BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 45 von 100 ErsteErste ... 354142434445464748495595 ... LetzteLetzte
Ergebnis 441 bis 450 von 997

Partei Vetevendosje

Erstellt von Gentos, 22.02.2010, 09:42 Uhr · 996 Antworten · 97.433 Aufrufe

 1. #441

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890

 2. #442

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Nė Miresh dhe Stanishor tė Gjilanit themelohen pikat e Lėvizjes VETĖVENDOSJE!  Nė vazhdėn e aktiviteteve tė shtrirjes sė saj, Lėvizja VETĖVENDOSJE! themeloi edhe dy pika tė reja nė kuadėr tė Kėshillit tė Zhvillimit tė Qendrės nė Gjilan, nė Miresh, ora: 18:00 dhe Stanishor tė Gjilanit, ora: 20:00.

  Mė 30 tetor 2010, aktivistė dhe qytetarė tė shumtė tė Mireshit dhe tė Stanishorit, nė njė tubim publik nė tė cilin ishin tė pranishėm edhe Ismail Kurteshi Glauk Konjufca, u themelua pika e Lėvizjes nė kėtė fshat.

  Glauk Konjufca foli rreth programit politik tė Lėvizjes VETĖVENDOSJE! dhe tha: “Programi ynė politik bazohet nė dy koncepte: zhvillim dhe shtetndėrtim. Pa zhvillim ekonomik nuk ka as zhvillim shoqėror dhe as zhvillim politik. Qeveria duhet tė jetė shėrbėtore e qytetarit.”

  Nė debatin qė pasoi qytetarėt shtruan shumė pyetje dhe interesime tė tyre rreth gjendjes aktuale politike dhe zgjedhjeve qė pritet tė mbahen sė shpejti. Shumica e pyetjeve lidheshin me privatizimin, decentralizimin, veriun e Mitrovicės, etj.

  Sidomos, nė fshatin Stanishor, pėr shkak tė pėsimit nga decentralizimi etnik, kishte shumė pyetje qė lidheshin me kėtė ēėshtje.

  Pas anėtarėsimit tė njė numri tė madh qytetarėsh nė Lėvizjen VETĖVENDOSJE!, u themeluan edhe kėshillat e kėtyre pikave nė kuadėr tė sė cilės u zgjodhėn:

  Nė Miresh:

  1. Fatlum Rexhepi

  2. Hevzi Muharremi

  3. Sadat Saliu

  4. Avni Foniqi

  5. Imran Asllani

  6. Rifadie Asllani

  7. Bekim Saliu

  8. Faton Selishta

  9. Avni Osmani

  10. Arton Murseli

  11. Lutfi Rexhepi

  12. Driton Selishta

  13. Burhan Kastrati

  14. Orhan Shahini

  15. Naim Qerimi

  Nė Stanishor:

  1. Nexhmedin Ahmeti

  2. Ferat Ahemti

  3. Gzim Ahmeti

  4. Arben Sylejmani

  5. Ahmet Govori

  6. Xhevdet Ahmeti

  7. Admirim Cakolli

  8. Gazmend Ahmeti

  9. Sabedin Ahmeti

  10. Halit Cakolli

  11. Muharrem Isufi

  Lėvizja VETĖVENDOSJE! – Qendra Gjilan

  Schon drei Dörfer im Bezirk von Gjilan

 3. #443
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Zitat Zitat von Gentleman Beitrag anzeigen
  Shqipėria e Madhe deri mė 2013?


  Drejtori i Institutit tė prognozave rajonale nė Tiranė, Koēo Danaj ka deklaruar se deri nė vitin 2013 do tė duhej tė krijohej shteti i ri shqiptar.

  Sipas parashikimeve tė tij, ky shtet do tė pėrfshinte Shqipėrinė e Kosovėn, por edhe pjesė tė Serbisė, Malit tė Zi, Maqedonisė dhe Greqisė ku jetojnė shqiptarėt.
  Kėtė ide Danaj e ka shfaqur nė promovimin e listės sė tij politikė “Lista e Shqipėrisė Natyrale”.
  Ai ka vlerėsuar se shqiptarėt nė kėto shtete do tė duhej tė dilnin nė referendum nė tė cilin do tė deklaroheshin pėr themelimin e shtetit tė madh shqiptar. Vendimin pėr referendum sė shpejti e presin edhe nė Kosovė.  Danaj mendon se krijimi i shtetit tė ri do tė mund tė arrihet vetėm nė mėnyrė paqėsore dhe negociata me fqinjėt dhe ka shtuar se krijimi i shtetit tė madh shqiptar do tė jetė zgjidhja mė e mirė pėr stabilitetin dhe zhvillimin e Ballkanit, si dhe ēėshtjen shqiptare nė pėrgjithėsi. /Telegrafi/

  Das sich Kosova mit Albanien wiedervereinen bin ich mir sehr sicher , und es wird in der nächsten Zeit passieren !
  Aber das 2013 das Natürliche Albanien vereint wird denke ich eher nicht !


  Ist Koco Danaj auch iner einer Partei >??

 4. #444
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Aktivist Vetevendosje Beitrag anzeigen
  Das sich Kosova mit Albanien wiedervereinen bin ich mir sehr sicher , und es wird in der nächsten Zeit passieren !
  Aber das 2013 das Natürliche Albanien vereint wird denke ich eher nicht !


  Ist Koco Danaj auch iner einer Partei >??
  Po shiqo ketu,ky eshte atdhetare shume i madh.Lista pėr Shqipėri Natyrale ėshtė njė Lėvizje mbarėkombėtare, qė synon bashkimin e shqiptarėve nė njė shtet me mjete demokratike. Nė kėtė Lėvizje bėjnė pjesė individė, shoqata dhe parti politike qė pranojnė domosdoshmėrinė e bashkimit tė Kombit shqiptar. Pėrgjatė njė shekulli, shqiptarėt kanė derdhur aq shumė gjak sa mund tė bėjnė 5 Shqipėri.

  Prandaj thelbi i saj ėshtė:

  Dialog me kėdo, Dialog pėr gjithshka.

  Ajo shtrihet nė tė gjithė hapsirėn e Kombit Shqiptar qė nga Presheva

  deri nė Ēamėri.

  Parulla Kryesore e saj ėshtė:

  Mirdita e Ardhme, Mirėsevjen Shqipėri Natyrale

  Parulla tė tjera do tė jenė:

  Nje Komb-Nje Flamur, Njė komb-Njė Abetare, Njė komb-Njė hymn, Njė komb-Njė qeveri,

  Njė komb-Njė histori, Njė komb-Njė Ushtri, Njė komb-Njė kombėtare,

  Njė komb-Njė Kulturė, Njė komb-Njė e ardhme,

 5. #445
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Aktivist Vetevendosje Beitrag anzeigen
  Das sich Kosova mit Albanien wiedervereinen bin ich mir sehr sicher , und es wird in der nächsten Zeit passieren !
  Aber das 2013 das Natürliche Albanien vereint wird denke ich eher nicht !


  Ist Koco Danaj auch iner einer Partei >??
  Lista per Shqiperine Natyrale heisst seine Partei.

 6. #446
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Aktivist Vetevendosje Beitrag anzeigen
  Das sich Kosova mit Albanien wiedervereinen bin ich mir sehr sicher , und es wird in der nächsten Zeit passieren !
  Aber das 2013 das Natürliche Albanien vereint wird denke ich eher nicht !


  Ist Koco Danaj auch iner einer Partei >??
  Shqiperia Natyrale | Lista per Shqiperine natyrale

 7. #447

  Registriert seit
  16.01.2009
  Beiträge
  17.122
  Zitat Zitat von Aktivist Vetevendosje Beitrag anzeigen
  Das sich Kosova mit Albanien wiedervereinen bin ich mir sehr sicher , und es wird in der nächsten Zeit passieren !
  Aber das 2013 das Natürliche Albanien vereint wird denke ich eher nicht !


  Ist Koco Danaj auch iner einer Partei >??
  "Natürliches" Albanien?

  Das heißt es ist "natürlich", naturgemäß, ein solches Großalbanien?

 8. #448

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Bleibt zu hoffen, dass seine Anhänger im Kosovo sowie die der LB die Vetevendosje wählen.

  Sie arbeiten ja sowieso schon zusammen.

  Rrosh halt

  Zgjohu verbreitet sich jetzt auch nach Prishtina und Tirana. Wir erwarten die Vetevendosje auch in Tirana/Shkup.

 9. #449

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Zitat Zitat von Idemo Beitrag anzeigen
  "Natürliches" Albanien?

  Das heißt es ist "natürlich", naturgemäß, ein solches Großalbanien?
  ja und?

 10. #450

  Registriert seit
  16.01.2009
  Beiträge
  17.122
  Zitat Zitat von Gentleman Beitrag anzeigen
  ja und?
  Was ist daran naturgemäß?
  Großalbanien wird Gott sei Dank nie entstehen.

Ähnliche Themen

 1. Vetevendosje in Heidenheim !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 17.05.2012, 13:41
 2. Levizja Vetevendosje !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.05.2012, 21:27
 3. Vetevendosje für Präsident Demaci
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 08.04.2011, 00:43
 4. Bald Vetevendosje in Makedonien
  Von IbishKajtazi im Forum Politik
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 13.03.2011, 20:50
 5. Gezim Nika - Vetevendosje
  Von Gentos im Forum Musik
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 09.12.2010, 16:41