BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 7 von 7

Obama kann Albanien und Kroatien besuchen nach Nato treff

Erstellt von Mbreti, 05.02.2009, 01:20 Uhr · 6 Antworten · 1.254 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von Mbreti

  Registriert seit
  08.11.2005
  Beiträge
  1.432

  Obama kann Albanien und Kroatien besuchen nach Nato treff

  Obama mund tė vizitojė Shqipėrinė dhe Kroacinė pas samitit tė muajit prill  Presidenti i parė afro-amerikan i Shteteve tė Bashkuara mund tė vizitojė Shqipėrinė dhe Kroacinė nė muajin prill, menjėherė pas samitit tė NATO-s qė do tė mbahet nė Strasburg. Lajmin e bėjnė tė ditur mediat kroate, tė cilat i referohen burimeve tė afėrta nė Shtėpinė e Bardhė. Sipas tė dhėnave mė dt tre dhe katėr Obama do tė takojė liderėt e vendeve anėtare tė NATO-s qė me futjen e Shqipėrisė dhe Kroacisė festojnė 60-vjetorin e themelimit tė organizatės. Menjėherė mė pas, thotė “Javno” Obama do tė kalojė disa orė ose nė Shqipėri ose nė Kroaci. Vizita e Presidentit Barak Obama, i sapo emėruar nė detyrė do tė jetė e para nė kėtė rajon. Ndalesa e tij nė Zagreb dhe Tiranė do tė jetė njė shenjė e fuqishme mbėshtetje, ndaj kėtyre dy vendeve qė nė muajin prill do tė bėhen anėtare fuqiplota tė aleancės sė Atlantikut tė Veriut. Kjo vizitė do tė vulosė edhe vlerėsimet jo vetėm tė Uashingtonit por edhe NATO-s pėr arritjet e vendit tonė dhe Kroacisė nė pėrmbushejn e reformave. Vlerėsimet pėr kėto tė fundit i dha vetė personalisht ish-Presidenti amerikan Xhorxh Bush nė njė vizitė historike nė qershor tė 2007, gjatė takimit me kryeministrin Berisha, ku edhe u mor garancia. Megjithatė gazeta “Javno” dhe “Jutarnji List” thonė se nėse pėr ndonjė arsye organizative, nuk arrihet dot realizimi i kėsaj vizite me pėrmasa historike, kryeministri Sali Berisha dhe ai kroat Ivo Sanader do tė marrin ftesa tė veēanta nga Presidenti Obama pėr tė vizituar e takuar kreun e Shtėpisė sė Bardhė.
  TV Klan

 2. #2
  Shpresa
  coole Sache.

 3. #3
  Avatar von baduglyboy

  Registriert seit
  24.08.2008
  Beiträge
  1.824
  Zitat Zitat von Mbreti Beitrag anzeigen
  Obama mund tė vizitojė Shqipėrinė dhe Kroacinė pas samitit tė muajit prill  Presidenti i parė afro-amerikan i Shteteve tė Bashkuara mund tė vizitojė Shqipėrinė dhe Kroacinė nė muajin prill, menjėherė pas samitit tė NATO-s qė do tė mbahet nė Strasburg. Lajmin e bėjnė tė ditur mediat kroate, tė cilat i referohen burimeve tė afėrta nė Shtėpinė e Bardhė. Sipas tė dhėnave mė dt tre dhe katėr Obama do tė takojė liderėt e vendeve anėtare tė NATO-s qė me futjen e Shqipėrisė dhe Kroacisė festojnė 60-vjetorin e themelimit tė organizatės. Menjėherė mė pas, thotė “Javno” Obama do tė kalojė disa orė ose nė Shqipėri ose nė Kroaci. Vizita e Presidentit Barak Obama, i sapo emėruar nė detyrė do tė jetė e para nė kėtė rajon. Ndalesa e tij nė Zagreb dhe Tiranė do tė jetė njė shenjė e fuqishme mbėshtetje, ndaj kėtyre dy vendeve qė nė muajin prill do tė bėhen anėtare fuqiplota tė aleancės sė Atlantikut tė Veriut. Kjo vizitė do tė vulosė edhe vlerėsimet jo vetėm tė Uashingtonit por edhe NATO-s pėr arritjet e vendit tonė dhe Kroacisė nė pėrmbushejn e reformave. Vlerėsimet pėr kėto tė fundit i dha vetė personalisht ish-Presidenti amerikan Xhorxh Bush nė njė vizitė historike nė qershor tė 2007, gjatė takimit me kryeministrin Berisha, ku edhe u mor garancia. Megjithatė gazeta “Javno” dhe “Jutarnji List” thonė se nėse pėr ndonjė arsye organizative, nuk arrihet dot realizimi i kėsaj vizite me pėrmasa historike, kryeministri Sali Berisha dhe ai kroat Ivo Sanader do tė marrin ftesa tė veēanta nga Presidenti Obama pėr tė vizituar e takuar kreun e Shtėpisė sė Bardhė.
  TV Klan
  sorry, nixe verstehen
  translejschen plis

 4. #4

  Registriert seit
  14.03.2008
  Beiträge
  5.790
  Zitat Zitat von baduglyboy Beitrag anzeigen
  sorry, nixe verstehen
  translejschen plis


 5. #5
  Avatar von valamala

  Registriert seit
  07.12.2008
  Beiträge
  167
  Herzlich Willkommen

 6. #6

  Registriert seit
  15.01.2006
  Beiträge
  12.080
  Obama könnte Kroatien und Albanien nachem dem Nato-Treff im April besuchen.


  Wäre doch schön.

 7. #7
  Emir
  Wieso geht er net nach Serbien?

Ähnliche Themen

 1. Kroatien und Albanien in der Nato
  Von Apollon im Forum Politik
  Antworten: 179
  Letzter Beitrag: 02.04.2010, 00:26
 2. Berisha lädt Obama nach Albanien ein
  Von Gentos im Forum Politik
  Antworten: 15
  Letzter Beitrag: 25.09.2009, 17:53
 3. Albanien und Kroatien - NATO
  Von Komplementär im Forum Politik
  Antworten: 61
  Letzter Beitrag: 30.03.2008, 04:22
 4. Nas will nach Kroatien kann abner nicht!
  Von cro_Kralj_Zvonimir im Forum Musik
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 15.05.2007, 18:21
 5. Antworten: 11
  Letzter Beitrag: 21.11.2004, 15:38