BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 53 von 100 ErsteErste ... 34349505152535455565763 ... LetzteLetzte
Ergebnis 521 bis 530 von 997

Partei Vetevendosje

Erstellt von Gentos, 22.02.2010, 09:42 Uhr · 996 Antworten · 97.999 Aufrufe

 1. #521

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Von den Versammlungen der Vetevendosje

  18. November 2. #522

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Tė shtunėn, mė 20 nėntor, nė orėn 21:00, nė Hard Rockers Club i ftuar Albin Kurti.

  Nė kėtė takim Albini do tė diskutojė, me tė pranishmit, pėr problemet tė cilat i preokupojnė ata. Pėrveē problemeve, do tė diskutohet edhe pėr art.


  P.S.
  Muzika ėshtė zgjedhur nga Albini.

  Ju ftojmė tė merrni pjesė
  --
  Lėvizja VETĖVENDOSJE!
  Sekretariati pėr Media dhe Komunikim


 3. #523

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  U themeluan edhe dy pika tė Lėvizjes VETĖVENDOSJE! nė Prishtinė


  Nė vazhdėn e shtrirjes sė rrjetit tė saj, Lėvizja VETĖVENDOSJE!, mbajti dy tubime publike me qytetarėt e lagjeve Ulipiana, Ilirida, Vneshta dhe Sofali tė Prishtinės.

  Tubimi i parė u mbajt nė shkollėn fillore "Hasan Prishtina", ku para qytetarėve folėn aktivistėt Visar Ymeri, Sylejman Pireva, Dalip Limani dhe Flaka Dika.
  Fillimisht fjalėn e mori, Visar Ymeri i cili prezantoi pjesė tė programit tė Lėvizjes. Ai, ndėr tė tjera, tha se pakėnaqėsia e qytetarėve ndaj keqqeverisjes ėshtė nė rritje, andaj shpėtimi i Kosovės vjen nėpėrmjet organizimit tė tė pakėnaqurve nė kuadėr tė Lėvizjes VETĖVENDOSJE!. Ymeri tha se shteti gabimisht u krijua pėr dikė tjetėr e jo pėr qytetarin. Ai kritikoi edhe kushtetutėn aktuale tė Kosovės pėr tė cilėn tha se ėshtė miratuar jashtė ēdo norme demokratike dhe rrjedhimisht ajo ėshtė jolegjitime.
  Nė aspektin ekonomik, Visar Ymeri tha se prona publike i duhet Kosovės dhe se ajo duhet shfrytėzuar pėr mirėqenien e qytetarit. "Shteti duhet ta nxisė dhe ta zhvillojė ekonominė" pėrfundoi Ymeri. Mė pas, Visar Ymeri u pėrqendrua edhe nė pikat programore pėr arsim, kulturė e barazi.

  Para qytetarėve foli edhe aktivisti, Sylejman Pireva i cili u fokusua nė zhvillimet shoqėrore tė vendit. Ai theksoi nevojėn pėr pėrkrahje tė ish luftėtarėve tė UĒK-sė, invalidėve tė luftės si dhe ish tė burgosurve politik.

  Mė pas u hap debati me qytetarėt ku u shprehen brengat e tyre pėr gjendjen e rėndė politike dhe socio-ekonomike nė Kosovė si dhe domosdoshmėria pėr tu organizuar nė Lėvizjen VETĖVENDOSJE! pėr t’i dhėnė fund kėsaj gjendje.

  Nė fund tė tubimit shumė qytetarė u anėtarėsuan nė Lėvizjen VETĖVENDOSJE!, si dhe formuan Kėshillin pėr Zhvillimin e Pikės nė Ulpianė.

  Tubimi i dytė u mbajt me qytetarėt e lagjeve Ilirida, Vneshta dhe Sofali tė Prishtinės. Para mbi dyqind qytetarėve tė pranishėm, nė shkollėn fillore “Gjergj Fishta”, folėn aktivistėt Albin Kurti, Hatixhe Pupovci, Nezir Myrtaj dhe Skėnder Limani. Prezantimi i programit politik tė Lėvizjes VETĖVENDOJSE!, u pasua me njė debat mjaft tė frytshėm.

  Qytetarėt dhanė komentet dhe sugjerimet e tyre rreth organizimit sa mė tė mirėfilltė tė Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, si dhe diskutuan me aktivistėt rreth temave tė ndryshme qė i preokupojnė ata. Ndėr tė tjera u bisedua edhe pėr hallet e qytetarėve si papunėsia dhe gjendja tejet e rėndė ekonomike nė Kosovė, shkalla alarmante e korrupsionit si dhe pėr mbrojtjen e votės sė tyre nė zgjedhjet e 12 dhjetorit. Pas pėrfundimit tė fjalimeve dhe debatit, qytetarė tė shumtė u anėtarėsuan nė Lėvizjen VETĖVENDOSJE!, si dhe themeluan Kėshillin pėr Zhvillimin e Pikės nė lagjen e tyre.  Lėvizja VETĖVENDOSJE!
  Sekretariati pėr Media dhe Komunikim
  

 4. #524

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Themelohen edhe tri Pika tė Lėvizjes VETĖVENDOJE! nė Pejė


  Nė kuadėr tė shtrirjes sė rrjetit tė Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, tė mėrkurėn mė 18 nėntor anėtarėt e Kėshillit pėr Zhvillimin e Qendrės sė Pejės mbajtėn tubim publik me qytetarėt e fshatrave Gllogjan, Kryshec dhe Baranė tė komunės sė Pejės. Para qytetarėve, Florin Krasniqi shpalosi programin e Lėvizjes VETĖVENDOSJE! duke vėnė theksin nė pikat programore pėr arsim shėndetėsi dhe drejtėsi. Florin Krasniqi ndėr tė tjera iu bėri thirrje qytetarėve qė tė organizohen nė Lėvizjen VETĖVENDOSJE!, pėr tė arritur deri te ndryshimet e dėshiruara. “Unė do tė bėjė ēka tė jetė e mundur nga ana ime, mirėpo iu bėjė thirrje qė tė angazhoheni nė Lėvizjen VETĖVENDOSJE! qė tė arrihen ndryshimet nė tė mirėn tonė tė pėrbashkėt”.

  Mė pas u hap debati me qytetarėt, tė cilėt nėpėrmjet komenteve dhe pyetjeve tė tyre shprehėn pėrkrahjen dhe sugjerimet e tyre pėr organizim sa mė tė mirė tė Lėvizjes VETĖVENDOSJE!. Ndėr shumė qytetarė qė morėn fjalėn, ishte edhe Bajram Krasniqi i cili tha se “Me zemėr tė gjithė jemi me kėrkesat e Lėvizjes VETĖVNDOSJE!, mirėpo pėr t’i fituar kėto kėrkesa nuk kėrkohet vetėm angazhimi i aktivistėve tė Lėvizjes, por edhe nga ana jonė si qytetarė, sepse jemi lodhur me qeverisjen e deritanishme!”. Ndėrsa banori tjetėr i Baranės, Xhafer Krasniqi, shprehu pakėnaqėsinė e tij me qeverisjen e deritanishme duke thėnė, “Pėrse ėshtė derdhur gjaku? Pėrse ende ka nėna qė vuajnė? Ne kemi menduar qė kemi luftuar pėr shtet e jo pėr pushtet tė njerėzve tė caktuar!”

  Nė fund tė tubimit qytetarėt u anėtarėsuan nė Lėvizjen VETĖVENDOSJE! dhe themeluan Kėshillin pėr Zhvillimin e Pikave nė Gllogjan, Baranė dhe Kryshec.

  Lėvizja VETĖVENDOSJE!

  Sekretariati pėr Media dhe Komunikim

 5. #525

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  U themelua pika e Lėvizjes VETĖVENDOSJE! nė fshatin Cerovik tė Klinės  Nė kuadėr tė zgjerimit tė rrjetit tė saj, tė premten mė 19 nėntor, Lėvizja VETĖVENDOSJE!, mbajti tubim publik me qytetarėt e Cerovikut, tė komunės sė Klinės. Anėtarėt e Kėshillit pėr Zhvillimin e Qendrės sė Klinės bashkė me aktivistėt, Gani Krasniqi dhe Glauk Konjufca prezantuan para tė pranishmėve programin politik tė Lėvizjes VETĖVENDOSJE!.

  Tubimin e hapi aktivisti, Hajzer Idrizi, i cili pėrshėndeti tė pranishmit si dhe tregoi qėllimin e takimit. Mė pas fjalėn e mori, Glauk Konjufca, i cili mė nė detaje sqaroi pikat e programit politik tė Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, duke theksuar nė fund se realizimi i kėtij programi mund tė arrihet vetėm duke u bazuar nė sloganin e Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, “Bashkė ėshtė e mundshme”.

  Mė pas aktivisti, Gani Krasniqi theksoi domosdoshmėrinė e bashkėpunimit mes kandidatėve pėr deputet tė Lėvizjes VETĖVENDOSJE! dhe qytetarėve, pėr t’i zgjidhur brengat e pėrbashkėta. “Ne jetojmė nė tė njėjtin rajon, prandaj kėrkoi tė bisedojmė shtruar pėr ēėshtjet e pėrbashkėta qė na preokupojnė tė gjithėve, iu ftoj qė tė jepni komente dhe sugjerime qoftė edhe negative, nė mėnyrė qė sė bashku duke diskutuar hapur me njėri tjetrin, tė arrijmė deri nė pėrfundime pėr zgjidhjen e vėshtirėsive me tė cilat ballafaqohemi” tha Krasniqi.

  Qytetarėt nuk hezituan dhe me komentet dhe pyetjet e tyre u bėnė pjesė e debatit frytdhėnės. Gjatė bashkėbisedimit mes qytetarėve dhe aktivistėve ndėr tė tjera u diskutua pėr gjendjen e rėndė politike e socio-ekonomike nė Kosovė, korrupsionin, sistemin e pavarur gjyqėsor dhe pėr punėtorėt e ish sistemeve qė ende mbajnė poste publike.

  Pas debatit qytetarėt u anėtarėsuan nė Lėvizjen VETĖVENDOSJE!, si dhe formuan Kėshillin pėr Zhvillimin e Pikės sė Lėvizjes VETĖVENDOSJE! nė Cerovik.

  Lėvizja VETĖVENDOSJE!

  Sekretariati pėr Media dhe Komunikim

 6. #526

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  19. November 2010

  Tubim nė lagjen 10 Qershori nė Prizren


  Tubim nė lagjen Bajram Curri nė Prizren


 7. #527

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  19. November 2010

  Zlatar bei Ferizaj 8. #528

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Lėvizja VETĖVENDOSJE! - Takohet me qendrėn Studim-Kritikė-Veprim 9. #529

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Lėvizja VETĖVENDOSJE! - Tubim me banorėt e lagjes vneshta tė Prishtinės


 10. #530
  Fushe Kosove
  Diese Partei weis gar nix von was sie redet.
  Wer diese wählt ist 1. Arbeitslos. 2. einsam 3. hat Vorurteile gegen andere 4. Ist ein Träumer 5. Ist ein Rassist und 6 ist ein Albaner und kein Kosovare.

Ähnliche Themen

 1. Vetevendosje in Heidenheim !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 17.05.2012, 13:41
 2. Levizja Vetevendosje !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.05.2012, 21:27
 3. Vetevendosje für Präsident Demaci
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 08.04.2011, 00:43
 4. Bald Vetevendosje in Makedonien
  Von IbishKajtazi im Forum Politik
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 13.03.2011, 20:50
 5. Gezim Nika - Vetevendosje
  Von Gentos im Forum Musik
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 09.12.2010, 16:41