BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 7 von 37 ErsteErste ... 3456789101117 ... LetzteLetzte
Ergebnis 61 bis 70 von 365

Nje Shqiperi ?? Pse ??

Erstellt von illyrian_eagle, 08.06.2009, 00:59 Uhr · 364 Antworten · 17.814 Aufrufe

 1. #61
  Avatar von Muslim

  Registriert seit
  07.10.2008
  Beiträge
  1.298
  Zitat Zitat von AkzepTolera Beitrag anzeigen
  Wieso, habt ihr versucht ihm das nachzumachen?
  Po qka kemi ditë na mojë, fëmi kemi qenë…..ti pe dinë mu shqiptari për vica vdes….bilem kanjëher edhe mësusët vetë na shtishin me kallxu donjë vicë të treshit-përsheshit…..So traurig war die Lage….

 2. #62
  Avatar von AkzepTolera

  Registriert seit
  25.06.2008
  Beiträge
  1.990
  Zitat Zitat von th pelasgian Beitrag anzeigen
  Po qka kemi ditë na mojë, fëmi kemi qenë…..ti pe dinë mu shqiptari për vica vdes….bilem kanjëher edhe mësusët vetë na shtishin me kallxu donjë vicë të treshit-përsheshit…..So traurig war die Lage….

  Ja sie war, doch was hälst du davon, dass wir nicht mehr an das denken was war sondern was ist und was kommen wird?

 3. #63
  Avatar von Muslim

  Registriert seit
  07.10.2008
  Beiträge
  1.298
  Leider ist das heute nicht weniger traurig. Überhaupt kann ich das nicht vergessen, denn das Gestern war heute und das Heute schon gestern….e keshtu me rradh…po me kupton…

  …..na nuk po mujm mi harru betejat me qidra vjete….e ti po thu me harru atë kohen ku drejtpërdrejt keshtu live e kam jetu, ku mu në koc um ka hy….jo kurrë....


 4. #64
  Avatar von albaner

  Registriert seit
  05.05.2006
  Beiträge
  3.870
  vetem 4% ne kosov jan per nje shqiperi, domethan 96% jan kunder bashkimit (quelle RTK). kosova ka luftu kunder terrorista dhe mu bashku me shqiperin, sepse ska pas ather tjeter opcion. askush se ka ba men qe kemi me pas najher shtetin ton. tash e kemi shtetin ton dhe askush nuk don mu bashku me shqiperin.

 5. #65
  GjergjKastrioti
  also eigentlich find ich zwei albanische staaten besser als einen

 6. #66
  Avatar von AkzepTolera

  Registriert seit
  25.06.2008
  Beiträge
  1.990
  Zitat Zitat von th pelasgian Beitrag anzeigen
  Leider ist das heute nicht weniger traurig. Überhaupt kann ich das nicht vergessen, denn das Gestern war heute und das Heute schon gestern….e keshtu me rradh…po me kupton…

  …..na nuk po mujm mi harru betejat me qidra vjete….e ti po thu me harru atë kohen ku drejtpërdrejt keshtu live e kam jetu, ku mu në koc um ka hy….jo kurrë....


  Shum gjera njeriu nuk mundet ti harroj por edhe ndoshta nuk ben ti harroj te gjitha por edhe nuk esht mir te jetosh me te kaluarat. Mua ma mer mendja qe njeriu duhet te ndahet prej te kaluarav, pa mar parasysh se sa veshtir ka qen, per te hec separi dhe te ben geschtalten nje ardhmeri me te mir.
  Mua per shembull ka shum gjera te veshtira qe kam perjetuar, por qte bej un, te shikoj mbrapa dhe te jetoj me te kaluaren dhe te kam gjynah me veteveten?
  Jo kurr, ajo qe ka pas me ndodh ka ndodh kurse un shikoj ardhmerin time dhe mundohem jeten time ashtu ta jetoj siq me pelqen mua dhe te vendosi ashtu siq dua un sipas mundesis.

  Ateher jeto dhe mos harro, ndoshta kjo te ndihmon per ne te ardhshmen.
  Jeto ne te kaluaren, maji gjerat gjithher parasysh, por keshtu hec koha dhe e sotmja dhe e ardhshmja do te hecin para sysh dhe ti nuk do ta sheh ate, sepse shikon mbrapa e jo perpara.

  Shpresoj, qe e kupton, jam munduar me fjalet e mia ta them ate siq mendoj un, por nuk je i obliguar te jesh i njejtit mendim me mua.

  Pershendetje

 7. #67

  Registriert seit
  08.06.2009
  Beiträge
  2.396
  Zitat Zitat von Luigj Beitrag anzeigen
  vetem 4% ne kosov jan per nje shqiperi, domethan 96% jan kunder bashkimit (quelle RTK). kosova ka luftu kunder terrorista dhe mu bashku me shqiperin, sepse ska pas ather tjeter opcion. askush se ka ba men qe kemi me pas najher shtetin ton. tash e kemi shtetin ton dhe askush nuk don mu bashku me shqiperin.
  ja das glaubst auch nur du, kleiner

 8. #68

  Registriert seit
  08.06.2009
  Beiträge
  2.396
  Zitat Zitat von Zhan Si Min Beitrag anzeigen
  also eigentlich find ich zwei albanische staaten besser als einen
  schön aber
  diese frage wurde nur den albanern gestellt

 9. #69

  Registriert seit
  06.06.2009
  Beiträge
  468
  kosova do te bashkohet me shqiperin!eshte vetem nje pyetje kohesh!
  shqiperia dhe kosova jan duke bashkepunuar ne polici, shendetsi, shkolle etj....
  shqiperia eshte bere antar i NATOS!
  kosoves ne shqiperi i takon porti shengjinit!
  tani kemi dhe autobahnin qe "then"kufirin shqiptaro shqiptar!
  kosova dhe shqiperia po perparojn.
  per bashkimin kombetar kosova ka nevoj se pari per antarsim ne UNO!
  dhe kur behet kosova antar i UNOS, ather vetem populli do te vendos!
  mos harroni se kosova eshte ndar nga shqiperia nga "shtriga evrope"ne vitin 1912!
  kosova eshte toke shqiptare!kosova i takon shqiperis!
  perse mos ti kthehet kosova vendlindjes se vet?
  se bashki jemi te fort!e jo te ndar!
  dhe per ata shqiptaret qe jan kunder bashkimit kombetar: perse jeni kunder bashkimit kombetar?kosova eshte shqiperi!dhe shqiperia eshte vendlindja juaj!

 10. #70
  GjergjKastrioti
  Zitat Zitat von |Syndikata| Beitrag anzeigen
  schön aber
  diese frage wurde nur den albanern gestellt
  ani qka? un a nuk jam shqiptare a :

Seite 7 von 37 ErsteErste ... 3456789101117 ... LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Anarkia ne Shqiperi
  Von Robert im Forum Kosovo
  Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 15.11.2011, 02:48
 2. Kufiri Shqiperi - Shqiperi ( Dardania)
  Von ALB-EAGLE im Forum Kosovo
  Antworten: 10
  Letzter Beitrag: 30.04.2011, 19:33
 3. Mesjeta ne Shqiperi
  Von Robert im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 10.10.2010, 17:40
 4. Lufta ne Shqiperi
  Von Robert im Forum Kosovo
  Antworten: 94
  Letzter Beitrag: 28.12.2009, 13:53
 5. PA KOSOVE E CAMERI NUK KA SHQIPERI
  Von napoleon im Forum Musik
  Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 29.03.2008, 03:24