BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 25 von 100 ErsteErste ... 152122232425262728293575 ... LetzteLetzte
Ergebnis 241 bis 250 von 997

Partei Vetevendosje

Erstellt von Gentos, 22.02.2010, 09:42 Uhr · 996 Antworten · 97.316 Aufrufe

 1. #241
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Ich persönlich sehe LPV als letzte Hoffnung , weil es zurzeit echt keine
  Partei gibt die sich für die Interessen der Bürger einsetzt !

 2. #242

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Deputetėt Tali dhe Kurteshi i bashkohen sot “Vetėvendosjes”

  Prishtinė, 28 shtator – Edhe pse nuk ėshtė certifikuar si parti politike, Lėvizja “Vetėvendosje” sot do tė marrė nė radhėt e veta dy deputet tė Kuvendit tė Kosovės.

  Ismajl Kurteshi, i cili javėn e kaluar ka dhėnė dorėheqja nga PDK-ja, sot zyrtarisht nė Gjilan do t’i bashkohet kėsaj lėvizjeje.

  Edhe deputetit i pavarur Driton Tali, sipas KTV-sė, do t’i bashkohet lėvizjes sė Albin Kurtit. Tali nuk ka mohuar as pohuar njė gjė tė tillė. “Zyrtarisht ende nuk ka asgjė. Unė i kam miq anėtarėt e Vetėvendosjes, por ende zyrtarisht nuk mund tė them diēka pėr kėtė”, ka thėnė Tali pėr KTV-nė.

  Lėvizja “Vetėvendosje” kishte bėrė tė ditur nė qershor tė kėtij viti se do tė garojė nė zgjedhjet e ardhshme parlamentare nė Kosovė.


  Deputett Tali dhe Kurteshi i bashkohen sot Vetvendosjes

 3. #243
  Bendzavid
  wie viele mitglieder hat die LPV zur zeit??

 4. #244
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  was sind das eigentlich für wahlen 2011 ??

 5. #245

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Zitat Zitat von benni22 Beitrag anzeigen
  wie viele mitglieder hat die LPV zur zeit??
  Mehr als 10 000.

  200 000 Fans

 6. #246
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Mehr als 10 000.

  200 000 Fans

  ---------------------------------------------------

  Heute müssten es um die 15 000 angemeldete Aktivisten sein !
  Fans kann man nicht sagen aber hinter Kurti stehen , sehr viele !

  Aufjedenfall ist das eine sehr gute aufgebaute Organisation , die ihre Sektion auch in andere Länder hat wie z.b in Deutschland schweiz albanien und andere ........!

 7. #247
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614 8. #248
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

 9. #249
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614


  Sot (30 shtator 2010) aktivistėt e Lėvizjes VETĖVENDOSJE! nė bashkėpunim me Sindikatėn e Pavarur tė Postės dhe Telekomit tė Kosovės realizuan aksionin e radhės kundėr privatizimit tė PTK-sė.

  Nga tarraca e ndėrtesės sė Ministrisė sė Transportit dhe Telekomunikacionit u lėshua njė ēarēaf 200m² nė tė cilin shkruante STOP Privatizimit Tė Kosovės.

  Mė poshtė e gjeni deklaratėn e dhėnė pėr medie nga aktivisti i Lėvizjes VETĖVENDOSJE! Frashėr Krasniqi:

  Pas pak, nė Kuvendin e Kosovės do tė mbahet seanca ku pritet tė shqyrtohet prapė ēėshtja e privatizimit tė Postės dhe Telekomit tė Kosovės.

  Kur populli i Kosovės pret dhe ka nevojė pėr zhvillim ekonomik e pėr mirėqenie sociale, qeveria e kuvendi (qysh po shihet me kėtė seancėn e sotme) po e vazhdojnė angazhimin e tyre pėr shkatėrrimin e vendit duke shitur ēdo gjė tė vlefshme qė i takon qytetarit.

  Kur populli pret dhe ka nevojė pėr punė e barazi, politikanėt e Kosovės e thellojnė papunėsinė ndėrsa vetė pasurohen pa pikėn e turpit.

  Shpėrputhje mė tė madhe nė mes tė njė populli dhe qeverisė sė tij, zor qė mund tė ketė.

  Populli i Kosovės ka nevojė qė t’i hiqen qafesh politikanėt e korruptuar qė vazhdimisht i shkaktojnė humbje e jo PTK-ja qė sjellė vetėm fitim, megjithė menaxhimin e keq qė aktualisht ia bėnė Qeveria e Kosovės.

  Nėse nė kompanitė tona publike paska korrupsion, kjo flet pėr gjendjen e shtetit tė Kosovės e jo thjesht tė njė kompanie tė caktuar. Ėshtė Qeveria ajo qė e zhvillon korrupsionin prandaj, ky i fundit nuk ndalet duke i shitur pasuritė tona por duke e ndėrruar Qeverinė e cila ka bėrė qė shteti tė kapet nė korrupsion e krim tė organizuar nga maja e piramidės shtetėrore e poshtė.

  Pra, ėshtė e qartė qė shitja e PTK-sė ėshtė shumė e dėmshme pėr Kosovėn dhe nga ky privatizim po pėrfitojnė vetėm politikanėt e korruptuar, tė cilėt e kanė vjedhur PTK –nė edhe deri mė tani, e tash na thonė: po e shesim sepse aty po vidhet.

  Ata nuk e kanė ndėrmend ta ndalin privatizimin me PTK-nė. Nėse nuk do tė ketė angazhim qytetar qė do ta largonte nga pushteti kėtė klasė politike atėherė kėta do ta privatizojnė tėrė Kosovėn.

  Dhe kur pėr interesa personale tė Hashim Thaēit, Ahmet Shalės dhe tė tjerėve rrezikohet e mira e pėrgjithshme e qytetarėve atėherė kemi tė bėjmė me njė gjendje ku hajnia i zė udhėn zhvillimit.

  Kemi tė bėjmė me njė gjendje qė urgjentisht duhet ndėrruar!

  Lėvizja VETĖVENDOSJE!

  Lajme dhe ngjarje - Vetėvendosje

 10. #250
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Grad in Nachrichten gesehen !.

Ähnliche Themen

 1. Vetevendosje in Heidenheim !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 17.05.2012, 13:41
 2. Levizja Vetevendosje !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.05.2012, 21:27
 3. Vetevendosje für Präsident Demaci
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 08.04.2011, 00:43
 4. Bald Vetevendosje in Makedonien
  Von IbishKajtazi im Forum Politik
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 13.03.2011, 20:50
 5. Gezim Nika - Vetevendosje
  Von Gentos im Forum Musik
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 09.12.2010, 16:41