BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 44 von 100 ErsteErste ... 344041424344454647485494 ... LetzteLetzte
Ergebnis 431 bis 440 von 997

Partei Vetevendosje

Erstellt von Gentos, 22.02.2010, 09:42 Uhr · 996 Antworten · 97.339 Aufrufe

 1. #431

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Albin Kurti per Presheve/Kosoven Lindore
  Presheva

  LDI mbėshtet Lėvizjen "Vetėvendosje"
  LDI mbshtet Lvizjen "Vetvendosje"

 2. #432

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Zitat Zitat von ooops Beitrag anzeigen
  lustig auf dem Bild ist auch mein Bruder zu sehen.


  Zitat Zitat von ooops Beitrag anzeigen
  ohje, schon wieder eine Blamage, (antyrale)
  Wahrscheinlich ein Schreibfehler.

 3. #433
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

 4. #434
  Avatar von No1zY

  Registriert seit
  19.09.2010
  Beiträge
  313

 5. #435

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890

 6. #436

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  U themelua Kėshilli pėr Zhvillimin e Qendrės sė Lėvizjes VETĖVENDOSJE! nė Dardanė  Tė dielėn, mė 31 tetor, u mbajt mbledhja konstituive e Kėshillit pėr Zhvillimin e Qendrės sė Lėvizjes VETĖVENDOSJE! nė Dardanė.

  Kjo ėshtė Qendra e 22-tė, tė cilėn e themeloi Lėvizja VETĖVENDOSJE!, ku tė pranishėm ishtin edhe Albin Kurti dhe Hysen Durmishi nga udhėheqja qėndrore.

  Mbledhjen e hapi Hysen Durmishi i cili foli pėr strukturimin e Lėvizjes VETĖVENDOSJE! dhe rolin e Kėshillave nė kėtė strukturim.

  Mė pas fjalėn e mori Albin Kurti, i cili u pėrqėndrua nė situatėn politike nė vend dhe sfidat qė e presin Lėvizjen VETĖVENDOSJE! nė tė ardhmen. Pėrveē tjerash Albini u fokusua edhe tek problemet qė i mundojnė qytetarėt e veriut si dhe gjendjen e tyre ekonomike, sociale dhe arsimore, nė tė cilėn ky pushtet i ka lėnė pas dore qysh prej pėrfundimit tė luftės e deri mė sot.

  Mė pas u bėnė publike edhe emrat e anėtarėve tė Kėshillit. Ata janė:

  1. Afrim Dervishi – arsimtar i mėsuesisė

  2. Arsim Thaēi – profesor i Historisė

  3. Arton Reka – teknik i kompjuterikės

  4. Arton Rudaku – student i juridikut

  5. Avni Maliqi – arsimtar i mėsuesisė

  6. Bardhyl Nuhiu – ekonomist i diplomuar

  7. Besnik Hashani – absolvent i ndėrtimtarisė

  8. Blerim Morina – student i ekonomisė

  9. Blerim Shabani – ekonomist i diplomuar

  10. Fatime Maliqi – studente e ekonomisė

  11. Fazli Rexha – afarist

  12. Flamur Sylaj – frizer

  13. Hasan Maliqi – arsimtar i fizikės dhe kimisė

  14. Isa Morina – gjeolog i diplomuar

  15. Isa Klaiqi – profesor i mėsuesisė

  16. Latif Ramabaja – fakulteti i mbrojtjes dhe sigurisė popullore

  17. Liridona Kerqeli – absolvente e psikologjisė

  18. Lirie Cakolli – studente e ekonomisė

  19. Lumnie Aliu – profesoreshė e gjuhės shqipe

  20. Milaim Rexhepi – professor i edukatės fizike

  21. Muhamet Hyseni – student i kriminalistikės

  22. Nazim Korqa –profesor i gjuhės shqipe

  23. Qazim Jashari – teknik i makinerisė

  24. Samir Vllasi – student i ekonomisė

  25. Shkodran Sadiku – ekonomist i diplomuar

  26. Valdrin Dermaku – student i biologjisė

  27. Valon Mavriqi – shkolla e mesme

  28. Alberin Hajrizi – Student i Ndėrtimtarisė

 7. #437

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Bashke eshte e mundshme


 8. #438

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890

 9. #439

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Shqipėria e Madhe deri mė 2013?


  Drejtori i Institutit tė prognozave rajonale nė Tiranė, Koēo Danaj ka deklaruar se deri nė vitin 2013 do tė duhej tė krijohej shteti i ri shqiptar.

  Sipas parashikimeve tė tij, ky shtet do tė pėrfshinte Shqipėrinė e Kosovėn, por edhe pjesė tė Serbisė, Malit tė Zi, Maqedonisė dhe Greqisė ku jetojnė shqiptarėt.
  Kėtė ide Danaj e ka shfaqur nė promovimin e listės sė tij politikė “Lista e Shqipėrisė Natyrale”.
  Ai ka vlerėsuar se shqiptarėt nė kėto shtete do tė duhej tė dilnin nė referendum nė tė cilin do tė deklaroheshin pėr themelimin e shtetit tė madh shqiptar. Vendimin pėr referendum sė shpejti e presin edhe nė Kosovė.  Danaj mendon se krijimi i shtetit tė ri do tė mund tė arrihet vetėm nė mėnyrė paqėsore dhe negociata me fqinjėt dhe ka shtuar se krijimi i shtetit tė madh shqiptar do tė jetė zgjidhja mė e mirė pėr stabilitetin dhe zhvillimin e Ballkanit, si dhe ēėshtjen shqiptare nė pėrgjithėsi. /Telegrafi/

 10. #440

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  U themelua Pika e Lėvizjes VETĖVENDOSJE! nė fshatin Llabjan tė Artanės


  Mė 31 tetor, aktivistė dhe qytetarė tė fshatit Llabjan tė komunės sė Artanės, nė njė tubim publik, nė tė cilin ishin tė pranishėm edhe Ismail Kurteshi dhe Visar Ymeri, u themelua Pika e Lėvizjes VETĖVENDOSJE! nė kėtė fshat.

  Tė pranishėm ishin rreth 70 qytetarė, para tė cilėve pėr gjendjen aktuale politike foli Ismail Kurteshi, kurse prezantimin e programit politik tė Lėvizjes e bėri Visar Ymeri.

  Nė debatin qė pasoi, qytetarėt e Llabjanit shtruan shumė pyetje, tė cilave iu pėrgjigjėn aktivistėt e Lėvizjes VETĖVENDOSJE!.

  Nė fund u publikuan edhe anėtarėt e Kėshillit tė Pikės. Ata janė:


  1. Fatmir Zeqiri
  2. Ali Zeqiri
  3. Enis Imeri
  4. Ekrem Mustafa
  5. Kastriot Veliu
  6. Shukri Zymeri
  7. Adile Gashi
  8. Gazmend Mustafa
  9. Liridon Zeqiri
  10. Niazi Kadria
  11. Fatmir Mustafa
  12. Jeton Zeqiri

  Lėvizja VETĖVENDOSJE – Sekretariati pėr Media dhe Komunikim


Ähnliche Themen

 1. Vetevendosje in Heidenheim !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 17.05.2012, 13:41
 2. Levizja Vetevendosje !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.05.2012, 21:27
 3. Vetevendosje für Präsident Demaci
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 08.04.2011, 00:43
 4. Bald Vetevendosje in Makedonien
  Von IbishKajtazi im Forum Politik
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 13.03.2011, 20:50
 5. Gezim Nika - Vetevendosje
  Von Gentos im Forum Musik
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 09.12.2010, 16:41