BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.

Umfrageergebnis anzeigen: Welche Partei würdet ihr wählen?

Teilnehmer
71. Du darfst bei dieser Umfrage nicht abstimmen
 • VV

  44 61,97%
 • PDK

  11 15,49%
 • LDK

  4 5,63%
 • AKR

  0 0%
 • AAK

  4 5,63%
 • Sonstige

  8 11,27%
Seite 23 von 85 ErsteErste ... 131920212223242526273373 ... LetzteLetzte
Ergebnis 221 bis 230 von 844

Parlamentswahlen im Kosovo 2014

Erstellt von Shelby, 08.04.2014, 21:37 Uhr · 843 Antworten · 38.640 Aufrufe

 1. #221

 2. #222

  Registriert seit
  09.03.2006
  Beiträge
  3.135
  Zitat Zitat von Master of Desaster Beitrag anzeigen
  NISMA as nuk ka me kalu pragun e Zgjedhjeve.
  Ti ishin bashkangjit VV, VV ish bo partia e dyte ne KS, LDK e para, PDK e treta.

 3. #223

  Registriert seit
  19.04.2013
  Beiträge
  886
  Zitat Zitat von Benutzername Beitrag anzeigen
  Ti ishin bashkangjit VV, VV ish bo partia e dyte ne KS, LDK e para, PDK e treta.
  Pse me ju bashkangjit Hajnave?

  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von Ohër Beitrag anzeigen
  Pse mendon kështu?
  Njeriu qe shan gjysmen e Kosoves, Dukagjinin (Rugoven), nuk e meriton ta drejtoj at vend. Posaqerisht, kur nje vend i till, ka sakrifiku me se shumti ne Lufterat e fundit.

  Jakupovici i quante Rugovasit Serb. Ska shanc ky njeri me fitu

 4. #224
  Avatar von Cameria

  Registriert seit
  25.05.2012
  Beiträge
  2.469

 5. #225
  Nonqimi
  Zitat Zitat von Master of Desaster Beitrag anzeigen
  Pse me ju bashkangjit Hajnave?

  - - - Aktualisiert - - -  Njeriu qe shan gjysmen e Kosoves, Dukagjinin (Rugoven), nuk e meriton ta drejtoj at vend. Posaqerisht, kur nje vend i till, ka sakrifiku me se shumti ne Lufterat e fundit.

  Jakupovici i quante Rugovasit Serb. Ska shanc ky njeri me fitu
  Kur ka than Kupa se Rugovasit jan Shkije edhe pse ka fol qashtu?

 6. #226
  Nik
  Jakupi më duket një nga politikanët më neutral dhe më të pjekur në Kosovë. Ai nuk përlihet me fjalë të ndyra, nuk flet pa bazë argumenti dhe di të jap rend për të flitur në kuvend. Në dallim me deputetët të tjerë, është njëri nga politikanët më i urtë dhe më i mençur. Besoj.

 7. #227
  Avatar von Albokings24

  Registriert seit
  08.05.2012
  Beiträge
  7.187
  Jakupi esht njeri mir amo per fat te keq Jakupi ika honger godinet, .

  Thaci esht okay amo thaci eka dhon mo ato idea dhe fuqin e vet per kosoves, nuk ma merr mendja qe mund me ardh diqka te rre nga aty.

  LDK-ja ska Lider, kta te vjetrit spo jav lishojn rrugen te rrive edhe ashtu po hupin kot.

  AAK dhe Ramushi esht luftetar ideal po jo per Parlament. Fjalin e ka te dobet.

  Kosova ka nevoj mu menagju prej njerzve qe kohen e jugoslavis nuk ekan perjetu sepse ato qka ekan perjetu at koh mendojn si ne at koh, jo si Demokrat.

  Mendojn hala Kuq si Socialist e jo Mavi si Demokrat

  Partia VV me Albin Kurtin me doket si alternativ poooorrrrr nganiher me doken shum kryefort.

 8. #228
  Avatar von Dissention

  Registriert seit
  25.02.2010
  Beiträge
  10.192
  Të gjitha të veshura shkurt e në ngjyra verore duken të mrekullueshme, por gjithsesi se njëra ndër to duket më e mirë. Ndër to, aktorja Jessica Alba është veshur më me të gjata, duke e lënë më pas Gwen Stefanin e cila është veshur pothuajse në të gjata dhe ngjyra më të errta.

 9. #229

  Registriert seit
  19.04.2013
  Beiträge
  886
  Meint ihr NISMA hat PDK arg geschwächt??

 10. #230

  Registriert seit
  03.11.2009
  Beiträge
  13.141
  Ja.

Ähnliche Themen

 1. Serben besitzen mehr Land im Kosovo als Albaner!!!
  Von lupo-de-mare im Forum Politik
  Antworten: 57
  Letzter Beitrag: 17.09.2012, 09:06
 2. Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 18.12.2010, 13:10
 3. Antworten: 38
  Letzter Beitrag: 14.12.2010, 03:03
 4. 427.000 Kinder besuchen keine Vor- und Grundschule im Kosovo
  Von lupo-de-mare im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 30
  Letzter Beitrag: 27.07.2009, 01:57
 5. Besorgnis im Kosovo über Radioaktivität in der Umwelt
  Von lupo-de-mare im Forum Balkan und Gesundheit
  Antworten: 5
  Letzter Beitrag: 12.11.2004, 21:02