dit qe irak bohet ballkani. Po ti pshhurri me ilir , grek e maqedon e shkavella. Spom intereson mo hiq a jem Ilir a jo, veq drejtat tona me i mar, ndaq me dhun ndaq ndryshe.


  rumi, für sie sind wir muslimischen albaner keine albaner da wir muslimisch sind.

  ich glaub kaum dass es im interesse solcher gestalten ist ein land zu werden in dem plus fast eine mio. albanischer moslems dazu kommen.

 2. #652

  Registriert seit
  22.01.2010
  Beiträge
  1.703
  Zitat Zitat von Jakob Mosli Beitrag anzeigen
  rumi, für sie sind wir muslimischen albaner keine albaner da wir muslimisch sind.

  ich glaub kaum dass es im interesse solcher gestalten ist ein land zu werden in dem plus fast eine mio. albanischer moslems dazu kommen.
  hehe^^ Hier geht es nicht um musl. Albaner. Veq me dit qe dikush osht Shqiptar, e ku do qe jeton, e i behet te padrejt, une e kalli at njeri.

 3. #653

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Te kthehem rreth ceshtjes shqiptare ne Maqedoni.

 4. #654
  Avatar von GOJIM

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  5.750
  Zitat Zitat von Ar-Rumi Beitrag anzeigen
  hehe^^ Hier geht es nicht um musl. Albaner. Veq me dit qe dikush osht Shqiptar, e ku do qe jeton, e i behet te padrejt, une e kalli at njeri.  doch sicher gehts um muslimische albaner, die sind nicht interessant für solche gestalten.

 5. #655

  Registriert seit
  22.01.2010
  Beiträge
  1.703
  Zitat Zitat von Jakob Mosli Beitrag anzeigen
  doch sicher gehts um muslimische albaner, die sind nicht interessant für solche gestalten.
  Wer so denkt ist kein Albaner für mich, die beachte ich nichtmal.

 6. #656
  Avatar von skenderbeu110

  Registriert seit
  22.02.2010
  Beiträge
  835
  Zitat Zitat von Jakob Mosli Beitrag anzeigen
  doch sicher gehts um muslimische albaner, die sind nicht interessant für solche gestalten.
  Ja, ganz bestimmt. Erkundige dich erstmal, dann schreib. Denn was du hier ablässt ist schwachsinn. Ich kenne sehr viele Christen besonders in Gjakova, die sind beste Freunde mit Moslems also erzähl hier keinen Scheiss! Ausnahmen gibt es immer, bei Christen genauso wie bei Moslems. Hab schon von Albaner gehört, die in lieber ne Türkin heirraten als ne Albanische Christin. Das sind für mich verräter. Und die gibt es LEIDER auf beiden seiten. Aber jeder weiss das die beziehung zwischen Christen und Moslems bei den Albanern sehr gut ist. Also zerstört es nicht mit so einem SCHEISS hier.

 7. #657

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  BDSH reagon kundėr ministres Jankullovska

  Lideri i Bashkimit Demokratik Shqiptar, Bardhyl Mahmuti sėrish kanė reaguar ashpėr lidhur me ekzekutimin e katėr shqiptarėve nė Radushė tė Shkupit. Kreu i BDSH shprehet kundėr ministres Gordana Jankulloska e cila refuzon ekspertizė tė hetimit tė pavarur ndėrkombėtar pėr vrasjet e lartėpėrmendura.
  “Nė tė njėjtėn mėnyrė si regjimi terrorist i Millosheviqit, i cili refuzonte ēdo ekspertizė tė hetimit tė pavarur ndėrkombėtar pėr krimet e bėra, me arsyetim se « Republika e Serbisė ka institucione qė funksionojnė me kapacitet tė plotė dhe se kėto institucione janė tė vetmet qė duhet tė pėrgjigjen nė ēėshtjet e hapura”, po nė tė njėjtėn mėnyrė pinjollėt e kėtij regjimi nė Shkup refuzojnė hapjen e hetimeve ndėrkombėtare pėr Krimin monstruoz tė vrasjes sė Harun Aliut, Xhafer Shalės, Shaban Zenunit dhe Qemal Mustafės”, theksoi Mahmuti.
  Sipas tij, deklarata e Ministres sė Brendshme tė Maqedonisė, G. Jankollovsaka se “Republika e Maqedonisė ka institucione qė funksionojnė me kapacitet tė plotė, dhe pikėrisht ato janė qė duhet tė japin pėrgjigje nė ēfarėdo pyetje qė do tė paraqitet si e hapur, dhe kjo ėshtė mėnyra mė e mirė”, nuk dallon as nė formė e as nė pėrmbajtje nga deklaratat e ministrave tė brendshėm tė regjimit terrorist tė Millosheviqit.
  “Krimet e regjimit terrorist tė Millosheviqt nuk mundėn tė fshihen. Siē nuk mund tė fshihen krimet e regjimit terrorist tė Nikolla Gruevskit”, theksoi Mahmuti.
  Bashkimi Demokratik Shqiptar u apelon tė gjitha institucioneve ndėrkombėtare qė tė ngrenė zėrin kundėr regjimit terrorist tė Shkupit dhe tė mos heshtin ndaj krimeve kundėr njerėzimit qė aplikon ky regjim.
  Nga kjo parti thonė se dėnimi i krimit ka vlerėn e vet megjithėse dėnimi i Tarēullovskit me 12 vjet burg pėr 10 shqiptar tė vrarė, nė mesin e tė cilėve edhe fėmijė, nuk ėshtė dėnim qė dekurajon regjimin terrorist tė Shkupit pėr tė ndalur masakrat ndaj shqiptarėve.
  Bashkimi Demokratik Shqiptar u apelon tė gjitha partive politike shqiptare dhe organizatave joqeveritare qė tė insistojnė nė ekspertizėn ndėrkombėtare, si e vetmja rrugė qė mund tė hedh dritė nė ngjarjen makabre tė 12 majit.
  Ky subjekt politik ripėrsėrit kėrkesėn dhe insiston nga institucionet ndėrkombėtare, e sidomos nga OSBE-ja, tė ushtrojnė presionet e nevojshme qė autoritetet e Shkupit tė pranojnė ekspertizėn ndėrkombėtare dhe pėrgjegjėsit tė dėnohen pėr krime kundėr njerėzimit! (INA)

 8. #658
  Avatar von DoraD'Istria

  Registriert seit
  14.05.2010
  Beiträge
  305
  Na pa e bo ni shtet, me krejt shqiptart e ballkanit skena me lan,e dhe me dit qe irak bohet ballkani. Po ti pshhurri me ilir , grek e maqedon e shkavella. Spom intereson mo hiq a jem Ilir a jo, veq drejtat tona me i mar, ndaq me dhun ndaq ndryshe.
  Po de po.. Po shifet..

  Menqurin tende je tu e tregu ti. Perdore dhunen e le te bahet lufte, le te vdesin edhe shume me shume njerez te pafajshem. gra, femije dhe pleq per nje qellim qe ndoshta nuk ka arritje...

  marrezi..


  Zu den anderen Dingen habe ich meine Meinung oft genug geäußert, wie Ihr sie auslegen möchtet (obs der Wahrheit entspricht oder nicht) bleibt euch überlassen.

 9. #659

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Jankullovska kundėrshton hetimin e pavarur pėr vrasjet

  Ministria e Punėve tė Brendshme ėshtė kundėr hetimit tė pavarur ndėrkombėtar pėr aksionin policor ku mbetėn tė vrarė katėr persona mė 12 maj. Nė njė intervistė pėr Alsat-M, ministrja Jankullovska tha se ata qė kėrkojnė ekspertizė tjetėr dhe komentojnė ndryshe kėtė aksion tė policisė, nuk kanė njohuri elementare dhe sillen nė mėnyrė joserioze ndaj njė situate shumė serioze.
  “Ajo qė ėshtė mė me rėndėsi ėshtė se Republika e Maqedonisė ka institucione qė funksionojnė me kapacitet tė plotė, dhe pikėrisht ato janė ata qė duhet tė japin pėrgjigje nė ēfarėdo pyetje qė do tė paraqitet si e hapur, dhe nga kėtu vlerėsoj se faktet, gjegjėsisht vėrtetimi pėr atė ēfarė ka ndodhur, edhe nė kėtė rast, edhe nė cilin do rast tjetėr, duhet t’i japin institucionet, dhe pikėrisht kjo ėshtė duke u bėrė nė Republikėn e Maqedonisė, dhe kjo ėshtė mėnyra mė e mirė”, deklaroi Gordana Jankullovska – ministre e Punėve tė Brendshme.
  E pyetur se a do tė thotė kjo se nuk jeni qė tė bėhet ekspertizė tjetėr, Jankullovska u pėrgjigj: “Vlerėsoj se mėnyra mė e mirė, ėshtė qė institucionet tė jenė funksionale dhe tė kryejnė punėn e tyre siē janė duke i kryer nė Republikėn e Maqedonisė”.
  Kėto komente ministrja e Brendshme Gordana Jankullovska i ka bėrė nė intervistėn pėr emisionin “Rruga drejt…” qė do tė emitohet sonte nė TV Alsat-M. Nė debatin pėr gjendjen politike dhe tė sigurisė nė vend mysafirė do tė jenė Gėzim Ostreni, Vllado Buēkovski, Abedin Zymberi dhe Pavle Trajanov.

 10. #660

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  uh...


Ähnliche Themen

 1. USA: Die Rückkehr der Jesuskrieger
  Von Frieden im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 15
  Letzter Beitrag: 07.01.2012, 20:41
 2. Rückkehr zu Wurzeln
  Von ***Style*** im Forum Sport
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 01.12.2011, 21:31
 3. die rückkehr der killerplauze
  Von albaner im Forum Sport
  Antworten: 9
  Letzter Beitrag: 30.03.2007, 20:51