BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 11 von 100 ErsteErste ... 7891011121314152161 ... LetzteLetzte
Ergebnis 101 bis 110 von 997

Partei Vetevendosje

Erstellt von Gentos, 22.02.2010, 09:42 Uhr · 996 Antworten · 97.339 Aufrufe

 1. #101
  Karim-Benzema
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen  Du nix Albaner, woher wissen du dann wollen? XD

  halt die klappe

 2. #102
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von AlbNYC Beitrag anzeigen
  halt die klappe

  Nö!

 3. #103

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Vetėvendosje “tregon dhėmbėt” nė vjeshtė

  Aktualisht, ajo e ka ulur nė minimum tempin e aktiviteteve, ndėrsa qė reforma e brendshme e paralajmėruar kohė mė parė ėshtė shtyrė pėr vjeshtėn e kėtij viti, kohė kur “Vetėvendosje” do tė zhvilloj edhe zgjedhjet e para tė brendshme.

  Prishtinė. Pėrkundėr vendimit definitiv pėr pjesėmarrje nė zgjedhjet e ardhshme dhe paralajmėrimeve pėr mbushjen e radhėve tė saj me personalitete tė fuqishme, Lėvizja “Vetėvendosje” po pėrjeton njė periudhė pushimi nė kėtė drejtim.

  Aktualisht, ajo e ka ulur nė minimum tempin e aktiviteteve, ndėrsa qė reforma e brendshme e paralajmėruar kohė mė parė ėshtė shtyrė pėr vjeshtėn e kėtij viti, kohė kur “Vetėvendosje” do tė zhvilloj edhe zgjedhjet e para tė brendshme.

  Ndėrsa, zyrtarėt e saj, deri mė tani, nuk kanė bėrė asnjė hap as nė aspektin e regjistrimit nė organet kompetente zgjedhore.

  Megjithatė, aktivistėt e “Vetėvendosje”, janė tė bindur se Lėvizja do tė pėrjetoj sė shpejti njė valė tė madhe aderimesh tė figurave me kredenciale tė larta politike dhe akademike.

  Deri mė tash, asaj i janė bashkangjitur biznesmeni shqiptaro-amerikan Florim Krasniqi, ish- kryetari i Malishevės, Gani Krasniqi dhe ekonomisti, Ismet Hamiti.

  Erzen Vraniqi, aktivist i “Vetėvendosjes” ka paralajmėruar se shumė shpejt do tė bėhet edhe prezantimi i figurave tė reja qė kanė aderuar nė Lėvizje.

  “‘Vetėvendosje’ ėshtė duke punuar me intensitet tė shtuar nė terren, nė shtrirjen e strukturės sė brendshme tė saj. Tė gjitha qendrat ekzistuese nėpėr komunat e Kosovės po konsolidohen, si dhe po krijohen pikat e ndryshme tė lėvizjes nė kuadėr tė secilės qendėr”, tha Vraniqi.

  Sipas tij, sekretariati i rrjetit dhe i qendrave po zhvillon njė sėrė takimesh nėpėr komuna me njerėz tė profileve tė ndryshme tė cilėt e pėrkrahin aktivitetin e Lėvizjes dhe janė nė pajtueshmėri tė plotė me konceptin politik tė “Vetėvendosjes”.

  “Si rezultat i kėtyre takimeve kemi aderim tė madh tė njerėzve nė radhėt e Lėvizjes, mes tyre edhe personalitete tė njohura nė opinion. Lėvizja nė njė tė ardhme tė afėrt do tė bėjė prezantimin e kėtyre figurave tė reja nė opinion”, tha Vraniqi.

  Mosaplikimin pėr regjistrimin nė zyrėn e partive politike nė KQZ, Vraniqi e arsyeton me mosmiratimin e programit politik.

  “Nė vjeshtė pritėt t’i mbajmė zgjedhjet e brendshme dhe do ta kemi tė kompletuar strukturėn udhėheqėse ku do tė miratohet edhe programi politik e mė pas tė aplikojmė pėr regjistrim nė KQZ”, tha ai.

  Ndėrsa, analistėt politik vlerėsojnė se pakėnaqėsia nė rritje e qytetarėve tė Kosovės me politikėn aktuale mund tė pėrkthehet nė pėrkrahje pėr Lėvizjen e udhėhequr nga Albin Kurti, nė zgjedhjet ardhshme.

  Analisti Avni Zogiani, mendon se njė problem shumė i madh pėr “Vetėvendosjen” do tė jetė fakti qė kjo Lėvizje hyn nė zgjedhje si subjekt nga jashtė sistemit, nė njė sistem ku subjektet politike janė akomoduar me manipulimin dhe blerjen e votės.

  “Vetėvendosja’ ka vetėm sinqeritetin pėrballė tėrė kėtij sistemi qė shpesh vepron nė prapaskenė. Kjo ka mundėsi qė tė kufizojė pėrkrahjen e ‘Vetėvendosjes’ dhe prandaj do tė jetė shumė e vėshtirė pėr kėtė lėvizje”, tha Zogiani.

  Ndėrsa, drejtoresha e Zyrės pėr Regjistrimin e Partive Politike nė KQZ, Miradije Mavriqi, ka thėnė se zyrtarėt e “Vetėvendosjes” ende as nuk ka thirrur as pėr tė marrė ndonjė lloj informacioni pėr regjistrim.

  Ndryshe, reforma e paraparė tė zhvillohet nė “Vetėvendosje” nė vjeshtė, pėrfshin aspektin e kuadrove dhe atė programor tė Lėvizjes.

  Ndėrkohė qė udhėheqja e “Vetėvendosjes”, ėshtė pėrcaktuar tashmė qė nė zgjedhjet e ardhshme tė mos konkurrojnė si parti politike, por si lėvizje qytetare.

  Yll Press - Vetvendosje tregon dhmbt n vjesht > Politika: Speciale

 4. #104

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.526
  wenn vetevendosje regiert dann wird kosovo wirtschaftlich wie albanien da stehen und die arbeitslosen werden alle arbeit finden

 5. #105
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  LPV ist die Zukunft Kosova“s !!!

 6. #106

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.526
  wer die nicht wählt muss ein verräter sein

  denn sie sind die partei die den albanischen adler unseres volkes trägt und ihn auch präsentiert und die interessen des volkes und nicht was ihnen diese ratten der eulex oder uno vorschreiben

 7. #107
  Prizren
  Zitat Zitat von ALB-EAGLE Beitrag anzeigen
  wenn vetevendosje regiert dann wird kosovo wirtschaftlich wie albanien da stehen und die arbeitslosen werden alle arbeit finden


  :eyeslam:

 8. #108

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.526
  Zitat Zitat von Prizren Beitrag anzeigen
  :eyeslam:

  hat jemand gesagt

  verräter schreib ?

 9. #109
  Prizren
  Ich gib ein FIck auf diese illegale Partei

 10. #110
  Prizren
  Zitat Zitat von ALB-EAGLE Beitrag anzeigen
  hat jemand gesagt

  verräter schreib ?

  Hat jemand zu dir stück Hundescheiße was gesagt?

Ähnliche Themen

 1. Vetevendosje in Heidenheim !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 17.05.2012, 13:41
 2. Levizja Vetevendosje !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.05.2012, 21:27
 3. Vetevendosje für Präsident Demaci
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 08.04.2011, 00:43
 4. Bald Vetevendosje in Makedonien
  Von IbishKajtazi im Forum Politik
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 13.03.2011, 20:50
 5. Gezim Nika - Vetevendosje
  Von Gentos im Forum Musik
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 09.12.2010, 16:41