BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 5 von 5 ErsteErste 12345
Ergebnis 41 bis 43 von 43

Mind. 16 Kosovaren in Nord-Serbien ertrunken

Erstellt von MIC SOKOLI, 22.10.2009, 10:34 Uhr · 42 Antworten · 4.657 Aufrufe

 1. #41

  Registriert seit
  12.09.2009
  Beiträge
  9.978
  Der Thread sollte in Rakija verschoben werden, weil das ganze nichts mit Politik und Kosovo zu tun hat, absolut nichts.

 2. #42

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.391
  http://www.rtklive.com/new/?cid=1&newsId=33021&mf_Cx6lVZ5r781332ex#kd526aVwfd 23Kn0-s&C*o9N#5S9w&cw9/0foeHzoI1AUx&Z8ZW#3#D-33T^S!B730m1e#w8Zw589dfM7w/

  Tragjedia e Tisės – konfirmohet vdekja e Elvira Jahės, 23 vjeēare Familja Jaha nga Podujeva kanė udhėtuar dje drejt Suboticės pėr tė ditur pėr rastin e vajzės sė tyre Elvira Jaha. Babai i viktimės, Vesel Jaha sė bashku me djalin e motrės sė tij Berat Shabani me tė cilin ka kontaktuat RTK-ja e ka konfirmuar vdekjen e Elvira Jahės 23 vjeēare – nėnė e dy fėmijėve 1 dhe 3 vjeēar, tė cilėt kanė shpėtuar sė bashku me babanė e tyre Blerim Rama. ... Postuar: 16:56:24 / 27.10.2009
  Mėsohet se kryefamiljari i familjes Jaha sė bashku me bashkėshortin dhe fėmijėt e viktimės tani janė duke u kthyer nė Podujevė.

  Pėr viktimėn tjetėr, identiteti i sė cilės deri tani nuk ėshtė ditur, sipas burimeve jozyrtare tė RTK-sė, bėhet fjalė pėr njė femėr e lindur mė 23.03.1986 nė komunėn e Vushtrrisė, emri i sė cilės ėshtė i njohur pėr redaksinė tonė.
  Gjithnjė sipas burimeve jo zyrtare ėshtė rrezik se deri sa nuk lajmėrohen familjarėt, apo institucionet kosovare, trupi i saj tė varroset nė shtetin e Serbisė. Besohet se viktima e tretė ėshtė Brahim Koci.


  Policia e Kosovės edhe sot nuk ka dhėnė asnjė informacion tė ri me faktin se nuk ka zhvillime tė tjera.

  Ndėrkohė, ėshtė bėrė e ditur se katėr tė dyshuarit pėr kontrabandim nė rastin “Tisa”, janė nga rajonet e Prishtinės, Pejės, Gjilanit dhe Mitrovicės.

  Fletarrestimet pėr kėta katėr persona janė lėshuar nga gjyqtari i procedurės paraprake tė Gjykatės sė Qarkut nė Prishtinė.

  Personi I cili ėshtė vetė-lajmėruar me njė grumbull parash nė duar, para kėto tė dhėna nga viktimat e tragjedisė sė lumit Tisa, nė kufirin serbo-hungarez, ėshtė i pesti me radhė.
  Megjithėkėtė, i vetėlajmėruari nė polici, i cili ėshtė gjithashtu nga rajoni i Prishtinės, nuk ėshtė arrestuar nga policia dhe i njėjti, pasi ka dhėnė deklaratėn, ėshtė lėnė i lirė, deri nė ndonjė vendim tjetėr tė organeve pėrkatėse.

  Hetimet nė lidhje me kėtė rast ėshtė duke i kryer Njėsiti Kundėr Trafikimit me Qenie Njerėzore tė Policisė sė Kosovės dhe prokurorėve tė EULEX-it.

  Pėr kėtė tragjedi, sė cilės ende nuk i dihet fundi, dy policėt hetues tė Policisė sė Kosovės, nga dita e diel, janė nė Hungari sė bashku me prokurorin e EULEX-it, Francesko Mandoi.


  Situata e rėnd sociale nė Kosovė ka vazhduar tė detyrojė shumė familje qė tė marrin rrugėn e mėrgimit, pėr tė kėrkuar njė jetė mė tė mirė, duke mos marrė parasysh edhe rreziqet. Kėtė situatė tė rėndė janė duke e shfrytėzuar rrjetet kriminale pėr pėrfitime tė majme. Nė rajonin e Ballkanit sipas shumė raporteve kėto grupe janė shumė tė zhvilluara sidomos ato tė trafikimit tė qenieve njerėzore.

  Edhe Komisioni Evropian nė Raportin e progresit nė Kosovė, trafikimin e qenieve njerėzore e ka identifikuar si njėrin nga problemet e shumta tė shtetit mė tė ri nė botė, dhe ka bėrė thirrje qė tė merren masa.


  eine der opfer kommt aus podujevé,
  die andere aus vushtrri.

 3. #43

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.391
  RTK

  -----------------

  zwei kinder-leichen aus dem fluss rausgezogen.
  die zahl der ertrunkenen steigt auf 9 menschen.

  wo bleibt die entschuldigung der user die mich der propaganda und lügen bezichtigten,
  ihr dreckigen schweine.

Seite 5 von 5 ErsteErste 12345

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 5
  Letzter Beitrag: 14.02.2012, 07:36
 2. Kosovaren dürfen nun durch Serbien reisen
  Von GJEKI im Forum Kosovo
  Antworten: 61
  Letzter Beitrag: 28.12.2011, 22:18
 3. Antworten: 10
  Letzter Beitrag: 06.07.2009, 15:41
 4. Ungarn protestieren in Subotica (Nord-Serbien)
  Von jugo-jebe-dugo im Forum Politik
  Antworten: 19
  Letzter Beitrag: 19.10.2005, 17:00
 5. Ungarische Minderheiten in nord Serbien(Vojvodina)?
  Von jugo-jebe-dugo im Forum Politik
  Antworten: 115
  Letzter Beitrag: 06.07.2005, 23:47