BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 60 von 100 ErsteErste ... 105056575859606162636470 ... LetzteLetzte
Ergebnis 591 bis 600 von 997

Partei Vetevendosje

Erstellt von Gentos, 22.02.2010, 09:42 Uhr · 996 Antworten · 97.409 Aufrufe

 1. #591

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Spot der Vetevendosje


 2. #592
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

 3. #593

  Registriert seit
  18.11.2010
  Beiträge
  764
  Zitat Zitat von Gentleman Beitrag anzeigen
  Vullnetaret e Vetevendosjes

  Initiative shume e mire, respekt ndja Vetvendosjes!!

 4. #594

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Von Levizja per Bashkim


 5. #595

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Rahovec dhe Prizren


 6. #596

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Tė bashkohemi nė qytetin e bashkimit, pėr ndryshimet qė do tė nisin mė 12 dhjetor


  Nė ditėn e pestė tė fushatės elektorale, Lėvizja VETĖVENDOSJE! mbajti tubim me qytetarėt e komunės sė Prizrenit. Mijėra qytetarėve tė pranishėm nė sallė, iu drejtua kandidati pėr deputet, Liburn Aliu. Ai tha se po takohemi sėrish nė qytetin e Lidhjes, nė qytetin shqiptar, nė qytetin e kryengritjeve tė mėdha, Prizrenin. “Nė kėtė qytet janė bashkuar gjithmonė shqiptarėt, pėr t’i kundėrshtuar padrejtsitė qė janė bėrė ndaj nesh. Ne do tė vazhdojmė t’i kundėrshtojmė kėto padrejtsi, duke u mbledhur tė gjithė bashkė, duke u mbledhur tė gjithė rreth Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, do ta pėrmbysim Pakon e Ahtisarit qė po na e ndanė Prizrenin nė shumė zona, e qė po na e ndanė Kosovėn mbi baza etnike. Ne tė gjithė sė bashku, do t’ia sjellim qytetarėve dhe shtetit tė Kosovės, vetevendosjen”, - u shpreh Aliu.

  Mė pas u prezantuan kandidatėt pėr deputet nga komuna e Prizrenit, Xhemajl Arėnliu, Agron Limani, Afrim Kasolli, Shqipe Alishani-Gorani, Arton Ēollaku, Liridona Guci, Islam Thaqi, Leonora Morina, Haqif Ilazi e Behare Sahitaj. Kėta i ftuan qytetarėt prizrenas, qė tė dalin nė zgjedhje e tė votojnė pėr ndryshime.

  Pas tyre fjalėn e mori ambasadori William Walker. Ai theksoi se nuk e di historinė e Kosovės aq sa duhet, mirėpo e di qė para shumė viteve nė kėtė qytet ėshtė mbajtur Lidhja e Prizrenit. “E di se kėtu u mblodhėn shqiptarėt, jo vetėm tė Prizrenit, por tė tė gjitha trojeve shqiptare. U mblodhėn pėr t’u bashkuar. Diēka thuajse tė ngjashme po bėjmė edhe ne sot. Po mblidhemi tė gjithė pėr njė qėllim, pėr ta ndryshuar Kosovėn”, tha Walker,i pėrcjellur nga brohoritjet “VETĖVENDOSJE” dhe “LIDHJA ĖSHTĖ GJALLĖ”. Ai shtoi se ka menduar qė nė VETĖVENDOSJE! ka vetėm tė rinjė, por, tani po sheh se kėtu ka edhe pleq, mjek, profesor e inxhinier, qė kanė njė mision tė pėrbashkėt. E kjo e nxitė atė t’i bashkohet Lėvizjes VETĖVENDOSJE! dhe t’i ndihmojė nė realizimin e programit tė saj pėr ta ndryshuar karakterin e shtetit tė Kosovės.

  Nėn duartrokitje e brohoritje tė shumta, fjalėn e moriAlbin Kurti.“Jemi mbledhur sot, nė vendin ku u bė bashkimi politik e ushtarak i rezitencės kombėtare, nė qytetin mė tė bukur shqiptar, Prizrenin. Jemi mbledhuar pėr t’u bashkuar, pėr t’ia kthyer dinjitetin qytetarit tė Prizrenit, qytetarit tė Kosovės. Lėvizja VETĖVENDOSJE! ėshtė pėr shtet sovran, ėshtė pėr shtet tė se drejtės, ėshtė pėr shtet qė i pėrjashton nga puna zyrtarėt e korruptuar dhe ua konfiskon pasurinė e paligjshme. Kandidatėt e Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, janė tė guximshėm dhe profesional, sepse qeverisja e Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, do tė jetė e guximshme dhe profesionale. Ftojė qytetarėt e Prizrenit qė tė bashkohen nė qytetin e bashkimit, pėr ndryshimet qė do tė nisin me 12 dhjetor”,pėrfundoi Kurti. 7. #597

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Gemeinsam ist es möglich!

 8. #598

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Mit den Vetevendosjali
 9. #599

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Dhe Decani Vetevendosje  Mė 12 dhjetor do ta pėrmbushim projektin e vitit 1912, thotė Hysamedin Feraj

  Deēani ėshtė i njohur pėr patriotat dhe luftėtarėt mė tė mėdhenj tė Kosovės, thotė Walker

 10. #600

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Nga Decani


Ähnliche Themen

 1. Vetevendosje in Heidenheim !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 17.05.2012, 13:41
 2. Levizja Vetevendosje !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.05.2012, 21:27
 3. Vetevendosje für Präsident Demaci
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 08.04.2011, 00:43
 4. Bald Vetevendosje in Makedonien
  Von IbishKajtazi im Forum Politik
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 13.03.2011, 20:50
 5. Gezim Nika - Vetevendosje
  Von Gentos im Forum Musik
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 09.12.2010, 16:41