BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 61 von 100 ErsteErste ... 115157585960616263646571 ... LetzteLetzte
Ergebnis 601 bis 610 von 997

Partei Vetevendosje

Erstellt von Gentos, 22.02.2010, 09:42 Uhr · 996 Antworten · 97.421 Aufrufe

 1. #601

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Prizren


 2. #602

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890

 3. #603

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Walker me Vetėvendosjen nė Reēak

  Anėtarė tė lėvizės “Vetėvendosjes” bashkė me ish-ambasadorin, William Walker kanė vizituar njėrin prej fshatrave mė tė prekura nga lufta, Reēakun e Shtimes, raporton KTV. I mirėprituri nė kėtė fshat pothuajse tė harruar ėshtė amerikani, Wiliam Walker i cili nė atė botė si ambasador i misionit tė OSBE-sė pati denoncuar regjimin serb pėr gjenocid. Megjithatė ai ka ripėrsėritur se nuk ėshtė pėr fushatė edhe pse ka fol mirė pėr Vetėvendosjen duke u kėrkuar banorėve tė dalin nė zgjedhje. “Thashė se nuk do tė bėjė deklarime politike, por megjithatė dua t’ju them se jam i zhgėnjyer se ēfarė ka ndodhur kėta dy vjet nė Kosovė. Dua qė ju tė dilni tė votoni dhe t’i ndėrroni kėta liderė”, ka thėnė Walker.
  Njėjtė ka deklaruar edhe anėtari i Vetėvendosjes pėr deputet, Florin Krasniqi. Bashkė me ekipin e “Vetėvendosjes” nė Reēak ka qėndruar edhe koloneli amerikan Michael Phillips, i pensionuar i forcave ajrore amerikane dhe pjesė e ekipit verifikues tė OSBE-sė, mė 1999, i cili e ka falėnderuar Krasniqin qė i ka bėrė tė mundur tė vij nė Kosovė. /indeksonline/

 4. #604

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Auch der Westen Kosovos deckt sich in Rot&Schwarz

  Peja


  Decan

  schaut auf die Karte

 5. #605

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Ju bėjė thirrje qė mė 12 dhjetor tė votoni pėr krenat e shqiponjės, tė votoni pėr Pejėn, pėr Kosovėn, pėr Shqipėrinė, votoni pėr VETĖVENDOSJE!-n, pėrfundoi Albin Kurti


 6. #606

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Shqiptari nuk e shet votėn, nuk e shet sakrificėn e tė parėve!


  Nė qytetin e Pejės Lėvizja VETĖVENDOSJE! zhvilloi njė tubim tejet madhėshtor, me praninė e mbi 5000 qytetarėve tė Pejės. Ulėset e Palestrės Sportive “Karagaē” nuk mjaftuan pėr tė akomoduar mbėshtetėsit e Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, shumė prej tė cilėve ndenjėn nė parketin e sallės. Qytetarėt e dekoruan sallėn me flamuj kuqezi, e gjatė kėndimit tė Hymnit Kombėtar, nė sallė u shpalos njė flamur gjigand.
  Tubimin e hapi Zanita Halimi, qė i ftoi tė pranishmit tė hiqnin dyshimet mbi tė ardhmen e tyre, pasi tashmė ėshtė e mundur tė ndryshohet historia, duke vendosur vetė, duke votuar pėr Lėvizjen VETĖVENDOSJE! Mė pas, kandidatja Zanita Halimi i la radhėn kandidatit nga Peja i Lėvizjes VETĖVENDOSJE, Florin Krasniqit.
  Florin Krasniqi e pėrshėndeti Pejėn si “Shehri i Haxhi Zekės”, e nė emėr tė rilindasit pejan i thirri bashkėqytetarėt e tij tė angazhohen sė bashku me tė pėr tė sjellė njė ndryshim cilėsor nė situatėn aktuale, e cila shfaqet e rėndė dhe e padurueshme. Florin Krasniqi tha: “Kosova nuk mund tė mbetet peng i Hashim Thaēit, Kadri Veselit dhe i njė grupi tjetėr tė rrugaēėve qė po e qeverisin kėtė vend qė prej pasluftės. Ne jemi pėr integrim nė BE, por aty nuk mund tė shkojmė tė copėtuar e tė shtypur, por vetėm si njė shtet i bashkuar e me integritet, si njė kombi barabartė me kombet e tjera”. Florin Krasniqi tha se populli i Kosovės, populli i Shqipėrisė nuk ka pėr ta shitur gjakun e sakrificėn e tė parėve, nuk ka pėr ta shitur votėn para tentativave tė kujtdo pėr tė blerė vota. Ai shtoi se me votėn e 12 dhjetorit do tė mund t’i hapet rruga programit tė VETĖVENDOSJES!, kėtij programi pėrparimtar qė do tė marrė parasysh nevojat mė thelbėsore tė popullit shqiptar.
  Mė pas pėrshėndetėn publikun e zjarrtė pejan kandidatėt e Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, Avdi Shkreli, Gėzim Mekuli, Albulena Haxhiu, Naser Shatri, Shemsie Seferi, Bajram Binaku, Jeton Budina dhe Fetnete Ramosaj. Kandidatėt cekėn ēėshtje me rėndėsi nga programi qeverisės i VETĖVENDOSJES!, duke e nisur qė prej nevojės pėr sovranitet e pėr tė drejtė referendare qė do tė mund tė ēonte nė realizimin e ėndrrės popullore pėr bashkim, e duke vazhduar mė tej me ēėshtje tė zhvillimit ekonomik, prodhimit, bujqėsisė, industrisė, kulturės, artit, ushtrisė, rendit etj.
  Mė pas para publikut u shfaq ambasadori William Walker i cili e nisi fjalimin e tij me njė pyetje: “A ėshtė VETĖVENDOSJA! Lėvizje demokratike?” Kėsaj pyetje Walker iu pėrgjigj po vetė: ”VETĖVENDOSJEN! e bėjnė demokratike pikėrisht mbėshtetja e madhe popullore siē ėshtė shfaqur nė Pejė, por edhe pjesėmarrja e popullit nė tė gjitha aktivitetet e saj”. Sipas Walker asnjė amerikan nuk do ta vinte nė dyshim demokracinė qė karakterizon VETĖVENDOSJEN! po tė shihte pikėrisht kėtė pjesėmarrje massive popullore. William Walker i ftoi qytetarėt qė mė 12 dhjetor tė mos bėjnė gjė tjetėr pėrveēse tė mendojnė se si ta ndryshojnė kėtė gjendje tė padurueshme pėr 90% tė qytetarėve tė Kosovės. E ky ndryshim – pėrsėriti Walker – nuk mund tė vijė, pėrpos se duke votuar pėr VETĖVENDOSJES!
  Nė fund, para qytetarėve tė Pejės foli Albin Kurti, i cili tha “Pavarėsia e Kosovės do tė ishte dashur tė ishte liri e qytetarit pėr shtetndėrtim, e jo liri e pushtetarit pėr uzurpim tė shtetit”. Mė pas Albin Kurti preku disa pika programore tė VETĖVENDOSJES!. Ai tha se: ”me pushtetin e VETĖVENDOSJES! do tė bėhet Kosova sovrane, me ushtri, me tė drejtėn pėr bashkim, me ndėshkueshmėri pėr ēdo shkelės tė ligjit, ndėrkohė qė ministri i VETĖVENDOSJES pėr energjetikė, ndryshe nga ministrant e deritashėm, do t’i lidhė termocentralet e Kosovės me hidrocentralet e Shqipėrisė, ministri i tregtisė i VETĖVENDOSJES, ndryshe nga tė deritashmit do ta shfrytėzojė portin e Shėngjinit qė e ka vėnė nė dispozicion Shqipėria, ministri pėr arsim do tė bėjė tė mundur qė tė ketė tekst tė njėsuar tė abetares, leximit apo historisė, nė mėnyrė qė shqiptarėt tė kenė njė pėrbashkim kulturor e arsimor edhe mė solid, ministri i ekonomisė i VETĖVENDOSJES! ndryshe nga tė mėpėrshmit, do t’i hiqte doganat me Shqipėrinė, e do t’i forconte doganat me Serbinė”. Albin Kurti e pėrfundoi fjalimin e tij duke thėnė se rinia e Kosovės ėshtė njė prej pjesėve mė vitale tė popullit, por ende nuk ka patur mundėsi tė japė fryte angazhimi i saj nė punė, nė studim apo nė politikė. Ai e ftoi rininė e Pejės dhe rininė e Kosovės tė votojė nė 12 dhjetor, ditėn kur ndryshimi do tė bėhet aktualitet.
  

  Lėvizja VETĖVENDOSJE!
  Sekretariati pėr Media dhe Komunikim

 7. #607

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Decan


 8. #608

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890


  Vetevendosja dota ndryshoje Historine e Kosoves

  Albin Kurti

  Lėvizja VETĖVENDOSJE! do tė sjellė bashkim brenda Kosovės, nė mėnyrė qė tė mund tė vazhdojmė drejt bashkimit kombėtar

 9. #609

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Walker me Vetėvendosjen nė Reēak
  Reēak, 6 dhjetor - Anėtarė tė lėvizės “Vetėvendosjes” bashkė me ish-ambasadorin, William Walker kanė vizituar njėrin prej fshatrave mė tė prekura nga lufta, Reēakun e Shtimes, raporton KTV. I mirėprituri nė kėtė fshat pothuajse tė harruar ėshtė amerikani, Wiliam Walker i cili nė atė botė si ambasador i misionit tė OSBE-sė pati denoncuar regjimin serb pėr gjenocid. Megjithatė ai ka ripėrsėritur se nuk ėshtė pėr fushatė edhe pse ka fol mirė pėr Vetėvendosjen duke u kėrkuar banorėve tė dalin nė zgjedhje.

  “Thashė se nuk do tė bėjė deklarime politike, por megjithatė dua t’ju them se jam i zhgėnjyer se ēfarė ka ndodhur kėta dy vjet nė Kosovė. Dua qė ju tė dilni tė votoni dhe t’i ndėrroni kėta liderė”, ka thėnė Walker.

  Njėjtė ka deklaruar edhe anėtari i Vetėvendosjes pėr deputet, Florin Krasniqi. Bashkė me ekipin e “Vetėvendosjes” nė Reēak ka qėndruar edhe koloneli amerikan Michael Phillips, i pensionuar i forcave ajrore amerikane dhe pjesė e ekipit verifikues tė OSBE-sė, mė 1999, i cili e ka falėnderuar Krasniqin qė i ka bėrė tė mundur tė vij nė Kosovė.

 10. #610

  Registriert seit
  17.03.2010
  Beiträge
  639
  Zitat Zitat von Gentleman Beitrag anzeigen
  Walker me Vetėvendosjen nė Reēak
  Reēak, 6 dhjetor - Anėtarė tė lėvizės “Vetėvendosjes” bashkė me ish-ambasadorin, William Walker kanė vizituar njėrin prej fshatrave mė tė prekura nga lufta, Reēakun e Shtimes, raporton KTV. I mirėprituri nė kėtė fshat pothuajse tė harruar ėshtė amerikani, Wiliam Walker i cili nė atė botė si ambasador i misionit tė OSBE-sė pati denoncuar regjimin serb pėr gjenocid. Megjithatė ai ka ripėrsėritur se nuk ėshtė pėr fushatė edhe pse ka fol mirė pėr Vetėvendosjen duke u kėrkuar banorėve tė dalin nė zgjedhje.

  “Thashė se nuk do tė bėjė deklarime politike, por megjithatė dua t’ju them se jam i zhgėnjyer se ēfarė ka ndodhur kėta dy vjet nė Kosovė. Dua qė ju tė dilni tė votoni dhe t’i ndėrroni kėta liderė”, ka thėnė Walker.

  Njėjtė ka deklaruar edhe anėtari i Vetėvendosjes pėr deputet, Florin Krasniqi. Bashkė me ekipin e “Vetėvendosjes” nė Reēak ka qėndruar edhe koloneli amerikan Michael Phillips, i pensionuar i forcave ajrore amerikane dhe pjesė e ekipit verifikues tė OSBE-sė, mė 1999, i cili e ka falėnderuar Krasniqin qė i ka bėrė tė mundur tė vij nė Kosovė.
  Te na ne familje krejt tpersim jan, sicili e ka partin e vet prej fmive,, baba dhe nana,, ata jan neutral haha,, po kami ngre krejt me votu per vetevendosje!!

  8 vota tmira i kan

  Ishallah fitojn..

Ähnliche Themen

 1. Vetevendosje in Heidenheim !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 17.05.2012, 13:41
 2. Levizja Vetevendosje !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.05.2012, 21:27
 3. Vetevendosje für Präsident Demaci
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 08.04.2011, 00:43
 4. Bald Vetevendosje in Makedonien
  Von IbishKajtazi im Forum Politik
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 13.03.2011, 20:50
 5. Gezim Nika - Vetevendosje
  Von Gentos im Forum Musik
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 09.12.2010, 16:41