BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 4 von 4 ErsteErste 1234
Ergebnis 31 bis 35 von 35

Ministria e Transportit e ka harruar rajonin e Pejės

Erstellt von Ionian Boy, 21.04.2011, 17:51 Uhr · 34 Antworten · 4.566 Aufrufe

 1. #31
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Ardian;2559702[U
  ]per here te pare po ndegjoj qe lufta ka fillu ne deqan!![/U]

  zakonisht te gjitha luftrat kan fillu ne drenice!!

  por eshte e vertet qe drenica, dukagjini, llapi kane qene historikisht shtyllat e luftes kunder armikut, pa anshkalim te luftes se fundit!!

  qysh e ceka edhe njeher, qevira po investon ne autostraden prishtine - peje, nese qevirsja asht e dobet ne peje e gjakove atehre nuk ka faj thaqi, dihet mire shume qe ne peje ka haraq e kriminalitet brutal, nashta qajo eshte arsyea qe peja spo perparon?

  edhe e ceka edhe ma heret qeveria thaqi dihet qe i anashkalon pak zonat qe sja japin voten pdk s!!
  Lufte ka pasur edhe ne Dukagjin,kjo eshte fakt.
  Po normal qe ne Drenice ka filluar lufta me se pari.
  A e dine pse?
  Drenica ka qene dhe eshte 100% e banuar veq me Shqiptare.
  Aty ke qene i shlire,ke mujt ma mire me u organizu....etj
  Ti ne Istog Kline ose Peje nuk ke pas ku me lshu kamen prej serbeve,plot serb plus ushtria e policia serbe kan qen te stacionume ma shume ne keto qytete.Ne Deqan,Gjakove,Prizren....Ka qen e stacionume Armata.
  Neper keto territore ka qene shume e veshtire me u organizu per lufte.
  Vetem nje gje mos e harroni,UCK-ja logjistiken e ka ba permes Dukagjinit dhe ushtareve nga rajoni i Dukagjinit.
  Edhe ne Drenice ka pas plot luftetare nga rajoni i Dukagjinit dhe nga te gjitha trojet Shqiptare.
  Drenica nuk ka luftu veq vet!!!!

 2. #32
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Ardian Beitrag anzeigen
  mos ja fut kot, lexoma tekstin ma mir, une thash drenica ka fillu luften e fundit,te trija bashk me dukagjinin e llapin kane qene shtyllat e luftes.

  demostrat e 81 kane qene demostrata te studentav ne prishtine.
  normal qe dukagjini eshte vater patriotizmi, veq edhe ni sen , mas lufte fatkeqssht dukagjinin jan tu e poshtnu do banda kriminele qe qysh po doket edhe partia aak i ka rrajt me to bashk.

  e permena pejen: total haraq, total mafioza!! veq sa vrasjet jan ba peje e dukagjin mas lufte asht marre a!!

  p.s autostrada prishtine peje si pik spari i sherben pejes e dukagjinit shoki.
  Po per bese qashu ashte,katastrofe

 3. #33

  Registriert seit
  26.12.2010
  Beiträge
  2.419
  Zitat Zitat von Ardian Beitrag anzeigen
  mos ja fut kot, lexoma tekstin ma mir, une thash drenica ka fillu luften e fundit,te trija bashk me dukagjinin e llapin kane qene shtyllat e luftes.

  demostrat e 81 kane qene demostrata te studentav ne prishtine.
  normal qe dukagjini eshte vater patriotizmi, veq edhe ni sen , mas lufte fatkeqssht dukagjinin jan tu e poshtnu do banda kriminele qe qysh po doket edhe partia aak i ka rrajt me to bashk.

  e permena pejen: total haraq, total mafioza!! veq sa vrasjet jan ba peje e dukagjin mas lufte asht marre a!!

  p.s autostrada prishtine peje si pik spari i sherben pejes e dukagjinit shoki.
  Peja eshte Qyteti i dyt me rendesi cka i perket industris dhe i treti ne madhesi, nuk eshte nda asnje cent per komunen e Pejes edhe qysh po thu ti keta te AAK“s nuk po dijn mi administru paret ajo asht gabim sepse nuk ka Pare qe ndahen per pejen.
  -Demonstratat 81 ja kan nis ne Decan edhe kan ec deri ne prishtin ku ja kan nis tani met madhen.
  Ajo Autostrad i sherben pejes po nuk eshte investim ne qytet.

 4. #34

  Registriert seit
  26.12.2010
  Beiträge
  2.419
  6995786&type=1&theater[/IMG]

 5. #35

  Registriert seit
  26.12.2010
  Beiträge
  2.419

Seite 4 von 4 ErsteErste 1234

Ähnliche Themen

 1. Maqedoni: Shqiptaret ortodoks te harruar e te asimiluar.
  Von Ciciripi im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 18
  Letzter Beitrag: 01.06.2013, 07:05
 2. Negovani, njė histori e harruar
  Von Adem im Forum Politik
  Antworten: 21
  Letzter Beitrag: 16.11.2011, 13:12
 3. Kinezėt me Birrėn e Pejės
  Von Feuerengel im Forum Rakija
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 31.03.2005, 07:20