BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 62 von 100 ErsteErste ... 125258596061626364656672 ... LetzteLetzte
Ergebnis 611 bis 620 von 997

Partei Vetevendosje

Erstellt von Gentos, 22.02.2010, 09:42 Uhr · 996 Antworten · 97.316 Aufrufe

 1. #611

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Mė 7 dhjetor Lėvizja VETĖVENDOSJE! ka kėto aktivitete

  Nah an Drenica

  Tubim nė Vushtrri. Tubimi mbahet nė Sallėn e Sporteve “Jeton Terstena”, nė orėn 12:00. Nė tubim do tė flasin Albin Kurti, Xhelal Sveēla dhe Hysamedin Feraj.

  Tubim nė Drenas. Tubimi mbahet nė Shtėpinė e Kulturės, nė orėn 15:00. Nė tubim do tė flasin Albin Kurti, Rexhep Selimi dhe Xhelal Sveēla.

  Lėvizja VETĖVENDOSJE!

  Sekretariati pėr Media dhe Komunikim

 2. #612

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Zitat Zitat von Kosovali Beitrag anzeigen
  Te na ne familje krejt tpersim jan, sicili e ka partin e vet prej fmive,, baba dhe nana,, ata jan neutral haha,, po kami ngre krejt me votu per vetevendosje!!

  8 vota tmira i kan

  Ishallah fitojn..
  tlumt goja.

  bashk eshte e mundshme!

 3. #613

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Ku e pengoi SHIK-u, Wiliam Walkerin?

  Ish ambasadori amerikan me OSBE-nė nė kohėn e luftės, Wiliam Walker, ėshtė bėrė mė aktivistė se aktivistėt e Vetėvendosjes. Ai po merr pjesė nė ēdo tubim tė kėsaj lėvizje, ndėrsa duke dėgjuar Florin Krasniqin si flet pėr SHIK-un, ka filluar tė merret edhe ai me tė. Nė tubimin nė Pejė, Walker u ankua se SHIK-u e pengoi edhe atė. “Isha nė Reēak njė natė mė parė, dhe dua tė them se nuk kishte shumė njerėz siē mė presin mua sepse ata ishin ndaluar nga SHIK-u tė vinin tė mė takonin”, ka thėnė Walker me nervozizėm.
  Mė tej ai tha se “kėtyre ditėve flitet se a ėshtė Vetėvendosje anti-demokratike dhe antiamerikane”, duke u pėrgjigjur se “nga kjo qė po shoh nuk kam asnjė dyshim se ajo ėshtė shumė demokratike”. Ditė mė parė, Walker e quajti Thaēin “student tė keq”. /indeksonline/

 4. #614

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Kenga e Gezim Nikes per Vetevendosje


 5. #615

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Vushtrria me Vetevendosjen  Populli e ka kuptuar qė Lėvizja VETĖVENDOSJE! do ta vazhdojė rrugėn e Skenderbeut e tė Adem Jasharit, thotė Ali Jonuzi

 6. #616

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Vushtrria 7. #617

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Albin Kurti in Vushtrri

 8. #618
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614

 9. #619

  Registriert seit
  09.03.2006
  Beiträge
  3.135
  Vetevendosje füllt die Hallen, überall in Kosova, gleich wie die PDK. Die Vetevendosje kämpft mit der PDK um den 1. Platz.

 10. #620

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Drenas / Drenica

Ähnliche Themen

 1. Vetevendosje in Heidenheim !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 17.05.2012, 13:41
 2. Levizja Vetevendosje !!
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Kosovo
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.05.2012, 21:27
 3. Vetevendosje für Präsident Demaci
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 46
  Letzter Beitrag: 08.04.2011, 00:43
 4. Bald Vetevendosje in Makedonien
  Von IbishKajtazi im Forum Politik
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 13.03.2011, 20:50
 5. Gezim Nika - Vetevendosje
  Von Gentos im Forum Musik
  Antworten: 6
  Letzter Beitrag: 09.12.2010, 16:41