BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 59 von 100 ErsteErste ... 94955565758596061626369 ... LetzteLetzte
Ergebnis 581 bis 590 von 997

Partei Vetevendosje

Erstellt von Gentos, 22.02.2010, 09:42 Uhr · 996 Antworten · 97.421 Aufrufe

 1. #581

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Griechenland - Angst vor Vetevendosje!


 2. #582

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Ēėshtja e Shqipėrisė Natyrale nė GJND


  Ēėshtja e Shqipėrisė Natyrale nė GJND « Lajme - Telegrafi

 3. #583

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890

 4. #584

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890

 5. #585

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Gezim Nika - Vetevendosje


 6. #586

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Ne Viti

 7. #587

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Nėse nuk vetėvendosim nuk ia vlenė tė votojmė, e nėse votojmė duhet tė vetėvendosim


  Nė Palestrėn Sportive “Bill Klinton”, Lėvizja VETĖVENDOSJE! mbajti tubim me qytetarėt e Ferizajt. Nė njė ambient tė flaktė para mijėra qytetarėve, tubimin e hapi kandidatja pėr deputete, Albulena Haxhiu, e cila i pėrshėndeti ferizajasit me fjalėt “Lėvizja VETĖVENDOJSE! ėshtė Lėvizja qė po i bėnė bashkė njėrzit gjithandej nėpėr Kosovė. Mė 12 dhjetor nėse nuk vetėvendosim nuk ia vlenė tė votojmė, e nėse votojmė duhet tė vetėvendosim” tha Haxhiu.
  Kandidati Rexhep Selimi, iu drejtua qytetarėve tė Ferizajt duke thėnė se “Lėvizja VETĖVENDOSJE! ka ardhur kėtu pėr t’u bėrė bashkė me ju, qė sė bashku ta ndėrrojmė pushtetin qė na futi nė varfėri e skamje, qė po na e pėrdhosė identitetin e flamurin, qė po na e shet pasurinė tonė, qė po i dėnon luftėtarėt, qė SHIK-un e bėri ligj, e ligjin SHIK qė po punon nė dėm tė vendit tonė. Mirėpo shqiptarėt po bashkohen sepse bashkė jemi partnerė mė tė mirė pėr tė tjerėt, e para sė gjithash mė tė mirė pėr njėri tjetrin dhe pėr vendin tonė. Pra kėshtu tė bashkuar mė 12 dhjetor, ta fillojmė ndryshimin duke votuar Lėvizjen VETĖVENDOSJE!”.
  Pas tij para qytetarėve foli William Walker, i cili ndėr tė tjera tha se, “Siē mė tha sot edhe Albini, besoj se zgjedhjet e 12 dhjetorit, janė zgjedhjet mė tė rėndėsishme pėr Kosovėn dhe juve qytetarėve tė saj. E kėshtu tė bashkuar nė Ferizaj, Mitrovicė, Prishtinė, Gjilan dhe gjithandej Kosovės votoni mė 12 dhjetor pėr tė ndėrrėuar kahjen e gabuar tė deritanishme tė Kosovės drejt njė tė ardhme mė tė mirė”.
  Mė pas u prezantuan kandidatėt Rizah Xhakli, Enver Bajrami, Faton Topalli dhe Faton Limani nga Ferizaj, Basri Kodra nga Kaēaniku dhe Qemajl Aliu nga Shtimja. Kandidatėt pėrshėndetėn qytetarėt dhe i ftuan ata qė mė 12 dhjetor tė votojnė Lėvizjen VETĖVENDOSJE! dhe tė bashkuar tė rrugėtojmė drejt fitores dhe realizimit tė programit politik tė VETĖVENDOSJE!-s.
  .
  I pėrcjellur nga brohoritje dhe duartrokitje tė zjarrta, Albin Kurti kritikoi ish-pushtetarėt duke thėnė se “Pushtetarėt e varur do tė na e varin edhe pavarėsinė. Ata i kanė pranuar negociatat e reja me Serbinė dhe kanė pranuar tė na e shesin pasurinė tonė. Mirėpo populli i Kosovės nuk shitet. Nėse duan tė shiten politikanėt, le t’i blejė ata kush tė dojė, mirėpo ne nuk do tė lejojmė qė ta shesin Kosovėn”.
  Kurti i ftoi qytetarėt qė tė bashkuar ta pėrmbushim amanetin e dėshmorėve. “Dėshmoret nuk nderohen vetėm duke u ngritur atyre pėrmendore, por duke e pėrmbushur amanetin e tyre. “
  Mė 12 dhjetor nėse nuk vetėvendosim nuk kemi nevojė tė votojmė, e nėse votojmė duhet tė vetėvendosim, duke votuar Lėvizjen VETĖVENDOSJE!”
  

  Lėvizja VETĖVENDOSJE!
  Sekretatriati pėr Media dhe Komunikim

 8. #588

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Ferizaj Kuq e Zi
 9. #589

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Videoclip

  Ferizaj dhe Viti


 10. #590

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Vullnetaret e Vetevendosjes


Ähnliche Themen

 1. Vetevendosje in Heidenheim !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 17.05.2012, 13:41
 2. Levizja Vetevendosje !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.05.2012, 21:27
 3. Vetevendosje für Präsident Demaci
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 08.04.2011, 00:43
 4. Bald Vetevendosje in Makedonien
  Von IbishKajtazi im Forum Politik
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 13.03.2011, 20:50
 5. Gezim Nika - Vetevendosje
  Von Gentos im Forum Musik
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 09.12.2010, 16:41