BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 2 von 2

Obama leter Sejdiut

Erstellt von CrazyDardanian, 06.10.2010, 19:12 Uhr · 1 Antwort · 702 Aufrufe

 1. #1

  Registriert seit
  20.02.2010
  Beiträge
  4.612

  Obama leter Sejdiut

  Obama letėr Sejdiut: Krenohuni pėr progreset e Kosovės
  05 Tetor 2010 - 19:38 | Kosova


  PRISHTINE- Presidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Barack Obama i ka dėrguar njė letėr ish-presidentit tė Republikės, Fatmir Sejdiut, pėr kontributin e dhėnė si president i Kosovės.

  “Nė emėr tė popullit amerikan, ju shpreh falėnderimet e mia mė tė thella pėr kontributin qė ju keni dhėnė pėr tė forcuar miqėsinė nė mes tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės dhe Kosovės gjatė mandatit tuaj si President dhe, vėrtetė, gjatė tėrė karrierės suaj”.

  “Ju uroj pėr lidershipin dhe shėrbimin nė interes tė vendit tuaj si Presidenti i Parė i Republikės sė Kosovės sė pavarur. Kosova ka arritur progrese tė mėdha gjatė mandatit tuaj, pėr tė cilat Ju dhe shteti juaj duhet tė krenoheni”.

  “Shtetet e Bashkuara tė Amerikės mbesin tė pėrkushtuara pėr tė punuar me pasardhėsin tuaj dhe me pėrfaqėsuesit e zgjedhur tė Kosovės pėr tė vazhduar progresin e arritur gjatė mandatit tuaj, me qėllim tė arritjes sė qėllimit tonė tė pėrbashkėt pėr integrimin e plotė tė Kosovės nė komunitetin euroatlantik”, thuhet nė letrėn qė presidenti Obama i ka dėrguar Sejdiut.

  (e.n/BalkanWeb)
  Balkanweb | Obama letėr Sejdiut: Krenohuni pėr progreset e Kosovės - Kosova

 2. #2
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614
  Lang lebe Die Vereinigten Staaten von Amerika

Ähnliche Themen

 1. Der „Obama von Piran“
  Von Zmajček im Forum Politik
  Antworten: 12
  Letzter Beitrag: 14.11.2010, 13:21
 2. Obama
  Von Pejani1 im Forum Rakija
  Antworten: 16
  Letzter Beitrag: 14.02.2010, 21:48
 3. Obama ne dolazi u BiH
  Von GodAdmin im Forum B92
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 14.10.2009, 18:00
 4. Obama.
  Von Ghostbrace im Forum Rakija
  Antworten: 5
  Letzter Beitrag: 07.11.2008, 16:22